Wielki konkurs reidojo!!!!!

Dzial o wszelakiej broni japonskiej, kyu(łuk), naginata, nagamaki, kakae zutsu (bron palna) nunchaku, kama, tonfa, jite i co wam do glowy przyjdzie!

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: GrafRamolo »

Po 17 tym. namyśle się i skomentuje, choć spodziewałem się więcej chętnych.
Awatar użytkownika
Ookami Shiro
Posty: 3
Rejestracja: 14 marca 2010
Lokalizacja: 3 Najemny Rzeszów

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: Ookami Shiro »

To na pewno winna niedoinformowania. Jeśli więcej ludzi by wiedziało to więcej ludzi by wystartowało w konkursie. A, że informowanie innych przez konkursowiczów nie leży w ich interesie (im mniej startujących tym większa szansa wygranej) to widzimy efekty. I jest jeszcze jeden dzień. Może ktoś odda jeszcze w ostatnich momentach?

Zawsze możesz robić też konkursy na projekty innych elementów katany ^^ być może ktoś będzie chciał skolekcjonować zaprojektowane przez siebie elementy :P
Shouryu

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: Shouryu »

Moja propozycja:
http://pl.fotoalbum.eu/Shouryuu/a236638/00000020
http://pl.fotoalbum.eu/Shouryuu/a236638/00000021
Talentu użyczyła koleżanka z 3. Najemnego. :D

Tsuba do katany. Motyw niedźwiedzie polarne ( matka z młodymi ) na tle krajobrazu. Śnieżne połacie i góry, w japońskim stylu.
Obrazek
Góry na modłe tych ze zdjęcia powyżej.
Niedźwiadki i słońce - strona omote, niedziwedzica - ura.
Material - stal. Sylwetki niedźwiedzi, tą techniką którą zrobiłes Grafie bodaj kashire z wilczkiem. Jeśli by sie udało, to kolorystyka powieszcni tsuby to oszlifowana stal - srebrny kolor. A niedźwiedzie białe. No i żółto-blade słońce. Kształt tsuby - maru albo mokko gata.
Ogólnie, chodzi o to by przedstawić na tsubie miśki, na adekwatnym do nich tle.
Najważniejsze by oddać klimat. Najlepiej podobnoie ujęty i uchwycony jak w komplecie z sówką. :)

Ps. Yakubu, niedźwiedzie polarne, ponieważ tsuba była by elementem oprawy miecza który szykuje jako prezent ślubny dla pewnej, bradzo dla mnie ważnej "Niedźwiedzicy". :) Projekt całej oprawy istniał w mojej głowie od dłużeszego czasu, a skoro jest szansa by tsubę wykonał Graf, to postanowiłem spróbować szczęścia. :)
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: yakubu »

Gdyby nie to, ze moja druga ulubiona przytulanka z dziecinstwa nazywala sie Fafik to bym sie obrazil - ale sp Zygzak sie pewnie w ziemi przewrocil jak to uslyszal (Nitka ci Grafie wybacza) ;P Przedstawione tsuby nie byly konkursowymi projektami a przejawem tzw ulanskiej fantazji i jak sam pisalem nie byly w klimacie japonskim, ale... jesli tsuba ma mowic cos o swoim wlascicielu, byc czyms osobistym to czemu nie? Japonczycy przedstawiali takie motywy, jakie sami napotykali wokol siebie - my mieszkamy gdzie indziej i nasze inspiracje moga byc odmienne. Chyba Teddy gdzies napisal odnosnie bonsai, zeby nie brac sie za obce nam gatunki drzewek, bo one nie sa przystosowane do naszego klimatu, tylko polegac na rodzimych roslinach. Inne gatunki, a sztuka bonsai ta sama. Warto ten temat kiedys rozwinac, bo sadze, ze moze przekladac sie takze na motywy uzywane w oprawach.
Grey Knight
Posty: 38
Rejestracja: 24 sierpnia 2009
Lokalizacja: TNOPJ

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: Grey Knight »

No to i ja spróbuję szczęścia. Zaprojektowałem taka tsubę:


