Kier w Japonii

Dział poświęcony, starym, oryginalnym mieczom i oprawom japońskim.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Kagetora
Posty: 184
Rejestracja: 19 czerwca 2008
Lokalizacja: W - wa

Re: Kier w Japonii

Post autor: Kagetora »

No i po problemie! Oprócz kierowego"gwoździa wieczoru" proponuję, żeby uczestnicy pokazali swoje zdobycze/produkcje. Też dobra okazja :)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kier w Japonii

Post autor: GrafRamolo »

Jeszcze myślę się umówimy co do programu spotkania ale to jak Kier wróci i wyrazi oficjalnie chęci udziału.
Awatar użytkownika
KIER
Posty: 144
Rejestracja: 16 lutego 2008
Lokalizacja: wawka to taka wieś

Re: Kier w Japonii

Post autor: KIER »

Witam z trasy a mianowicie z Kyoto.
Tutaj do tejpory udło mi sę zwiedić wytwórnie sake i być na ostro zapijanej degustacji trunków tej wytwórni. Zostaliśmy zaproszeni do zwiedzena prywatnie domu gościnnego pamieającego czasy ok 1620-40 roku. No byłem też na targu staroci gdzie popełniłem paru ciekawych tranzakcji i oczywiście odwiedziłem ksiięgarniie co dodatkowo uszczupliło mój skromny budżet. Udało mi się też odwiedzć sklep z dłutami, główkami do młotków i całą antyczną galanteją

Obecnie idę dalej pić bo jest ciepło razem ze znajomymi z Kyoto.

Z pozdrowieniami

Jacek KIER.
Awatar użytkownika
KIER
Posty: 144
Rejestracja: 16 lutego 2008
Lokalizacja: wawka to taka wieś

Re: Kier w Japonii

Post autor: KIER »

No jeśli jest już dział poświęcony moim wyprawą do Japonii. To wykorzystam go do zaprezentowania paru ciekawych miejsc w których byłem a które warto odwiedzić.

Pierwszym takim ciekawym miejscem był zamek w Nagoya. Za Wiki. czytamy.
Pierwotny zamek został zbudowany przez Imagawę Ujichikę w roku 1525. Siedem lat później zamek przejął Oda Nobuhide, aby go później porzucić.
W 1610 Tokugawa Ieyasu wydał polecenie grupie daimyō, aby udzielili pomocy w budowie zamku, który miał pełnić rolę nowej stolicy dla prowincji Owari. Większość materiałów budowlanych została pozyskana z mniejszego zamku Kiyosu, w tym z jego tenshu (stołp, donżon, baszta - wysoka część zamku służąca do obserwacji otoczenia oraz miejsce ostatecznej obrony) – zlokalizowanego w ówczesnej stolicy prowincji Kiyosu. Budowa zamku zakończyła się w 1612.
W okresie Edo zamek Nagoya był centrum jednego z najważniejszych miast – Nagoya-juku – w Japonii i jednym z najważniejszych postojów na trasie Minoji, łączącej Tōkaidō i Nakasendō.
Do epoki Meiji, zamek był siedzibą Owari Tokugawa – jednego z klanów rodu Tokugawa.
W czasie II wojny światowej zamek pełnił funkcję kwatery okolicznego garnizonu i obozu dla jeńców wojennych. 14 maja 1945 zamek spłonął podczas jednego z nalotów lotnictwa amerykańskiego. Udało się jednak uratować z pożaru wiele ze znajdujących się w środku obrazów. Odbudowa donżonu zakończyła się w 1959. Dziś jest on betonowym budynkiem z klimatyzacją i windami.
A teraz parę fotek.
To jest fosa a w dali widać kotecka:)
Obrazek
A tutaj w całej okazałości.
Obrazek
Zachwycały misterne wykończenia dachu.
Obrazek
Ciekawa kolekcja broni palnej.
Obrazek
Ładne abumi.
Obrazek
i kabuto.
Obrazek
Że o całych zbrojach nie wspomnę
Obrazek
W zamku, a właściwie w wieży obronnej była też wspaniała kolekcja broni białej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak i tsub.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po takich doznaniach i uczcie dla ducha, trzeba było i wzmocnić ciało.
Takoyaki w upalny dzień smakowały wyśmienicie.
Obrazek

Jeśli spodobał się Wam ten odcinek. To mam jeszcze parę takich miejsc gdzie z chęcią choć w taki sposób mogę przybliżyć Wam ten wspaniały kraj.

Z pozdrowieniami
Jacek KIER
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Kier w Japonii

Post autor: yakubu »

Przyblizaj, przyblizaj :)
Awatar użytkownika
KIER
Posty: 144
Rejestracja: 16 lutego 2008
Lokalizacja: wawka to taka wieś

Re: Kier w Japonii

Post autor: KIER »

Szykuje się nowy wypad na przełomie października i listopada. Będzie on bogatszy pod względem mieczowym i zamkowym. Parę nowych miejsc i przede wszystkim parę imprez związanych z mieczem.


Z pozdrowieniami
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: Kier w Japonii

Post autor: bisonn@wp.pl »

Ale mi smaka narobiłeś ,co kolwiek to jest wygląda smakowicie

Pokazuj więcej fotek z naszej ojczyzny.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Kier w Japonii

Post autor: yakubu »

Jesli zachowasz ten trend i kazdy wyjazd bedzie bogatszy od poprzedniego to za pare lat zaprosisz nas do wlasnego zamku i zbrojowni ;P
Awatar użytkownika
KIER
Posty: 144
Rejestracja: 16 lutego 2008
Lokalizacja: wawka to taka wieś

Re: Kier w Japonii

Post autor: KIER »

Yakubu. to już za parę lat :)
A w obecnym planie to poza Tokio i Kyoto/Osaka będę jeszcze w Matsumoto,Nagano, Kanazawa, Nagoya, Hikone no i oczywiście w okolicach tych miast.
ODPOWIEDZ