Practical Plus Katana Hanweia

Dzial o wszelakiej broni japonskiej, kyu(łuk), naginata, nagamaki, kakae zutsu (bron palna) nunchaku, kama, tonfa, jite i co wam do glowy przyjdzie!

Moderator: Zarząd

Quarien
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2008
Lokalizacja: Warszawa

Practical Plus Katana Hanweia

Post autor: Quarien »

Witam wszystkich!
Noszę się z zamiarem kupna PPK(albo PPeliteKatana, z resztą, różnice sa kosmetyczne) firmy Hanwei. Znam wasze opinie na temat tego typu mieczy i można powiedzieć - podzielam ją. Problem w tym, że ściąganie japończyka robionego na zamówienie to dla mnie za dużo :). Może, w przyszłości, gdy walka mieczem wciągnie mnie aż tak bardzo, zdecyduję się na taką ekstrawagancję. Tak więc, proszę bez "Dozbieraj sobie i (...)".

Zacznijmy od tego, jakie są wasze odczucia co do tego miecza (mówimy tu o PPK i jej wersjach z serii performance)? Chodzi mi o poziom amatorski i różnice między wytworem Hanweia a zwykłą ozdobą (200 zl w dół).

Dalej, czy macie może alternatywy w podobnym zakresie cenowym (1200 zł max).

I w końcu, czy są jeszcze dobre sklepy, inne niż goods.pl? Mogą być polskie i w granicach europy (niestety, USA i Japonia odpada ze względu na cła).

Pozdrawiam
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Practical Plus Katana Hanweia

Post autor: yakubu »

Z practical plus nie mialem do czynienia - sam posiadam daisho z serii Practical. Jedno co moge powiedziec to to, ze sa to najporzadniej wykonane miecze jakie widzialem w tej klasie cenowej (co nie oznacza, ze nie ma sie zastrzezen ;P ). Co do miejsca, w ktorym mozna kupic to polecam allegro - czasem udaje sie upolowac cos o wiele taniej niz w goods.pl.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Practical Plus Katana Hanweia

Post autor: GrafRamolo »

Jeżeli bardzo i desperacko potrzebujesz miecz do cięć to kup któreś z tych ostrzy i zgłoś się do Arka, on potrafi zrobić z nich poprawny pod względem oprawy miecz.
Quarien
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Practical Plus Katana Hanweia

Post autor: Quarien »

Allegro nigdy nie zaufam :). Ot, takie skrzywienie.
Co do oprawy, Graf, co masz na myśli? Po stu cięciach z tsuki zostanie zgrabny zestaw "Zrób to sam", czy chodzi o walory estetyczne?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2008 przez Quarien, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Practical Plus Katana Hanweia

Post autor: GrafRamolo »

To co prezentują sobą te miecze pod względem opraw jest masakrą estetyczno jakościową, po tym co pokazał Arek bał bym się tym ćwiczyć dlatego zaproponowałem rozwiązanie następujące, zakupić miecz i oddać do Arka na poprawiny. Wtedy będzie miał ładną oprawę i ostrze nie będące co prawda mieczem japońskim ale na pewno dobrze tnące maty.
Shouryu

Re: Practical Plus Katana Hanweia

Post autor: Shouryu »

http://allegro.pl/show_item.php?item=36 ... s%C5%82any.

To jest miecz taki jak mój. Uważam że ma w miare dobrą klingę. Zadałem sprzedającemu pytanie czy mógłby sprowadzić właśnie samą klingę. I ile by to kosztowało. Nie wiem jak się Arek ceni, ale myśle że z kombinacji takiego miecza i oprawy Arka wyszło by coś sensownego i w podanych granicach cenowych.
Oczywiście mogę się mylić. Niech się znawcy nihonto wypowiedzą. :)
Quarien
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Practical Plus Katana Hanweia

Post autor: Quarien »

Ach, już gdzieś czytałem, co kryją w sobie katany Hanweia :). Ok, to znaczy, że oprawa jest naprawdę do wywalenia, zostaje więc samo ostrze. I pytanie, czy "zmieniona geometria ostrza" o której ciągle trąbią w serii performance, to naprawdę jakaś zmiana, czy kolejny chwyt marketingowy? Tak właściwie ile z tego:
Katany z serii Elite zawierają mieszankę cech katan z poprzedniej-klasycznej serii i nowych modeli z serii Performance. W modelach Elite połączona została forma i funkcjonalność obu serii. Tak jak w klasycznej serii klingi mają wyższy standard wykończenia: lepsze wypolerowanie, i ogólne wykończenie, natomiast kształt klingi został zmieniony aby zwiększyć możliwości tnące katany.

Practical Plus Elite Katana jest niedrogim, niezawodnym mieczem do cięć, z bardziej tradycyjnymi wykończeniami i bardziej tradycyjną konstrukcją niż model Practical Performance Katana(SH6000KPC). Klinga hartowana selektywnie(HRC60 ostrze, HRC40 - grzbiet), autentyczny hamon. Tsuka pokryta prawdziwą skórą Same(Ray Skin), oplot(Tsuka-ito) z wysokiej jakości bawełny. Klinga głęboko wchodzi w rękojesc i jest mocowana na dwa kołki. Wykończenia modelu Practical Plus Elite posiadają motyw Derenia Japońskiego, menuki z motywem smoka. Tsuba z żelaza, habaki z mosiądzu. Saya czarna, lakierowana, matowa. W komplecie pokrowiec z materiału(czarny).
To pic na wodę?
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: Practical Plus Katana Hanweia

Post autor: Kurokami »

dodam tylko od siebie że zgadzam się z opcją zakupu ostrza i oprawy u Arka. wyjdzie naprawdę rozsądnie i w miarę niedrogo.

nawiasem mówiąc miałem practicala z serii performance. uważam że do cięć się nadaje, geometria jest lepsza w stosunku do poprzednich wersji ale nie miałem w rękach plusa to nie wiem dokładnie.
oprawa jest oczywiście do wyrzucenia zgodnie z tym co prezentował Arek i co podkreślał Graf.
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Practical Plus Katana Hanweia

Post autor: Jian »

Ja powiem tyle,miałem w ręce nowego hanweia i się wywrociłem z przerażenia,nie wiem jak z jakoscią ostrza czy sie gnie czy tepi nie wiem ale proporcje i te ostrze masakra,strasznie szerokie chyba do przesady,poza tym saya tak gruba że można by było prędzej nią zabić niż głownią :lol:

To tylko moje skromne zdanie,ale wielu osobą może się podobać.
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
basil
Posty: 198
Rejestracja: 22 kwietnia 2008
Lokalizacja: Łańcut (okolice)

Re: Practical Plus Katana Hanweia

Post autor: basil »

Jian ty nie widziałeś Saya mojego miecza :P Jakbyś tym w miecz przywalił to by się rozpieprzył :P

Co do miecza to ja bym Ci polecał zakupić Cheness w Shirasaya ( www.chenessinc.com ) - wyjdzie bardzo tanio nawet po doliczeniu podatku i cła i oprawa od Arka lub Grafa - to już kwestia indywidualna.

Pozdrawiam!

EDIT: Hartowane selektywnie ostrza się skończyły, ale bardzo tanio kupisz zwykłe ze stali 9260 - całkiem niezłe
"Bycie Basilem zobowiązuje"
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: Practical Plus Katana Hanweia

Post autor: TomekSan »

No tak wiem z własnych doświadczeń, że katana Basil'a ma tak masywną Sayę że z powodzeniem można jej używać jako bokkena :lol:
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
ODPOWIEDZ