Obrazek Obrazek

Grafie przepraszam bardzo za jakość zdjęć ale ostatnio wszystko sprzysięgło się przeciwko temu żeby nie udało się ich zamieścić :(

Tsuba przedstawia mnicha żebrającego przy drodze do świątyni (a przynajmniej taki był mój zamysł), z drugiej strony droga na tle gór. Rysowałem to sam więc szału nie ma, ale mam nadzieje ze widać mniej więcej o co chodzi.
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: TomekSan »

To ja mam znowuż taki projekt:

Obrazek

Motyw: Dzika gęś i słońce za chmurami.

Tsuba byłaby do tanto.

Materiały: Podkład z żelaza/stali patynowanej na czarno, słońce mosiądz/złoto, chmury i gęś z shibuichi, ew. dziób i łapy ze złota.
Gęś na projekcie to zdjęcia pewnej menuki - po prostu nie umiem rysować ptaków

Pozdrawiam:
Tomek
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
Teddy
Posty: 326
Rejestracja: 1 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: Teddy »

Cześć

Chciałem nawiązać do ostatniej wypowiedzi Yakubu, na temat motywów, które my gajdzini możemy umieszczać na elementach oprawy miecza japońskiego, a w tym przypadku na tsubie.
Napisał on :
Chyba Teddy gdzies napisal odnosnie bonsai, zeby nie brac sie za obce nam gatunki drzewek, bo one nie sa przystosowane do naszego klimatu, tylko polegac na rodzimych roslinach. Inne gatunki, a sztuka bonsai ta sama.
Niestety Yakubu ale muszę zaprotestować przeciwko naginaniu mojej wypowiedzi o gatunkach rodzimych drzew używanych w tworzeniu bonsai, do Twojej teorii o możliwości umieszczania na tsubie obcych dla Japonii obiektów. Bo chociaż są to inne gatunki to jednak bonsai z nich tworzone jest zgodne z japońskimi kanonami i formami, czyli ich wygląd jest taki jak należy w myśl rozumienia Japończyków.
Dalej Yakubu napisał:
Japonczycy przedstawiali takie motywy, jakie sami napotykali wokol siebie - my mieszkamy gdzie indziej i nasze inspiracje moga byc odmienne.
Nie, nie mogę się zgodzić z Twoim zdaniem, gdyż tsuba jest elementem miecza japońskiego (specjalnie wyboldowałem na początku to słowo) i w jego japońskich kanonach powinna być tworzona. Jedną z najdziwniwjszych tsub jakie widziałem w internecie, była historyczna tsuba z Matką Boską, na ale skądinąd wiemy, że był czas dość nawet masowego przechodzenia samurajów na chrześcijanizm, robiły to nawet całe klany, za co zresztą szogun ich w odpowiednim czasie rozliczył.
Także moim zdaniem jeżeli tworzy się oprawę do katany to zgodnie z japońskim duchem, no chyba że robi się jakąś wariację na temat, np. broszka czy klamra do pasa w kształcie tsuby to wtedy wszysko jest dozwolone, może być na tej pseudotsubie nasz bocian, czy biały niedźwiedź, czy też w wykonaniu artysty z Australii - kangur, jak poniżej -
Obrazek

Ale gdy taką tsubę zamontuje się do katany to wtedy będzie to po prostu japoński kicz, jak mówi o takich dziwnych połączeniach mój Mistrz Kajiwara.

Teddy
pozdrawiam
Teddy

Bonsai to sztuka odtwarzająca piękno natury
Awatar użytkownika
Rjou
Posty: 20
Rejestracja: 9 maja 2005
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: Rjou »

Obrazek

troszkę ciemne wyszło na dole, także rzucam w kilku fazach powstawania

Obrazek

Trudno było uzyskac właściwy kolor, także to tak tylko na oko.
Upadam by Powstawać
Wstaję aby Walczyć
basil
Posty: 198
Rejestracja: 22 kwietnia 2008
Lokalizacja: Łańcut (okolice)

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: basil »

