Fuchi kashira guruma.

Pokazujmy nasze prace i te udane i te mniej.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Fuchi kashira guruma.

Post autor: GrafRamolo »

Taki oto komplet stworzyłem. Shakudo oraz 24 karatowe złoto.
Motyw to koło młyńskie, , symbol ten uważany też jest za buddyjskie koło szczęścia. Ale moim zamysłem to było po prostu syntetyczne ujęcie tego motywu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: Fuchi kashira guruma.

Post autor: bisonn@wp.pl »

No bardzo ładnie podoba mi się kolor niespotykany no i jakość wykonania i harmonia gratulacje ,ciekawy jestem czy masz dużo pomysłów na motywy i skąd je bierzesz .
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Fuchi kashira guruma.

Post autor: norinaga »

Projekt bardzo dobry, troche moglbym sie przyczepic ze nie jest to idealnie rowno, ale zdaje sobie sprawe ze w rzeczywistosci sa to prawie niezauwazalne nierownosci.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Fuchi kashira guruma.

Post autor: yakubu »

Jak zwykle gratuluje - dla mnie jako osoby, dla ktorej zaklepanie jednego metalu w drugim juz jest majstersztykiem komplet jest wspanialy. A jak gdzies nierowno - widac, ze czlowiek robil, nie maszyna. Powiedz mi tylko Grafie, bo zdjecia na monitorze czasem nie oddaja wiernie kolorow, czy uzyskales bardziej czern, czy ten gleboki granat/fiolet, ktory mnie nierzadko hipnotyzuje (w Krakowie nie moglem oderwac oczu od jednej tsuby z powodu tego koloru...).
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Fuchi kashira guruma.

Post autor: GrafRamolo »

Moje shakudo wpada nieco w granat,|(bo ten tonalny kolor zależy od stopu i ma czasem zieleń, czasem czerwień, wiśnie, fiolet niebieski itp) nie widać tego na zdjęciu bo nałożyłem dość grubo wosk by ochronić patynę bo będzie ten komplet w mieczu użytkowym. A nie równo to fakt w jednym miejscu mi się omsknęło narzędzie ale jest to na tyle nie widoczna wada że zaakceptowałem ją.
ODPOWIEDZ