Pracownia Grafa

Pokazujmy nasze prace i te udane i te mniej.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Pracownia Grafa

Post autor: GrafRamolo »

Pracownia będzie otwarta, jeśli ktoś będzie miał chęć porozmawiać, poczytać itp morze śmiało wpadać.
Shouryu

Re: Pracownia Grafa

Post autor: Shouryu »

Super sprawa z tą pracownią. To kiedy tylko będzie gotowa, zapisuję się na listę gośći. :D
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Pracownia Grafa

Post autor: GrafRamolo »

Właściwie to już.
Awatar użytkownika
Kagetora
Posty: 184
Rejestracja: 19 czerwca 2008
Lokalizacja: W - wa

Re: Pracownia Grafa

Post autor: Kagetora »

To powiedz mi, Grafie, czy masz w swoim zbiorze książkę Lumira Jisla "Japanische Schwertzierate"? To album-katalog z wystawy opraw mieczy japońskich w Pradze Czeskiej.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Pracownia Grafa

Post autor: GrafRamolo »

Niestety nie posiadam.
Awatar użytkownika
Kagetora
Posty: 184
Rejestracja: 19 czerwca 2008
Lokalizacja: W - wa

Re: Pracownia Grafa

Post autor: Kagetora »

No, to już masz! Za samą inicjatywę spotkań face-to-face w Twojej pracowni - rzadko kiedy ktoś dziś bierze na siebie robotę organizatorską dla innych i trzeba to koniecznie docenić! Jak się spotkamy - wręczę!
Awatar użytkownika
sebastian ;)
Posty: 101
Rejestracja: 30 grudnia 2006
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pracownia Grafa

Post autor: sebastian ;) »

No grafie to jakis termin otwarcia no wiesz zbicie butelki o futryne czy jakoś tak. Sadze ,że lubelskie grono wybrało by sie napewno :D naewet elektronik prawko robi na potęge :lol:

Co do trewie troszkę szkoda :cry: ciekawiło mnie jedynie czy zdołałby udowodnić swoje teorie :wink: . Nic tak pokory nie uczy jak praktyka :lol:
Awatar użytkownika
karendt
Posty: 212
Rejestracja: 1 sierpnia 2006
Lokalizacja: okolice Chełmna

Re: Pracownia Grafa

Post autor: karendt »

Nic tak pokory nie uczy jak praktyka
Święte słowa.
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: Pracownia Grafa

Post autor: bisonn@wp.pl »

ja też dzisiaj miałem egzamin na kat b drugi raz i nie zdałem cały dzień 132zł byłby nowiutki kamyczek stracone i 200 km autobusem w dwie strony do ośrodka
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Pracownia Grafa

Post autor: GrafRamolo »

Pozwoliłem sobie wydzielić wątek o pracowni.
Podsumowując, pracownia już jest urządzona jeszcze nie w pełni ale to detale. Dziś już pracowałem sobie. Zapraszam wszystkich, tylko proszę o wcześniejszy kontakt tel 510046669.

Kagetora, aż się zawstydziłem za taki prezent! Zapraszam zatem!

Adres to Warszawa Ostrobramska 94.
Awatar użytkownika
Kagetora
Posty: 184
Rejestracja: 19 czerwca 2008
Lokalizacja: W - wa

Re: Pracownia Grafa

Post autor: Kagetora »

Drogi Grafie - jako filolog z wykształcenia mam trochę mistyczne podejście do książek. Jak się ich nie czyta, to umierają... A zarówno "Japanische Schwertzieraten", jak i "Das Schwert des Samurai" Icke-Schwalbe + Karpinski (stare niemieckie nazwisko :wink: ) mam podwójne i kurzą się u mnie na półce z "zapasami". Więc w ten prosty sposób chciałbym Ci podziękować za fajne działanie na tym forum i na rzecz nas wszystkich - dostarczając Ci być może inspiracji do nowych wspaniałych prac i wzbogacając Twój księgozbiór pozycjami marnującymi się u mnie.
Jeśli pozwolisz - odezwę się w przyszłym tygodniu i umówimy szczegóły.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Pracownia Grafa

Post autor: GrafRamolo »

Pozwalam i to z miłą chęcią, ja też mam mały księgozbiór, powertować zawsze można to i owo.
Awatar użytkownika
Kagetora
Posty: 184
Rejestracja: 19 czerwca 2008
Lokalizacja: W - wa

Re: Pracownia Grafa

Post autor: Kagetora »

Króciutka relacja z inauguracyjnej wizytu w pracowni Grafa - bardzo miłe miejsce, pracownia bardzo dobrze wyposazona, metodycznie i z pomysłem urządzona (jakkolwiek gospodarz mówił jeszcze o kolejnych uzupełnieniach). Poznaliśmy się, pogadaliśmy godzinkę, parę cudeniek :roll: Graf mi pokazał. Prezent książkowy przekazałem, a i Graf ma kilka niezłych pozycji drukowanych (obiecuję sobie kiedyś przejrzeć je dokładniej!). Umówiliśmy się na kontynuację tych spotkań, a może zawiązanie ich w szerszym gronie. Kto wie? :)
katon
Posty: 43
Rejestracja: 27 sierpnia 2008
Lokalizacja: częstochowa

Re: Pracownia Grafa

Post autor: katon »

Powitawszy wszem i wobec ,-niech i ja małą cegiełkę do przybytku Grafa na stolicznej gościnnej ziemi mam . Wczoraj przyglądając ostatnie prace ,(których inspiracje zaczerpnięte z rej dojo, kiedy to jeszcze jako gość ,ukradkiem podglądałem.) Owsety dojrzały i tak jeśli Graf pozwolisz to kurierkiem pchnę Ci wypocinki moje co by zarówno Twoje jak i gości pracownianych oko ucieszyły. Wyboru prac dokonałem i tak pojadą :
1. "tsuba z sową"
2 . tryptyk "formy kowalne I, II, III "
Jak to Kagetora powiedział trzeba to koniecznie docenić -rzadko kiedy itd. więc jeżeli nie pogardzisz to spodziewaj się kuriera. Pozdrawiam wszystkich Katon
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Pracownia Grafa

Post autor: GrafRamolo »

Dzięki wielkie za miłe słowa i podarki ale to powinno działać na odwrót to Wy powinniście do mnie zaglądać i czerpać ile się da a coś tam się da bo jak wspominał Kagetora mam małą biblioteczkę i jakąś tam wiedzę, którą mogę się podzielić.
katon
Posty: 43
Rejestracja: 27 sierpnia 2008
Lokalizacja: częstochowa

Re: Pracownia Grafa

Post autor: katon »

Słowo się rzekło kobyłka u płotu . Walnięcie w dwie strony 500 kilometrów na herbatkę w graflandzie to troszkę dużo , choć niewykluczone ze kiedyś ? Wszak nic tak dobrze człowiekowi nie robi jak długie polaków rozmowy w miłej pracownianej atmosferze, przy filizaneczce mocnego czaju.
Puki co skończyłem fazować paspartu i jutro się z Tobą spikne telefonicznie jak i gdzie Ci to puścić . Co się zaś tyczy bibloteczki to aż wypików dostałem, tak dużo człowiek nie wie i ciągle bardziej zdaje sobie z tego sprawę. A skoro przyjmujesz dla Graflandu formułę otwartą to tym bardziej
pomoc w kompletowaniu czegokolwiek ;ksiązek czy materiałów nie powinna dziwić . Pozdrawiam Katon
ODPOWIEDZ