replika ozdobna

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Radas
Posty: 4
Rejestracja: 31 sierpnia 2008
Lokalizacja: Osielsko

replika ozdobna

Post autor: Radas »

Witam

na początku chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich użytkowników niniejszego forum :-)
nie wiem czy miejce na poniższe pytanie jest właściwe
ale chciałbym nabyć wierną replikę z okresu starego miecza,
replika ma być nieużytkowa, ma pełnić funkcje ozdobno dydaktyczną i włąśnie w związku z tą drugą zależy mi na na jak większej wierności, w tym użytych materiałów, oczywiscie jeżeli chodzi o materiały temat nie dotyczy ostrza, czy moglibyście wskazać producentów i modele, które Waszym zdaniem są godne uwagi?
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: replika ozdobna

Post autor: yakubu »

Szczerze mowiac wydaje mi sie, ze funkcjonalnosc w katanie idzie w parze z wiernoscia uzytych w niej materialow, wiec raczej niemozliwe jest uzyskanie czysto ozdobnego miecza w miare wiernego oryginalowi :) Ale chyba bedzie najlepiej, jak usmiechniesz sie do naszych forumowych kowali, oprawiaczy i szlifierzy i zobaczysz co za ile mozesz dostac.
Gość

Re: replika ozdobna

Post autor: Gość »

Podane przez Ciebie warunki spełnia sprzedawany właśnie
przez Kurokami miecz.
Link do aukcji znajdziesz w dziale _ Bazar _
W dodatku będziesz sobie mógł nim pomachać.
Fajnie świszczy.
basil
Posty: 198
Rejestracja: 22 kwietnia 2008
Lokalizacja: Łańcut (okolice)

Re: replika ozdobna

Post autor: basil »

Ja mogę doradzić coś z tych rzeczy:
http://japanesesword.net/eng/iaito/su_jt001.html
http://www.jidai.jp/yk702.asp
http://www.jidai.jp/yk701.asp

Nie wiem jednak jak tam jest z "oryginalnością" wykonania. Inną opcją jest po prostu nabycie Iaito zrobionego w Japonii.

Pozdrawiam!
"Bycie Basilem zobowiązuje"
Radas
Posty: 4
Rejestracja: 31 sierpnia 2008
Lokalizacja: Osielsko

Re: replika ozdobna

Post autor: Radas »

dzięki za opinie, rozpoczynam proces zastanawiania się :roll:

pozdrawiam
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: replika ozdobna

Post autor: Kurokami »

tewie - dziękuję za polecenie.

dodam iż miecz nie tylko świszczy gdy poprawnie wykonasz technikę, lecz ma także wmontowany w menuki elektroniczny pomiar pulsu oraz licznik spalanych kalorii.
w związku z czym wart jest szczególnej uwagi... :wink:
h0rant
Posty: 157
Rejestracja: 2 czerwca 2006
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń

Re: replika ozdobna

Post autor: h0rant »

także wmontowany w menuki elektroniczny pomiar pulsu oraz licznik spalanych kalorii.
Podsumowując, jest to niewątpliwie wyborny materiał na snobistyczną zachciankę odpowiednią dla każdego podstarzałego białasa z brzuszkiem w japońskim kimonie, który na starość zapragnął pobawić się w samuraja.
Dusza wojownika w zestawie, sygnowana "spirit of Japan".
:wink:

PS> Kurokami domyślam się, ze 1/3 proponowanej ceny to równowartość tsuka produkcji Arek Sana?
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: replika ozdobna

Post autor: Kurokami »

szczerze mówiąc dziwi mnie że amerykanie jeszcze na takie gadżety nie wpadli mając na uwadze konsumentów których opis podałeś h0rant :)

a tak już na poważnie to Arek San włożył w ten miecz sporo pracy łącznie z tsubą więc nie 1/3 lecz ponad 1/2 ceny (mam nadzieję że mogę podać te dane).
Gość

Re: replika ozdobna

Post autor: Gość »

Ten miecz to _ no po prostu full wypas :D
Czy jakoś tak _ :lol:
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: replika ozdobna

Post autor: Kurokami »

no lepiej bym tego nie ujął.
Gość

Re: replika ozdobna

Post autor: Gość »

Wiesz Kuro co by o nim nie powiedziec to mozna
uznać za reklamę ale na pewno ma on pięknie
wyprofilowaną tsukę , no po prostu cudo tak jak
powinno być .
A już myślałem że _ Arek San _ nie potrafi nadać
materii tekiego kształtu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: replika ozdobna

Post autor: GrafRamolo »

Jeśli szukasz wiernej repliki miecz z okresu powiedzmy bizen to jedyna droga skontaktować się z jakimś kowalem w Japonii i zamówić u niego takie ostrze. Tylko wtedy będziesz miał naprawdę wierną replikę ze wszystkimi walorami. Każde inne rozwiązanie nie będzie posiadało 100% zgodności.
Radas
Posty: 4
Rejestracja: 31 sierpnia 2008
Lokalizacja: Osielsko

Re: replika ozdobna

Post autor: Radas »

po głebszych przemyśleniach, stwierdziłem że nie ma co stawiać sobie na szafce repliki miecza, i się w nią wpatrywać, tylko trza zakupić bokken i przystąpić do intensywnych ćwiczeń :lol:

tylko, że Bydgoszczy nie bardzo chyba jest gdzie, Kendo jako dyscyplina sportowa mnie nie pociąga,zostanie więc pewnie aikido i boken jako forma uzupełniajaca :roll:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mtr
Posty: 85
Rejestracja: 3 września 2007

Re: replika ozdobna

Post autor: mtr »

tak jest najlepiej

polecam
szukajcie a znajdziecie
zrobcie a bedziecie mieli
Shouryu

Re: replika ozdobna

Post autor: Shouryu »

A ja myślałem że ty ten miecz chcesz jako wystrój lokalu, czy coś w tym stylu.

Ps. Ostatnio w jednym "tasiemcowatym" polskim serialu, była scenka gdy gość przeszedł sprzedać monetę antykwariuszowi. Oczywiście antykwariat musi mieć klimat więc na ścianach wisiały pistolety czarnoprochowe, a gdzieś w tle stały miecze (japońskie) na na stojaku. Znaczy w założeniach japońskie, bo nawet się nie trzeba było zbytnio przyglądac żeby rozpoznać alu-złom ze sklepu z chińszczyzną. Wiadomo , poważny film. :lol: :lol: :lol:
basil
Posty: 198
Rejestracja: 22 kwietnia 2008
Lokalizacja: Łańcut (okolice)

Re: replika ozdobna

Post autor: basil »

Shouryu - zgaduję, że chodzi o Pierwszą Miłość ? :> To bardzo poważny serial ;)

Pozdrawiam!
"Bycie Basilem zobowiązuje"
Shouryu

Re: replika ozdobna

Post autor: Shouryu »

Basilu "tadam!", zgadłeś. Wygrywasz termos z kawą! Z tym że termos i kawa na koszt własny. :wink:

Radas, aikido aikidem :wink: , ale miecza to ty tam się nie nauczysz. Może jednak przejdź sie do sekcji kendo i popytaj instruktora co i jak. A może poleci ci kogoś w okolicy kto naucza mniej sportowo?
:)
ODPOWIEDZ