Obrazek

To jest taki mój pomysł, chodzi w tym o to, żeby powierzchnia była gładziutka, jak np tutaj: Obrazek

O materiałach nie piszę, bo się nie znam ;)
"Bycie Basilem zobowiązuje"
Teddy
Posty: 326
Rejestracja: 1 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: Teddy »

Cześć

UFF, zdążyłem i przepraszam z góry za brak włąsnych rysunków tylko zrobienie swoistej składanki oraz za niedbałość w projekcie, ale cóż brak czasu i pośpiech z tym związany wołynął na to. Rozumiem że Grafowi chodziło bardziej o ideę, o pomysł, a na szczegóły przyjdzie czas - jeżeli przyjdzie.
Mój pomysł bierze się z mojego pojmowania zen. Na awersie odbicie księżyca w wodzie, materiał na księżyce to myślę że srebro będzie, a na rewersie jest znak kanji "ENSO" - pustka, nicość. Wolałbym aby był ten znak nie zamknięty do końca ale nie mogłem z pośpiechu znaleźć takiej kaligrafii w internecie na wzór.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Teddy
pozdrawiam
Teddy

Bonsai to sztuka odtwarzająca piękno natury
Tsukahara Bokuden
Posty: 5
Rejestracja: 9 sierpnia 2009
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: Tsukahara Bokuden »

To może ja dodam swój projekt. Sorry że tak późno na ostatnią chwilę.
Nie jestem jakimś super artystą ani fotografem więc proszę wybaczcie za jakość zdjęć.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25c ... f8780.html
awers
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cbf ... 11b09.html
rewers
Opis:
Kształt nadegaku gata prostokąt o zaokrąglonych rogach
Krawędź kaku mimi prostokątna
Tsuba przedstawia scenę mitologiczną o Jo i Ubie . Dusze kochanków po śmierci zamieszkały w sosnach.Nocą przy pełni księżyca duch spotykają się na plaży i zamiatają z sosnowych igieł nadbrzeżny piasek.
Na awersie Uba patrząca na księżyc.Rewers przedstawia dwie parę mioteł na plaży.Temat wydał mi się ciekawy.
Materiały i wykonanie:
Głównym materiałem była by stal.Księżyc i twarz Uby srebro.Chmury i detale stroju złocone.Fale morskie rytowane.
Miecz jest duszą samuraja,
Jeżeli kto o nim zapomni lub go utraci,
nie będzie mu to wybaczone
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: yakubu »

Teddy pisze:Bo chociaż są to inne gatunki to jednak bonsai z nich tworzone jest zgodne z japońskimi kanonami i formami, czyli ich wygląd jest taki jak należy w myśl rozumienia Japończyków.
Przepraszam Teddy, ze poczules sie nagiety przezemnie :) Rozumiem o co chodzi z cala koszernoscia i japonskoscia, ale...
Ja staram sie odroznic to, co dany obraz przedstawia od tego, w jaki sposob jest on przedstawiony. Sam napisales (cytat powyzej), ze z obcego gatunku trzymajac sie pewnych kanonow mozna stworzyc dzielo akceptowane jako "japonskie". I ja tez przy tym obstaje przekladajac to na inne dziedziny sztuki. Bo albo mowimy - Japonczycy nigdy nie robili w Japonii z tego gatunku bonsai, wiec to nie moze byc bonsai, albo ok - to cos nowego, ale stworzone zgodnie z duchem japonskim i nazwiemy to drzewkiem bonsai. Troche dla mnie smiesznym byloby stwierdzenie, ze np tsuba z dwoma lecacymi polskimi wroblami jest nieakceptowalna podczas gdy identycznie zrobiona tsuba z jakimis podobnymi japonskimi ptaszkami jest w porzadku. To troche traci sztucznoscia i probowaniem by byc bardziej japonskim od Japonczykow. Bo co zrobisz, gdy jakis japonski mistrz w robieniu opraw przyjedzie do Polski gdzie zafascynuje go scena/zwierze/przedmiot ktorego nie spotkalby w Japonii i zawrze to w swojej nowej pracy? Powiesz mistrzu, to nie jest japonska tsuba i nie zasluguje na zalozenie na japonski miecz? We wszystkim trzeba zachowac jakas rozsadna rownowage. Nie chce rozpetywac klotni podobnej do tego co kiedys wywolal pewien osobnik probujacy udowodnic ze katane mozna zrobic od poczatku do konca maszynka pomijajac wypracowane przez wieki metody. Ale nie przesadzajmy (podkreslam slowo przesadzanie) z ta Japonskoscia, bo jesli bedziemy chcieli byc purystami, to mozemy o kant czesci ciala potluc to co robimy, bo mielismy ten niefart, ze nie urodzilismy sie Japonczykami :)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: GrafRamolo »

