Nauka Japońskiego

Czyli ksiazki albumy i co dusza zapragnie o Japonii lub z Japonii.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Nauka Japońskiego

Post autor: Sakura »

Ostatnio zaczełem się zastanawiać nad gruntowną nauką podstaw języka japońskiego. Czy ktoś mógłby poradzić mi jakieś konkretne sprawdzone publikacje ? Wiem że nauka języka ma charakter dość indywidualny różnym osobą różne rzeczy wydają się łatwe w opanowaniu niemniej jednak na rynku księgarskim zdążyłem zauważyć już kilka tytułów o nauce tego języka dla początkujących (ba nawet średniozaawansowanych ;)) w każdym razie znalazłem takie trzy książki:

1. Romuald Huszcza / Maho Ikushima / Jan Majewski "Gramatyka Japońska" dwa tomy Wydawnictwo UJ

2. Naoya Fujite "Mówimy po japońsku" + CD

3. Ewa Krassowska-Mackiewicz "Język Japoński dla początkujących" Wyd. Polsko-Japońska Wyższa szkoła technik komputerowych

Czy ktoś z Was miał może styczność z którąś z tych książęk ? Czy ktoś może zechciałby polecić jakieś inne książki/książke ? Jeśli ktoś się już uczył to niech napisze jeśli zechce jakie są rezultaty / okres potrzebny na nauke podstaw / z czym miał największy problem bądź czy wiedza zawarta w takich samouczkach jest wystarczająca ? (oczywiście nie ulega wątpliwości że nic nie zastąpi nauczyciela języka z krwi i kości)
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
Awatar użytkownika
Tuszek
Posty: 161
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Tuszek »

ESKKa wydaje kurs japonskiego (z cdkiem), 48 lekcji rozlozone na 2 lata. chyba 40zl za miesiac. Mozesz zamowic z grupka znajomych jeden pakiet, wtedy jest to bardzo oplacalne (sam tak robie, zrzuta 3zl :D )
Pozdrawiam
Hiro
Posty: 27
Rejestracja: 16 czerwca 2004
Lokalizacja: Praise God

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Hiro »

i całkiem szybko to postępuje :)
imperare sibi maximum est imperium - Seneka
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Chifuretsu »

My z KoPem też tak robimy. A co do książek i programów, to na Gronku w gronie tematycznym "Język Japoński" jest temat, w którym są opisane chyba wszystkie możliwe dostępne w sklepach i sieci materiały.
Obrazek
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Shig »

Sakura, częściej siedzisz w Lublinie, czy w Krakowie?
W Krakowie to chyba ze cztery kursy języka japońskiego są.
...
Awatar użytkownika
Mizusashi
Posty: 171
Rejestracja: 28 marca 2005
Lokalizacja: Sopot

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Mizusashi »

Ja kożystam z tej drugiej pozycji którą wymieniłeś i jestem bardzo zadowolony. Ale cała wiedza tam zawarta tyczy sie tylko wypowiedzi grzecznych (są trzy formy: potoczna(przyjacielska), grzeczna i wybitnie grzeczna) i to niestety troche mało jeśli chodzi o oglądanie filmów(i ich rozumienie). Ale do rozmowy w zupełności wystarczy.

W książce jest zawarte są zwroty i słówka które mogą sie przydać podczas podróży do Nipponu. Na końcu książki znajduje sie rozdział dotyczący pisma japońskiego (tak żeby sobie ostatecznie poradzić w niesprzyjających warunkach).

Innych książek nie widziałem.

PS: Jak wszyscy wiecie nie jestem humanistą i z recenzji zawsze dostawałem 2, nie należy mi do końca wierzyć na słowo. Starałem sie jak mogłem.
"Baruh hashem ha'Meshiah, Jeshua. Baruh hashem Adonai."
Hiro
Posty: 27
Rejestracja: 16 czerwca 2004
Lokalizacja: Praise God

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Hiro »

Napiałeś w temacie Ortografia!!!: viewtopic.php?t=689&highlight=
Mizusashi pisze:Temat ten jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ mimo iż jestem ścisłowcem te błędy po prostu mnie rażą w oczy.
a tu nagle
Mizusashi pisze:Ja kożystam z tej...
bez urazy :)
imperare sibi maximum est imperium - Seneka
Awatar użytkownika
Mizusashi
Posty: 171
Rejestracja: 28 marca 2005
Lokalizacja: Sopot

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Mizusashi »

Ależ nie!! Ja sie bardzo ciesze jak mnie ktoś poprawia! Szczerze mówiąc nie wiedziałem że sie tak pisze... ale już wiem :D .
"Baruh hashem ha'Meshiah, Jeshua. Baruh hashem Adonai."
Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Sakura »

Shig w Krakowie studiuje i jestem zazwyczaj od poniedziałku do czwartku (bo piątki mam jak narazie wolne i zazwyczaj na weekend jade do domu ale nie zawsze tak co dwa trzy tygodnie) W każdym razie jeśli masz jakieś precyzyjniejsze informacje (ilość godzin w tygodniu, cena itp) to bardzo bym prosił.
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
qqnamuniu
Posty: 33
Rejestracja: 8 maja 2005

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: qqnamuniu »

Ja też zaczynam uczyć się tego języka i jak narazie znalazłem same materiały w sieci np. "Japanese for Busy People" i z różnych stronek wraz z plikami wav. ale jeżeli miałby ktoś jakieś materiały zgromadzone to jestem chętny do wymiany lub kupna jakiejś książki.
Pozdrawiam.
P.S. Bardzo podoba mi się to forum :roll:
qqnamuniu
Posty: 33
Rejestracja: 8 maja 2005

