Filmy reidojowe

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Kaname
Posty: 12
Rejestracja: 9 czerwca 2011

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Kaname »

a moze moznabyloby pomyslec o jakims mini-programie? Moze cos typu testowania katan, i opowiedzenia o nich w dwoch-trzech zdaniach, czyli krotko zwiezle i na temat. Cos typu FPSRussia, ktory zajmuje sie testowaniem broni palnych - co sadzicie?
Shouryu

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Shouryu »

Pomysł dobry. Tylko jak byś go zealizował?
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Filmy reidojowe

Post autor: GrafRamolo »

Mozna by ogólnie zrobić nasz kanał na YT i byśmy prezentowali na nim różne aspekty, zarówno broń jak i nasze umiejętności szermierczo plastyczne. Tylko poziom merytoryczny musiał by być wysoki by nie były to kolejne zabawne filmiki z netu
Osobiście nie posiadam niestety kamery ani żadnego innego godnego rejestratora video ale chętnie bym z kimś z warszawy w to się pobawił.
Kaname
Posty: 12
Rejestracja: 9 czerwca 2011

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Kaname »

Shouryu pisze:Pomysł dobry. Tylko jak byś go zealizował?
z uwagi na to, ze nie jako forum nie mamy czestej mozliwosci prowadzenia takich spotkan i wspolnych nagran, ( choc od czasu do czasu tez moznaby bylo cos takiego organizowac ) to wydaje mi sie ze kazdy z osobna powinien na wlasna reke nagrac taki material, moglibysmy zrobic jaki plan, ulozyc jak to wszystko bedzie wygladac i wziasc sie do nagrywania i montazu ktorym ja moge sie zajac.


Myslalem tez nad tym, ze moze jesli nikt by nie mial nic przeciwko to zrobic tez wersja angielsko-jezyczna filmow, jesli by to doszlo do skutkow zeby dotarlo do wiekszego grona odbiorcow. Chyba ze ktos mialby duze problemy z tym jezykiem.
Shouryu

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Shouryu »

Po kolei, bo się gubię.
Graf, mówisz o takim you tube'owym kanale ReiDojo'wym ? W którym uzytkownicy forum prezentowlali by coś od siebie ?

Kaname, ale jaki materiał nagrać? Bo nie rozumiem.

Najpierw pisałeś o testowaniu broni. I moje pytanei tego dotyczyło. Jak to sobie wyobrażasz? Np. ktoś ma w domu iaito tozando i robi jego recenzję? A ktoś inny hanweia?

Bo jeśli to miał by być poważne recenzje, to proponował bym zwrócic się np. do goods.pl. I z nimi rozmawiać. Szkoła samurajów testowała im miecze hanweia.

A tak poza tym, szczerze wątpię w powodzenie takiego przedsiewzięcia. Było juz na forum milion pomysłów, na czele ze stowarzyszeniem. Niestety niewiele z tego wyszło. Zawiódł czynnik ludzki.

Ps. Proponuję wydzielic temat.
Kaname
Posty: 12
Rejestracja: 9 czerwca 2011

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Kaname »

Shouryu pisze:Po kolei, bo się gubię.
Graf, mówisz o takim you tube'owym kanale ReiDojo'wym ? W którym uzytkownicy forum prezentowlali by coś od siebie ?

Kaname, ale jaki materiał nagrać? Bo nie rozumiem.

Najpierw pisałeś o testowaniu broni. I moje pytanei tego dotyczyło. Jak to sobie wyobrażasz? Np. ktoś ma w domu iaito tozando i robi jego recenzję? A ktoś inny hanweia?

Bo jeśli to miał by być poważne recenzje, to proponował bym zwrócic się np. do goods.pl. I z nimi rozmawiać. Szkoła samurajów testowała im miecze hanweia.

A tak poza tym, szczerze wątpię w powodzenie takiego przedsiewzięcia. Było juz na forum milion pomysłów, na czele ze stowarzyszeniem. Niestety niewiele z tego wyszło. Zawiódł czynnik ludzki.

Ps. Proponuję wydzielic temat.
Tak, nagrac material z testu bronii. Nie chodzi o jakies dlugie filmiki, max. np 5 min konkretnego filmiku na dany temat.

Masz Katane Hanwei robisz jej test i opowiadasz co nieco, masz Iaito od Tozando to ta Katane pokazujesz.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Filmy reidojowe

Post autor: GrafRamolo »

Tak to miałem na myśli. Każdy jak ma chęć to coś robi i jeśli ma to ręce i nogi tu udostępniamy na YT pod nazwą reidojo i ktoś może to sobie obejrzeć i napisać pod spode "pierwszy" albo "but will it blend" ;)
Shouryu

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Shouryu »

Kaname, wątpię żeby twój pomysł wypalił. Ale z chęcią dam się miło zaskoczyć. :wink:
Bardzo chętnie obejżał bym recenzje sprzętu. Nie tylko mieczy, ale np. judog, hakam, przyrządów treningowych itp.