No cóż zapewne już więcej nie będzie projektów zatem pozwolę sobie na podsumowanie i wyłonienie laureata.

Po pierwsze to ochrzan. Co to ogóle ma być? zdjęcia komórka? Jakieś niechlujne szkice? Trochę powagi, ja nad tym będę siedział pewnie ze 2 tygodnie to można by poświęcić troszkę więcej czasu na projekt. Jak chcecie wygrać konkurs lub jakiś przetarg robiąc tego typu prezentacje? To, że napisałem że ocena będzie subiektywna nie znaczy że nie nagrodzę też i staranności, nie pisałem tego ale szacunek dla drugiej osoby choćby wymaga żeby się minimalnie zaangażować w coś co potem się otrzyma. Powiem szczerze że jestem zniesmaczony, nie oczekiwałem dzieł sztuki ale można było poświęcić na to 3-4h więcej. Jak się nie ma skanera pójść do znajomego, jak się nie umie rysować albo nie zna się na photoshopie to okazja żeby poćwiczyć albo odświeżyć znajomość. (gratuluje podejścia kolegów którzy skorzystali z usług koleżanki, ładne szkice)

Zatem krótko po kolei omówię a na końcu zwycięzca.

1 Yakubu, małpki to wdzięczny pomysł i podoba mi się kompozycja. Oba pomysły ciekawe, nie wiedziałem że one robią te kulki śnieżne, po co właściwie?

2 Robert, pomysł niezły nawet widziałem kilka tego typu starych tsub ale niestety robiłem też już ten motyw ze 2 razy.

3 Ładny szkic ładna kompozycja temat ciekawy ale jestem tradycjonalistą, niedźwiadki polarne i Japonia jakoś mi się nie łączą.

4 Ookami, niestety nie przepadam za wilkami. ;) (taki rym)

5 Grey knight Trafiłeś w mój gust lubię sceny typu żebracy i miałem dużą ochotę zrobić jakiś portret ale niestety zdjęcie z komórki...

6 Tomek san Podoba mi się zarówno pomysł jak i kształt tsuby.

7 Rjou Nie do końca rozumiem projekt, jeden to są trawy , generalnie pejzaż, drugie to smok? Ale rysunek jest bardzo mały i nie widzę detali żadnych.

8 Basil, Ładny pomysł, acz tsuba ze zdjęcia to farba a oryginał się zakuwa i szlifuje.

9 Teddy zbyt proste.

10 Tsukahara Bokuden Ładny klasyk z mitologi japońskiej ale projekt...


A zwycięzcą jest.... Yakubu!!! Małpki są wdzięcznym tematem i nigdy ich nie robiłem dlatego chętnie je wykonam, musimy ustalić wszelakie detale, gratulacje. Miejsce drugie jednak już nie promowane Grey Knight, miałem ochotę zrobić jakąś barwną postać ludzką nawet bardzo ale projekt ...
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: GrafRamolo »

A jeśli chodzi o kwestie co można na tsubie umieścić a co nie. Prawda mówi że to artysta ma ostatnie słowo a że w dziedzinie tsub niestety artystami cenionymi i uznanymi są Japończycy to oni ustalają co można a co nie. I musimy się im podporządkować. To tradycyjna sztuka nie podlegająca już dziś naturalnym zmianom więc i tematy są dość skostniałe o określone. Niestety nie ma tu zbyt wiele swobody, jeśli ktoś szuka swobody musi robić inne przedmioty. Miecz japoński jest zbyt silnie zakorzeniony w Japońskiej historii i kulturze by sobie to naginać.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: yakubu »

