Nóż projekt i wykonanie

Dział poświęcony własnoręcznemu wykonywaniu broni Japońskiej. Pytania, porady.

Moderator: Zarząd

Riddick
Posty: 5
Rejestracja: 19 lipca 2012

Nóż projekt i wykonanie

Post autor: Riddick »

Witam

Wykonałem projekt noża ma to być nóż użytkowy do lasu czyli głównie będzie ciął drewno i mięso. Poza tym to będzie moja pierwsza praca która ma określony wygląd a nie jak wyjdzie taki będzie.

jak ktoś ma jakieś pomysły i sugestie co do zmiany projektu to chętnie skoryguje. Myślałem o dołożeniu ostrza ząbkowanego.
jako materiał posiadam płyty z pieca kaflowego jest to stal wysokowęglowa szubko tnąca

ma ona ok 0,5 cm grubości mam zamiar odrysować projekt na płycie wyciąć fleksem. w palenisku wykonać drobne poprawki i zahartować


i prosił bym o pomoc
- do jakiej temp. grzać by nie zniszczyć stali
- czy grubość płyty nie jest zbyt wielka
- czy szlif 1-1,5 cm będzie wystarczający czy go zwiększyć i jak polecacie szlifować by wyszedł taki ładny jak na rysunku mam puki co do dyspozycji pilnik do metalu klasy 1 i papiery ścierne

Jeżeli macie ciekawe projekty noży survivalowych , Taktycznych to podzielcie sie mile widziane komentarze co do wykonania
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Nóż projekt i wykonanie

Post autor: yakubu »

Nie ujmujac wiedzy i doswiadczenia forumowiczom taki temat chyba bardziej pasuje do knives.pl...
Shouryu

Re: Nóż projekt i wykonanie

Post autor: Shouryu »

Nie dość że pasuje, to tam są gotowe odpowiedzi. Pomocne materiały i tak dalej.
Gdyby to było tanto... to co innego.

Ale żeby chociaż trochę w temacie napisać. Projekt jak projekt, ważne żeby ci się podobał.
Tu masz pomoc do stali: http://www.dostal.com.pl/stal-szybkotnaca.html

5mm to w sam raz na kosę do krzaków.
Pilnik i papiery wystarczą w zupełności. Ale konieczna będzie cierpliwość.

Co do ostrzenia... knife sharpening w YT i wszystko jasne.

To w sumie tyle. Pozostaje ci tylko praktykować i zdobywać doświadczenie.
ODPOWIEDZ