Kupić, nie kupić...

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Marcus65
Posty: 182
Rejestracja: 14 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Kupić, nie kupić...

Post autor: Marcus65 »

Jak wiadomo samym patrzeniem jeszcze nikt się władania mieczem nie nauczył. Ale taki materiał może być chyba pomocny... O ile, rzecz jasna, przygotowany jest fachowo i przez fachowców.

Wiem, że w dziale Zbrojownia jest wątek allegro i ebay, ale dotyczy raczej aukcji mieczy, więc pozwoliłem sobie umieścić nowy tutaj...

Pozdro
Marcus
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupić, nie kupić...

Post autor: LarsOn »

Pierwsze co rzuca się w oczy to brak jakiegokolwiek opisu i informacji na temat szkoły która miałaby być prezentowana. Jakie to kenjutsu ? Kto to pokazuje ? Kto uczył człowieka który to pokazuje ?
Po drugie zawartość tych płyt to praktycznie przekrój przez ... wszystko Oo Na przykład taki tajemniczy podpunkt jak "Three speeds" to pewnie nic innego jak zasada jo ha kyu. Jest też sporo historycznych nazwisk, części ubioru i ogólnie praktycznie wszystkiego.
Sam zadecydujesz, ale ja osobiście nie wydałbym 500 zł na 20 DVD z czymś co wygląda trochę na "Naukę kenjutsu w weekend". Lepiej zostać przy starych, sprawdzonych sposobach, a jak kupować filmy i książki to tylko te firmowane przez znanych nauczycieli, a i to raczej jako ciekawostkę :)
Awatar użytkownika
Marcus65
Posty: 182
Rejestracja: 14 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupić, nie kupić...

Post autor: Marcus65 »

Oczywiście, masz kupę racji w tym ustępie. Wcale nie mam zamiaru tego kupować. Zwyczajnie natknąłem się na to i przytargałem tutaj jako ciekawostkę. A tytuł wątku odnosi się jedynie do faktu możliwości zakupienia takiego zbioru :)
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Kupić, nie kupić...

Post autor: MadSun »

Wedlug jego historii na Ebay wynika, ze upchnal juz 5 takich zestawow. Moze stworzyl swoj wlasny system? Calosc wyglada troche na szarlatanstwo choc z ciekawoscia zobaczylbym co jest na tych plytkach.
Awatar użytkownika
Bayushi Rushifua
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwietnia 2008

Re: Kupić, nie kupić...

Post autor: Bayushi Rushifua »

Ciekawę płytki, dziwny zbiór tytułów, ale są też fajne kwiatki. No bo czego można nauczyć się z filmu??
Np.
The 47 Ronin

Nie więcej po środku listy.
To już lepiej kupić kompedium filmów Samurai. :twisted:
"Hito wa mikake ni yoranu mono" Kiite gokuraku mite jigoku
ODPOWIEDZ