... - ten trzykropek to manifestacja mojej trwajacej przez kilka minut niemocy napisania czegokolwiek w wyniku szoku. Nadal mi sie rece trzesa i trudno celowac w klawisze. Pozwolisz Grafie, ze szczegolow nie bedziemy ustalac dzisiaj, bo mysli pozbierac nie moge, a czeka mnie chyba jeszcze bezsenna noc (moze nad ranem uwierze w to co sie stalo). A wracajac do makakow jak pisalem to bardzo inteligentne malpy i ucza sie wielu ciekawych rzeczy, ktore przekazuja nastepnym pokoleniom rozwijajac tym samym swoja makakowa kulture. Mlode lepia kulki i sie nimi rzucaja, wskakuja do goracych zrodel - tak jak u nas jest to po prostu dobra zabawa dla malych dzieci. Grzeja sie w zrodlach podczas mrozow, zapiaszczone pozywienie obmywaja w wodzie. Jeden cos wymysli madrego, a reszta stada za chwile podlapuje i powtarza. Sadze, ze miedzy innymi stad w kulturze japonskiej malpa jest symbolem madrosci (w przeciwienstwie do naszej, europejskiej kultury)...
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: GrafRamolo »

Nie przesadzaj nie jestem Kano Natsuo, po prostu postaram się byś otrzymał ładną tsube. A szczegóły omówimy meilowo, przygotuje szkic, porysuje sobie trochę małpy i zobaczymy co z tego wyniknie. Pisz na daisho@daisho.pl
Teddy
Posty: 326
Rejestracja: 1 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: Teddy »

Yakubu,
Moje najszczersze gratulacje z powodu wygranej w konkursie na tsubę. :)
Tak sobie właśnie myślałem, że Twój projekt powinien wygrać, bo Graf jako artysta nie będzie się powielać a za to będzie chciał się zmierzyć z rzadko spotykanym tematem a takim są makaki japońskieo. Ja osbiście jeszcze nie widziałem. A poza tym to miłe zwierzęta, zawsze lubiłem oglądać na Animal Planet jak się z lubościa moczą w gorących źródłach a dookoła zima i śnieg.

Oczywiście nie byłbym sobą żebym nie poruszył naszego Yakubu sporu. Myślę, że Graf krótko i dosadnie zakończył nasze rozważania co może a co nie znaleźć się na elementach oprawy miecza japońskiego. Jeżeli czujemy wolę Bożą do dalszej dyskusji na temat japońskiego miecza jako sztuki, jak i w ogóle innych dziedzin sztuki japońskiej, w tym bonsai do którego ponownie nawiązałeś, no to ja ochoczo dalej będę motywował swoje podejście. Także możemy otworzyć nowy temat gdzie będziemy się wyrażać w tych bardziej górnolotnych obszarach.

Grafie, a co do mojego prostego motywu na tsubie, no to cóż zen właśnie jest bardzo proste, czysty umysł i nic więcej, tak ja to w swoim sercu i rozumie pojmuję, a pomysł na mój projekt wg. mnie musiał płynąć z serca, żeby do tej projektowanej tsuby mieć stosunek osobisty. Miałem jeszcze drugi pomysł z serca ten bonsaiowy, o którym pisałem i on nie byłby prosty. No cóż to właśnie zwycięzca zbił mnie z pantałyku, cytuję:
Teddy, co do tematu sansaru - jest on szeroko rozpowszechniony i uznalem go za zbyt "oklepany"

Juz ja Ci dam Yakubu jak się tylko kiedyś spotkamy. Żartuję sobie oczywiście i jeszcze raz Ci gratuluję, no a widoku tej tsuby z makakami jestem bardzo ciekaw.

