piec elekryczny

Dział poświęcony własnoręcznemu wykonywaniu broni Japońskiej. Pytania, porady.

Moderator: Zarząd

andrzbol
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2009
Lokalizacja: Rybnik

piec elekryczny

Post autor: andrzbol »

mam gorącą prośbę do p. Wojciecha Kuśnierza zwanego Shirotatsu lub innych którzy mają tego typu sprzęt. Czy byłaby możliwość skorzystania z pieca w celu zahartowania głowni i jeżeli tak to proszę o wycenę takiej zabawy (kiedyś sam się może dorobie takiego pieca) :wink:
Awatar użytkownika
Shirotatsu
Posty: 535
Rejestracja: 28 stycznia 2005
Lokalizacja: Kraków

Re: piec elekryczny

Post autor: Shirotatsu »

Mozliwość może i by była ale dopiero od wiosny bo kuźnia zamknięta i zawalona drewnem do kominka
andrzbol
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2009
Lokalizacja: Rybnik

Re: piec elekryczny

Post autor: andrzbol »

Mam prośbę do Shiro
otóż mam zamiar zbudować piec elektryczny do hartowania głowni mieczowych. chodzi o to, że ponoć, gdy jest poziomy to istnieje możliwość nierównomiernego nagrzania wsadu. To prawda?
Awatar użytkownika
Shirotatsu
Posty: 535
Rejestracja: 28 stycznia 2005
Lokalizacja: Kraków

Re: piec elekryczny

Post autor: Shirotatsu »

Tak, to prawda. Zazwyczaj niedogrzana jest część głowni, która znajduje się od strony drzwiczek.
Ja ten problem mam w tej chwili rozwiazany w taki sposób że kilka minut przed hartowaniem dogrzewam palnikiem. Przedtem miałem dodatkową grzałkę w tej części pieca ale spaliła się i nie mam kiedy jej zmienić.
andrzbol
Posty: 18
Rejestracja: 30 września 2009
Lokalizacja: Rybnik

Re: piec elekryczny

Post autor: andrzbol »

Dzięki :)
Czyli przy zamówieniu dodać sobie te 10-20cm długości więcej coby cała głownia weszła + solidny zapas? A poza tym nie ma żadnych przekrzywień w na sztychu, czy zastawie ? Mój ma służyć do hartowania przede wszystkim prostych mieczy europejskich, toteż równomierność jest bardzo ważna
ODPOWIEDZ