Pomysłą grafa ma duży potencjał. I możan by go było zrealizować od reki. Rejdojowcy ponagrywali pare filmików, np. z cięcia mat. Myśle że to by starczyło na początek.

Przypomniało mi się, ze ma gdzieś w odmętach dysku twardego film z pokazu katori w którym uczestniczył Sakura. Taki film też mógł by sie nadać do rejdojowego kanału. Zapytam Sakure co o tym myśli.
Przy okazji pomyślałem, zę mozna by umieszczac też krótkie filmy ze swoich dojo, sekcji itp. W połączeniu z mapą klubów Tomashiego było by to dobre centrum informacji.

Na dobra sprawe, tematów które możan poruszyć na "taśmie" jest całkiem sporo. Wyroby forumowiczów, style jakie ćwiczą, sekcje które lepiej omijać , oraz miecze z allegro których lepiej nie kupować.

Zatem, podpisuję sie wszystkimi kończynami za utorzeniem na YT kanału ReiDojo. :D
Kaname
Posty: 12
Rejestracja: 9 czerwca 2011

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Kaname »

Pomysl Grafa rzeczywiscie bardziej wykonalny. Tak jak pisalem moglbym edytowac filmy, a nastepnie wrzucac na kanal nasz wspolny kanal, o ile by taki powstal.
Awatar użytkownika
Marcus65
Posty: 182
Rejestracja: 14 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Marcus65 »

GrafRamolo pisze: Osobiście nie posiadam niestety kamery ani żadnego innego godnego rejestratora video ale chętnie bym z kimś z warszawy w to się pobawił.
Mam kamerę, możemy robić Reidojowood :)

Pozdro
Marcus
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Mr Smail »

to do dzieła :-)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Shouryu

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Shouryu »

To kto założy kanał na YT ? 8)
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Mr Smail »

niestety nie pomogę, pojęcia o tym nie mam żadnego :)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Shouryu

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Shouryu »

Proszę bardzo: http://www.youtube.com/user/ReiDojo?feature=mhee
5 min roboty :wink:
Do konta na yt potrzeby był mail , więc pozwoliłem sobei załorzyć gmaila reidojo:

Teraz pytanie, kto się bedzie tym opiekował? Kto chce uprawnieni a do YT i gamila ?
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2014 przez Shouryu, łącznie zmieniany 1 raz.
Kaname
Posty: 12
Rejestracja: 9 czerwca 2011

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Kaname »

^ Moge ja sie zajmowac jesli nie ma nikt przeciwko.
Shouryu

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Shouryu »

Poczekajmy, niech sie "starsi rangą" użytkownicy wypowiedzą.
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Mr Smail »

niech chłop bierze jak ma ochotę, młodzi ranga są najlepsi bo maja zapał, a my stare dziady tylko marudzić umiemy :)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Shouryu

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Shouryu »

Ale starym dziadom można ufać , bo siedzą na forum hoooo hoo, a może dłużej. I z dnia na dzień forum im się nie znudzi. I nie znikną bez uprzedzenia.

Poza tym, trzeba opisać kanał. Do tego potrzebna jest znajomość forum. Wątpię, żeby świerzak dał radę.

Proponuję poczekać na Grafa. Było nie było, on tu zamiata. Zobaczymy co powie.

Ps. Jeśli ktoś ma filmy którymi może sie podzielić, to niech sie nie krępuje.
Shouryu

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Shouryu »

Widziałem, że Graf sie kręci po forum. Może sie wypowie ? :wink:
Awatar użytkownika
Marcus65
Posty: 182
Rejestracja: 14 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Marcus65 »

Jakby co, ja jestem gotowy. Nawet mogę dopożyczyć drugą kamerę, żeby film można było z dwóch perspektyw zmontować.

Pozdro
Marcus
Shouryu

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Shouryu »

Marcus, a może mógł byś podzielić się jakimś nagraniem? BO na razie kanał świeci pustkami. :?
Awatar użytkownika
cmyx
Posty: 62
Rejestracja: 15 września 2009

Re: Filmy reidojowe

Post autor: cmyx »

Gdyby to nie miały być tylko materiały nagrywane przez siebie to mam parę starych filmów z iaido (jakoś słaba).
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Mr Smail »

jak spadnie snieg, robimy z kumplem zimowe ciecie w plenerze, to sie wrzuci na kanal :)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Asagi
Posty: 30
Rejestracja: 5 stycznia 2011
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Asagi »

Sensei, skoro już ma być cięcie w plenerze, to jeśli można prosić, może jeszcze jakieś małe i ładne kumitachi w śnieżnej scenerii (oczywiście nie shinkenami), byłoby ładnie...
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Filmy reidojowe

Post autor: Mr Smail »

kolego niestety nie umi :-)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
ODPOWIEDZ