Pozdrawiam Teddy
pozdrawiam
Teddy

Bonsai to sztuka odtwarzająca piękno natury
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: GrafRamolo »

Teddy przepraszam jeśli cię uraziłem, nie chodziło mi że za prosty i nieciekawy bo wiem czym jest enso i pisałem na wstępie że projekty mogą być minimalistyczne. Ale za prosty względem mojego obecnego nastroju twórczego, a uprzedzałem że oceniać będę subiektywnie i moja opinia argumentowała wybór zwycięzcy a nie jakość projektu.

To co napisałem odnośnie projektów nie miało dotyczyć Was a było to odniesienie do moich upodobań.
Grey Knight
Posty: 38
Rejestracja: 24 sierpnia 2009
Lokalizacja: TNOPJ

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: Grey Knight »

Yakubu gratulacje z powoduzwycięstwa w konkursie :)
Grafie nie musiałeś pisać że drugie miejsce, teraz będę miał wyzuty sumienia, że się bardziej nie postarałem. :wink:
Teddy
Posty: 326
Rejestracja: 1 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: Teddy »

Grafie

Naprawdę nie uraziłeś mnie i ja absolutnie nie czuję się urażony. Zresztą napisałem, że rozumiem Twój jako artysty wybór tych małpek. Także spokojnie Grafie przymierzaj się do realizacji tej tsuby :)

Teddy
pozdrawiam
Teddy

Bonsai to sztuka odtwarzająca piękno natury
Awatar użytkownika
issoria
Posty: 26
Rejestracja: 15 września 2005
Lokalizacja: Słubice/Poznań

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: issoria »

Kurcze, człowiek wraca po latach i.. spóźnia się o jeden dzień ;)

Zwycięzcy gratuluję, forumowiczów pozdrawiam!
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: yakubu »

Dziekuje bardzo za gratulacje. Co do naszej dyskusji Teddy - rozumiem twoje stanowisko, poniewaz czesc mnie takze je podziela. Ale ta druga czesc pragnie, by sztuka byla zywa i nie sluzyla tylko powielaniu znanych schematow. To jest problem, ktorego nie rozwiazemy i zycie nam pokaze, w ktorym kierunku wszystko pojdzie. A co do dania mi popalic - miej litosc - ostatnio prawie sie nie ruszam i nie jestem w formie. Toc to zadna radosc z pokonania takiego przeciwnika ;P
GrafRamolo pisze:Nie przesadzaj nie jestem Kano Natsuo, po prostu postaram się byś otrzymał ładną tsube.
Grafie, bardzo cenie Twoje umiejetnosci i prace, a w dodatku rzadko zdarza mi sie cos wygrac, wiec moj stan ducha jest jak najbardziej uzasadniony :)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: GrafRamolo »

Issoria, cóż tak to bywa, ale ciesze sięże jesteś spowrotem.

Yakubu ja też nigdy nic nie wygrałem dlatego cieszy mnie że mogę zafundować komuś taką frajdę, pomyślałem że to będzie ciekawe.

Postaram się dzielić etapami tworzenia, i na pewno pokaże efekt finalny.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: GrafRamolo »

Oto rezultat mojej pracy nad projektem Yakubu oraz główna nagroda

Obrazek
Teddy
Posty: 326
Rejestracja: 1 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki konkurs reidojo!!!!!

Post autor: Teddy »

Cześć

Grafie, przyznam że jak byłem u Ciebie w pracowni to kątem oka spoglądałem na tą tsubę ale wtedy daleko było do tego aby sobie wyobrazić jak to wyjdzie, także moje gratulacje, wyszedł Ci samiec makaki jak się patrzy, a najbardziej mi się podoba jego błoga mina, że ma ciepło w tyłek od tego goracego źródła. Myślę że dobrze iż wybrałeś pierwszą propozycję Yakubu z samotną małpą w wodzie, bo te skały i jeszcze jedna małpka siedząca na nich z wersji drugiej, odwracałyby uwagę od głównego przedmiotu kompozycji, czyli tego samca w gorącej wodzie.

Teddy
pozdrawiam
Teddy

Bonsai to sztuka odtwarzająca piękno natury
ODPOWIEDZ