ciekawe filmiki z netu

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Teddy
Posty: 326
Rejestracja: 1 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Teddy »

Cześć

Przyznam szczerze, że dawno tak się nie uśmiałem, jak czytając ten temat, szczególnie jego końcówkę, aż się popłakałem ze śmiechu. No kolego Marciniak dałeś do pieca że aż miło. Ale oczywiście zgadzam się z Waszymi tezami: niestety sztuka jest jednak elitarna a nie masowa, masowe jest disco polo w remizie. I ma to również odniesienie do sztuk walki, ten kto jest uparty w dążeniach do pracy nad sobą to na pewno znajdzie dojście do prawdziwych Mistrzów, a pozer będzie się plątał między innymi pozerami i pławił w ich komplementach. Jak wiecie trenowałem karate w czasie, który ginie w pomrokach dziejów, ale właśnie miałem to przypadkowe szczęście, że trafiłem do stylu Shotokan w sekcji karate do tradycyjnego, bez kolorowych pasków i bez pucharków do szampana wręczanych po wątpliwej jakości zawodach. Ale naszą sekcję nawiedzali różni tacy mistrzunie z certyfikatami mistrzowskimi zakupionymi na targu w Azji, aby nas przeciągnąć do swojego nowo utworzonego stylu jak właśnie "Duża fala", a jeden to nawet usiłował stworzyć szkołę pt. "Polkarate". My młodzi nie wiedzieliśmy o co chodzi ale nam instruktor szybko wyjaśnił "że zawsze jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze". To samo jest w sztuce bonsai. Gajdzini z Europy i USA chcąc szybko osiągnąć sukcesy w tej wymagającej wielu lat pracy nad danym drzewkiem sztuce, i na tym zarobić szybko grubą kasę, nawymyślali różnych sztuczek, pseudotechnik bonsaiowych i nazwali to "europejską szkołą bonsai" gdzie jest dopuszczalny styl drzewka, tzw. freestyle". Boki zrywać, nasz Misztrz Nobuyuki Kajiwara nazywa to stylem "żywopłotowym". A ja ukułem do tego zjawiska wierszyk, wprawdzie nie jest to haiku ale pozwolę sobie zacytować, bo jest to treść uniwersalna dla masowego zjawiska tych sztuk pseudojapońskich:
"Od sztuki bonsai są Mistrze, a od europejskiego bonsai sztukmistrze"
Ale tak na poważnie to proponuję aby dać sobie spokój z tą tematyką na forum, bo jeszcze nie daj Boże przedstawiciele omawianych "innych proszków" zaczną się na Reidojo masowo rejestrować i zwalczać nasze ortodoksyjne podejście, to zrobi się potężny bałagan i Graf jako Admin nie będzie nadążał z ich wyrejestrowywaniem. Wyobraźcie sobie zarejestrowanych na Reidojo kilkuset takich Demo, Tewi czy Toranaga, tylko się pociąć z rozpaczy, znaczy się seppuku popełnić.

Pozdrawiam Teddy
pozdrawiam
Teddy

Bonsai to sztuka odtwarzająca piękno natury
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: yakubu »

http://www.youtube.com/watch?v=EIewlKMeu44

Wedlug mnie nawet jesli by przegral te walke, bylby zwyciezca - bo codziennie pokonuje swoje slabosci. A tak jest podwojnym zwyciezca. Niesamowite...
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: LarsOn »

Tak, ten gość jest po prostu niesamowity :o
To najprawdopodobniej Henry Smalls, 4. dan kendo.
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Jian »

Wielki szacun... ludzie nie doceniają tego co mają :wink:
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: yakubu »

No to pojechali po Segalu ;D
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: marciniak »

http://www.youtube.com/results?search_q ... type=&aq=f

Więcej parodii.

jadą po nim jak marnuje pieniądze podatnika na te swoje gówniane filmy wymagające opanowania godnego samuraja aby je obejrzeć do końca.
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Tomashi »

Ale za to Polske lubi, bo już kilka filmów tu nakręcił (niestety?) :wink:
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: GrafRamolo »

Ma dublera polaka, nijaki Velinow. teZ instruktor aikido. Stewek lubi zażyć rozkoszy życia i ma zawsze ze sobą kilka koleżanek. Raz prowadził trening u nas.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Tomashi »

Tak, co i rusz sie słyszy o jego seminariach tu i ówdzie.

A umie coś? Czy mu choreografia hollywodzka w głowie przewróciła?
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: GrafRamolo »

Umie umie, tego mu odmówić mu nie można. Prawda taka ze w filmach to udawanie bo to musi dobrze wyglądać, więc nigdy przenigdy nie sugerował bym się filmami. Zresztą film z realnymi technikami był by po prostu nudny :) Albo dokumentem.

A stewek jest duży i ciężki i ciężko przeciwstawiać się takiej masie. Jego aikido jest dość mało wyszukane za to dość skuteczne.
basil
Posty: 198
Rejestracja: 22 kwietnia 2008
Lokalizacja: Łańcut (okolice)

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: basil »

http://www.youtube.com/watch?v=P8kIuWAW ... -fresh+div

Dosyć dziwny film z Panem Tanaką w roli głównej. Jak dla mnie pierwsza część wygląda bardziej jak taniec niż walka...
"Bycie Basilem zobowiązuje"
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: marciniak »

Grafie - musze cie niestety zmartwic ale Pan Velinov umie niewiele, bylem na jego treningu i mnie do siebie absolutnie nie przekonal. Inni aikidoy w Warszawie prowadzacy swoje sekcje sa o niebo lepsi. On za to gadal o jakims spotkaniu z jakims goscie od buddyzmu czy czego rtam, ze wszyscy pojda, pogadamy sobie, bedzie fajnie, zlozymy sie dla niego po 20 zl, czy ile tam, rozpalimy ognisko, bedzie fajnie itp. I tak fajnowal przez pol treningu.

