ReiDojo forum o nihonto

Katana, miecze samurajskie, japonia, samurai, dojo, kenjutsu, iaido, iaito, bushi, bushido.
Teraz jest 28 lis 2020, o 20:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sie 2014, o 09:14 

Fajny film wczoraj widziałem :wink: "Ogawa no Hotori" to film sprzed paru lat, ale ja dopiero teraz do niego dotarłem, choć dwa lata temu chyba już o nim słyszałem. Historia trochę w klasycznym stylu współczesnych filmów samurajskich, jak np. "Samuraj, którego kochałam" czy "Yamazakura". Dla wielbicieli "siekanki" niewiele - jeden dobrze zrobiony pojedynek bez efektów specjalnych, za to realizm walki na miecze, kiedy czuje się oddech rywala i widzi tęczówki jego oczu :wink:
Fabuły nie będę streszczał, ale ci, którzy oglądali "Twillight Samurai" czy "Ukryte ostrze" znajdą znajome motywy. Proste - film oparto na oryginalnym opowiadaniu Shuhei Fujisawy z tomu "Unasakahan Taizen" :wink: Tak, honor klanu i dramaty osobistych wyborów...
No, ale powinienem zachęcić do obejrzenia... :wink: Ładne zdjęcia, niespieszna, niehollywoodzka narracja (już to jest ciekawe!) i tytułowa rzeka wijąca się przez krajobrazy i losy bohaterów. Smaczne...
No to, "chomikujcie" (napisy trzeba jednak pobrać z któregoś z portali "subsowych").

Ostatnio edytowano 18 sie 2014, o 09:42 przez Kagetora, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1