Dylemat i pytanie (Prośba o pomoc)

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Bayushi Rushifua
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwietnia 2008

Dylemat i pytanie (Prośba o pomoc)

Post autor: Bayushi Rushifua »

Olejek Goździkowy sprowadzony do polski jest dość drogi, w porównaniu z Olejkiem Goździkowym kupowanym w sklepie zielarskim lub aptece (Z tego co wyczytałem z ulotki niczym się nie różnią, prócz intesywności zapachu). Różnica w cenie to jakieś 18 zł.

Więc moje pytanie czy oprócz cenny olejki różnią się czymś?? I czy olejek kupowany w aptece można bez strachu używać na broni??


Katakana dzięki za info o stronce.
"Hito wa mikake ni yoranu mono" Kiite gokuraku mite jigoku
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: Dylemat i pytanie (Prośba o pomoc)

Post autor: Kurokami »

z tego co wiem składy się różnią, tym niemniej można używać zwykłego olejku bez obaw.
być może jednak ktoś jeszcze ma informacje bardziej szczegółowe od strony chemicznej. ja używałem zwyłego olejku jednak były to głownie treningowe i niezbyt cenne więc nie miałem rozterek :)
Awatar użytkownika
Bayushi Rushifua
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwietnia 2008

Re: Dylemat i pytanie (Prośba o pomoc)

Post autor: Bayushi Rushifua »

Pracuje jako informatyk w zakładzie chemicznym i poprosiłem szefową aby mi zbadała jeden i drugi. Różnią się tylko jedną rzeczą aptekarski ma tylko dodatkwy środek chemiczny do wzmocnienia zapachu (aromterapia). Ale nadal zachowuje działania anty utleniające. Chociaż nie wiem jak to będzie działało na dłuższą metę??
"Hito wa mikake ni yoranu mono" Kiite gokuraku mite jigoku
Katakana Rushifua
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwietnia 2008

Re: Dylemat i pytanie (Prośba o pomoc)

Post autor: Katakana Rushifua »

Nie ma sprawy Bayushi. Czy to pytanie jest związane z tą beczką 200 L Olejku Goździkowego co stoi u ciebie w zakładzie?? :lol: Może się myle, ale jak nie ma różnicy to po co przepłacać (W twoim położeniu, po co wogle płacić)??
"Kiite gokuraku mite jigoku ", Shojiki mo baka no uchi
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: Dylemat i pytanie (Prośba o pomoc)

Post autor: Kurokami »

no widzisz - to zmienia postać rzeczy :)
w takim razie jeśli dysponujesz taką analizą to nie ma problemu.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Dylemat i pytanie (Prośba o pomoc)

Post autor: yakubu »

A to nie na reidojo ktos kiedys pisal, ze choji to nie jest ten sam olejek gozdzikowy co w aptece? Podobno w wiekszosci jest to olej mineralny z malym dodatkiem olejku gozdzikowego...
Awatar użytkownika
Bayushi Rushifua
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwietnia 2008

Re: Dylemat i pytanie (Prośba o pomoc)

Post autor: Bayushi Rushifua »

Te tańsze to tylko olejek goździkowy droższe zawierają już dodatkowe składniki. Tak wynika z analizy pani mgr Chemi i farmacji, może ktoś używał Olejku Goździkowego z apteki i doda swoją opinię??
"Hito wa mikake ni yoranu mono" Kiite gokuraku mite jigoku
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Dylemat i pytanie (Prośba o pomoc)

Post autor: yakubu »

Jesli do porownania na pewno miala dany oryginal z Japonii to nie bede sie sprzeczal, bo moja wiedza na tym polu jest zadna, a naukowym metodom zazwyczaj daje wiare :)
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Dylemat i pytanie (Prośba o pomoc)

Post autor: Jian »

Ja robię to w ten sposób że mam bardzo dobry olej maszynowy,taki do precyzyjnych urządzeń i po prostu by tak nie smierdział dodaje zwykłego olejku z apteki goździkowego i sprawdza sie bardzo dobrze,stosuje do shinkenów i też jest oki jak na razie
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
ODPOWIEDZ