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: qqnamuniu »

Sory że post pod postem ale chciałem żebyście zauważyli :P
Czy uczył się ktoś japońskiego z programu telewizyjnego pt. "let's learn japanese basic" który składa się z 52 odcinków każdy po pół godziny bo ja zacząłem tzn. 4 odcinki oglądnąłem i podoba mi się to (niestety po angielsku ale za to można szkolić dwa języki naraz :P ). Dołączona jest do tego książka z ćwiczeniami słówkami itp. Jeżeli już ktoś z tego kożystał to proszę o ocenę wyników nauki.
Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bunny
Posty: 25
Rejestracja: 30 listopada 2003

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Bunny »

qqnamuniu pisze:Sory że post pod postem ale chciałem żebyście zauważyli :P
Czy uczył się ktoś japońskiego z programu telewizyjnego pt. "let's learn japanese basic" który składa się z 52 odcinków każdy po pół godziny bo ja zacząłem tzn. 4 odcinki oglądnąłem i podoba mi się to (niestety po angielsku ale za to można szkolić dwa języki naraz :P ). Dołączona jest do tego książka z ćwiczeniami słówkami itp. Jeżeli już ktoś z tego kożystał to proszę o ocenę wyników nauki.
Dziękuję i pozdrawiam.
Nom, ciekawy program. A na wyzszym stopniu wtajemniczego polecam obejrzeć Nihongo de Kurasou, jest na sieci.
A co do Lear Japanese- wole znacznie prowadzącą z drugiej serii ;)
qqnamuniu
Posty: 33
Rejestracja: 8 maja 2005

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: qqnamuniu »

Uczyłeś się może z tych programów :?: :roll: Jeżeli tak to czy opłaca się to oglądać ? Jeśli mógłbyś to proszę o jakieś info o tym drugim programie np. ile to zajmuje i skąd można zassać jeżeli wiesz.
Thank You from mountain :P i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2006

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Agnieszka »

Rewelacyjną książką do nauki jest "Minna no nihongo". To jest japoński elementarz, całkowicie po japońsku, z kasetą :) Jest też wersja anglojęzyczna. Z tego co się orientuję niestety u nas sa one niedostępne... :(
Hayaki koto kaze-no gotoku, shizukanaru koto hayashi-no gotoku, shinryaku suru koto hi-no gotoku, ugokazaru koto yama-no gotoku
Awatar użytkownika
Bunny
Posty: 25
Rejestracja: 30 listopada 2003

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Bunny »

qqnamuniu pisze:Uczyłeś się może z tych programów :?: :roll: Jeżeli tak to czy opłaca się to oglądać ? Jeśli mógłbyś to proszę o jakieś info o tym drugim programie np. ile to zajmuje i skąd można zassać jeżeli wiesz.
Thank You from mountain :P i pozdrawiam
Najmocniej przepraszam za mój 'refleks szachisty'. Myślę, że można obejrzeć. Na pewno nie ma co się nastawiać na opanowanie języka, ale mogą się przydać pewnie zwroty. Gdzie zassać.. Nie wiem, pewnie gdzieś na torrencie.
(fla)MASTER
Posty: 134
Rejestracja: 6 lipca 2006

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: (fla)MASTER »

ja polecam "Japanese for Busy People" zwlaszcza wersjé 'kana' -dla osób znajacych angielski
wszystkie dialogi napisane sa w kana i przetlumaczone na jezyk angielski,
nauke trzeba zaczác od kana, bo inaczej nie bedzie mozna czytac dialogów ani innych tekstów w ksiazce ;)
powodzenia!
Awatar użytkownika
Dr.Agon
Posty: 12
Rejestracja: 17 listopada 2007
Lokalizacja: Polska

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: Dr.Agon »

Ja wiem że PONS ma w swojej ofercie naukę języka japońskiego.

http://www.pons.pl/index.php?pid=281

NA tej stronie (troche niżej, pod nauką języka norweskiego) jest opis. Dla mnie nauka z Ponsa jest przyjemna, gdyż miałem podobny kurs języka angielskiego.
Nawet jest możliwość ściągnięcia fragentu podręcznika.
keylan
Posty: 123
Rejestracja: 23 grudnia 2010

Re: Nauka Japońskiego

Post autor: keylan »

Sakura pisze:Shig w Krakowie studiuje i jestem zazwyczaj od poniedziałku do czwartku (bo piątki mam jak narazie wolne i zazwyczaj na weekend jade do domu ale nie zawsze tak co dwa trzy tygodnie) W każdym razie jeśli masz jakieś precyzyjniejsze informacje (ilość godzin w tygodniu, cena itp) to bardzo bym prosił.
W krakowie bez problemu znajdziesz kurs języka, ale i w Lublinie jest też (ja się tam uczyłem do niedawna, jak byś chciał to ci podesle kontakt, zajęcia chyba nadal mają w weekendy). Polecam tą formę nauki, bo samouczki raczej ci nie wiele pomogą, brak jest kontaktu z żywym językiem a w Japońskim to jest szalenie istotne.
Ogólnie gramatyka R.Huszczy to dość ciężkie do strawienia cegły, w sam raz dla japonistów ale na pozcątek cie przerażą. Dobry jest praktyczny kurs gramatyki jezyka japońskiego wyd. UAM w Poznaniu, przekrojowo, z ćwiczeniami. Jakotakie są książki wydawnictwa PJWSTK, mam dla początkujących i powiedzmy że na pierwsze lekcje wystarcza.
ODPOWIEDZ