Mini tsuba

Pokazujmy nasze prace i te udane i te mniej.

Moderator: Zarząd

Kamil
Posty: 40
Rejestracja: 26 grudnia 2010
Lokalizacja: Małopolskie

Mini tsuba

Post autor: Kamil »

Witam

Takie coś dłubię sobie od kilku wieczorów
Obrazek

Jeszcze masa pracy dokończyć wyrównać oszlifować....

Czym można wyszlifować tak trudno dostępne miejsca aby nie miały rys?? Normalne to kamyczek i węgiel drzewny jednak tutaj trochę trudno z dojściem...

Aha średnica to 5cm, jeśli ładnie wyjdzie to będzie na szyję.

Pozdrawiam
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: Mini tsuba

Post autor: Kurokami »

czy to jest miedź? czy może sztuczne oświetlenie dało taki kolor?

z tego co wiem do wygładzania takich miejsc o które pytasz służą specjalne narzędzia - igły polerskie, stosowane np przez jubilerów. dlatego zaczekaj to Ci Graf coś poleci konkretnego.

co do tsubki: fajnie Ci to idzie, dopracowujesz detale i masz cierpliwość - to się chwali.
za pozwoleniem - drobne uwagi: nakago-ana nieco zbyt szerokie i za duże w stosunku do seppa dai, a otwór na kogai trochę za płaski i wąski.
a czemu taki rozmiar dziwny trochę? dla treningu?
bo na tsubę za mały a na wisior za duży :)

powodzenia w pracy - i gratuluję postępów.
Kamil
Posty: 40
Rejestracja: 26 grudnia 2010
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Mini tsuba

Post autor: Kamil »

Kurokami wydaje mi się że na szyję nie będzie za duży widziałem na ironbrush właśnie projekt czegoś takiego również o średnicy 50mm i całkiem fajnie to wyglądało a i przymierzałem i jest ok ;) większe moja dziewczyna wisiory nosi :P Co do materiału to tak jest to miedź odnośnie nagako ana oczywiście za duży trochę się szlifło :P jednak pierwsze koty za płoty masa jeszcze roboty żeby to było gładkie i piękne :P następne będzie ok ponieważ pierwszy raz pracowałem z piłką włosową więc wyszło jak wyszło akurat nagako to był pierwszy otwór :P
Dzięki za uznanie, grubość to 5mm żeby miał z czego zebrać a na końcu całość zeszlifuję odchudzę żeby było lżejsze.

Pozdrawiam :) i czekam na rady odnośnie polerowania! :)
Kamil
Posty: 40
Rejestracja: 26 grudnia 2010
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Mini tsuba

Post autor: Kamil »

I teraz tylko wykończyć...

Obrazek
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: Mini tsuba

Post autor: Kurokami »

:) no to zabieraj się teraz za full-size do katany. całkiem nieźle Ci idzie.
ODPOWIEDZ