sprowadzenie czegos z japonii

Wszystko co jest związane z nowoczesną Japonią a co was nurtuje.

Moderator: Zarząd

Trollsky
Posty: 2
Rejestracja: 30 grudnia 2008

sprowadzenie czegos z japonii

Post autor: Trollsky »

czesc

chciałbym sobie sprowadzic pare orginalnych noze kuchennych z Japonii, tylko nie wiem jak to wyglada od strony prawnej ?

Jak duze jest cło? akcyza ?
Chce zapłacic za wszystko zeby było całkowicie legalnie bo lubie spac spokojnie ;)

Pytam was chłopaki bo napewno doradzicie lepiej niz wujek Google :)
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: sprowadzenie czegos z japonii

Post autor: LarsOn »

Najlepiej poprosić w sklepie o oznaczenie paczki jako 'gift' i ewentualne zaniżenie wartości na fakturze i liście przewozowym.
Jeśli paczka nie będzie przesadnie duża, a nigdzie bezpośrednio nie przewinie się nazwa 'knife' to jest spora szansa, że nikt nawet na paczkę nie rzuci okiem.
Kilka razy sprowadzałem rzeczy z Japonii i innych krajów, a (odpukać) nigdy jeszcze nie musiałem płacić cła.
Trollsky
Posty: 2
Rejestracja: 30 grudnia 2008

Re: sprowadzenie czegos z japonii

Post autor: Trollsky »

wychodzi na to ze potrzebuje 15-17 sztuk :)
dlatego wole zeby było full legit ;)
sklepu allegrowe nie wchodza w gre bo chce ręczyc za te noze, ze przywedrowały wprost z Japonii a nie z Chin itp


Pozdrawiam
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: sprowadzenie czegos z japonii

Post autor: norinaga »

Ja z japonii sprowadzalem miecz, niepamietam dokladnie ale VAT+clo wynosilo cos kolo 25% wartosci przesylki, dogadalem sie ze sprzedajacym i on zanizyl cene, zaplacilem od takiej ceny jaka byla podana w dokumentach.
VAT nalicza ci napewno 22%, ale jakie jest clo od noza to nie wiem.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: sprowadzenie czegos z japonii

Post autor: GrafRamolo »

w takiej ilosci nie przejdzie. licz sie z clem i vatem, 22% plus jakies 7%. niestety. zamow przez sklep internetowy a powiadomienia co ddo cla przyjda do ciebie poczta.
ODPOWIEDZ