Gosciu jest podobnej postury do Stefka to jest jego stand by actor, a nie dublerem. Na Velinovie probuja swiatlo, rozmieszczenie sceny, uklad i tak dalej i tak dalej. W filmie go nie zobaczysz.

A sam Seagal to gosc poryty kompletnie. mialem okazje go widziec w 2002 roku, jak prowadzil raz czy dwa zajecia z okazji krecenia jakiegos kolejnego filmidla. Wlasny samochod dla psa i t ym podobne fanaberie. I nieomylnosc. nie gadalem z nim bo nie znalem wtedy jezyka, ale mi co nieco kwatkow spadlo od innych. Smiech na sali z tym gosciem, aktorem jednej roli, jednego scenariusza i jednego filmu.
Katsumushi Dojo Manchester
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: yakubu »

basil pisze:Dosyć dziwny film z Panem Tanaką w roli głównej
Nie chcialbym byc zlosliwy ale jesli ten pan ma byc jakims autorytetem w sprawie miecza to dlaczego sie dzieje to, co sie dzieje w 1:58?
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: marciniak »

yakubu pisze:
basil pisze:Dosyć dziwny film z Panem Tanaką w roli głównej
Nie chcialbym byc zlosliwy ale jesli ten pan ma byc jakims autorytetem w sprawie miecza to dlaczego sie dzieje to, co sie dzieje w 1:58?
Miał luźno związane kaku obi, saya się obróciła, każdemu może się to zdarzyć. nie raz widziałem na stażach, mnie też się zdarzało.

Gość uległ trochę rutynie i pomacał nie dokładnie aby stwierdzić gdzie jest kurikata na saya. Paniki nie odwalił i bardzo sprawnie mu poszło odwrócenie saya.

Jak na tle innych tandet z internetu pokaz zajebisty.

A córka Fumona robi kata.
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: GrafRamolo »

Jak dla mnie przekombinowane. I ruchy i te gigantyczne miecze. Nie podważam umiejętności ale po prostu nie podoba mi się ten styl.
Awatar użytkownika
Marutseru
Posty: 25
Rejestracja: 11 maja 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Marutseru »

Znalazłem coś dla miłośników miecza i "Gwiezdnych wojen"... ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=mU0lW2_rsEg

i jeszcze dwa ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=T4nmtdyjaWg

http://www.youtube.com/watch?v=5sonrEJXfi8

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Tomashi »

Ten ostatni z samurajowo-gwiezdonowejnnych najlepszy :D


http://www.youtube.com/watch?v=lmobWRtVyLs

Pod koniec bardzo ładne chiburi i noto ;)

Chociaż ten sam schemat co we wszystkich filmach samurajskich jak świat długi i szeroki. Oni go z jodana, a on ich mo brzuchach ;]


http://www.youtube.com/watch?v=cIsaHk3COrA - tutaj z kolei przykład ze świata gier komputerowych, ponoć styl walki tej postaci jest oparty na battodo i iaido

A teraz zagadka- gdzie widzieliscie to noto, które wykonuje bohater pod koniec filmiku? ;)
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: yakubu »

marciniak pisze: Miał luźno związane kaku obi, saya się obróciła...
Gość uległ trochę rutynie i pomacał nie dokładnie aby stwierdzić gdzie jest kurikata na saya...
No tak, niby kazdemu moze sie zdarzyc, ale czy przypadkiem niektorym niewypada, zeby sie zdarzalo?
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: marciniak »

Fakt Yakubu, ale nie mozna byc za surowym, czasami trzeba widziec w mistrzu normalnego czlowieka ktoremu zdarza sie pomylka.

Dla mnie liczylo sie to, ze facet sie nie pochylil, aby sprawdzic co jest grane, tylko po prostu przekrecil saya jak gdyby nic i schowal miecz. Pelne opanowanie bez robienia cudow i min typu 'A jak to sie moglo stac?'.

Ich poziom jest sto razy wyzszy od prawie wszystkich jakich mialem przyjemnosc badz nieprzyjemnosc ogladac.
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
Ihei
Posty: 262
Rejestracja: 19 czerwca 2006
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Ihei »

marciniak pisze:zlozymy sie dla niego po 20 zl, czy ile tam, rozpalimy ognisko, bedzie fajnie itp.
Skąd ja to znam... a ile teraz ludzie płacą za treningi? 120? 140?
Dlaczego śnieg pada? Nikt tego nie wie, chociaż wszyscy marzną... Ale czy śnieg wie, że nam zimno?
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: GrafRamolo »

Marciniak, ja pisałem o Segalu że umie, Velinowa nie znam i nie wypowiadam się.
Owszem Segal ma swoje fanaberie jak na przykład 5 pan do towarzystwa non stop.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: yakubu »

GrafRamolo pisze:Owszem Segal ma swoje fanaberie jak na przykład 5 pan do towarzystwa non stop.
To facet musi miec kondycje... :P
Awatar użytkownika
Ihei
Posty: 262
Rejestracja: 19 czerwca 2006
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Ihei »

Może one między sobą, a on tylko patrzy...
Dlaczego śnieg pada? Nikt tego nie wie, chociaż wszyscy marzną... Ale czy śnieg wie, że nam zimno?
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: yakubu »

Ihei pisze:Może one między sobą, a on tylko patrzy...
W takim razie i nerwy ze stali :lol:
ODPOWIEDZ