Katanakake

Dział poświęcony własnoręcznemu wykonywaniu broni Japońskiej. Pytania, porady.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Kanta
Posty: 7
Rejestracja: 29 października 2005
Lokalizacja: Świat równoległy, czasami Włocławek, czasami Wa-wa

Katanakake

Post autor: Kanta »

Z braku czasu, zdolności stolarskich oraz z szacunku dla mojego Bokkena, prosiłbym o szablon Katanakake, zarówno takiego prostego, 3-elementowego, na jeden miecz, jak i "klasycznego" na Daisho.
A long time ago in a galaxy far,
far away...
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Katanakake

Post autor: norinaga »

w dziale pokaz swoje prace jest taki temat, mysle ze na podstawie zdjec tam zamieszczonych bez problemu powinienes wykonac katanakake godne twojego bokena
ps. jak juz zrobisz to nie zapomnij sie pochwalic
pozdro
Awatar użytkownika
Kanta
Posty: 7
Rejestracja: 29 października 2005
Lokalizacja: Świat równoległy, czasami Włocławek, czasami Wa-wa

katanakake

Post autor: Kanta »

No tak, był już taki temat w innym dziale. Ale skoro to dział poświęcony własnoręcznemu wykonywaniu broni, no i u każdego szanującego się Katanakaji nie powinno zabraknąć Katanakake hehe, to pomyślałem że jest to właściwszy dział. Chęci mi nie brakuje, ale wolałbym uniknąć eksperymentów ze stabilnością typu: czemu ten bokken się ześlizguje? :)
A long time ago in a galaxy far,
far away...
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Katanakake

Post autor: norinaga »

Jak nie chcesz zeby sie nie zeslizgiwal, to wydaje mi sie ze wystarczy jak te wciecia na miecz zrobisz na takiej samej wysokosci i serokosc calego kake dobierzesz odpowiednia , ja swego czasu wykonalem takie kake na sciane ( wyciolem odpowiedni krztalt z deski wyzynarka 2 szt, potem w ruch poszedl papier scierny a na koniec pomalowalem czarna farba do mebli, nie rzucalo na kolana ale tez nie razilo w oczy, ot takie skromne bylo, dodatkowo w tych wycieciach na miecz wkleilem paski sztruksu zeby sie saya nie rysowala )
wiecej nie pomoge musisz czekac na Kurokami, on ma doswiadczenie to jak bedzie na forum to pewnie cos ci doradzi.
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: Katanakake

Post autor: TomekSan »

Hmmm..... a co myślicie żeby w katana kake umieścić szufladkę np. na zestaw do konsarwacji ostrza itp :wink: ?
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
basil
Posty: 198
Rejestracja: 22 kwietnia 2008
Lokalizacja: Łańcut (okolice)

Re: Katanakake

Post autor: basil »

Takie coś już funkcjonuje, więc na nic nowego nie wpadłeś ;)

Ja uważam, że jak masz iaito czy bokken to Ci się to nie przyda, ale do Shinkena czemu nie :)

Podrawiam!
"Bycie Basilem zobowiązuje"
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: Katanakake

Post autor: TomekSan »

Wiem, że coś takiego funkcjonuje :wink: . Chciałem tylko zapytać co inni i tym myślą :) .
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: Katanakake

Post autor: TomekSan »

Obrazek
Tutaj taki schemacik prosty, robiony w paint'cie :D . Chodzi głównie o to by otwory A wsadzić w otwory A, a otwory B w otwory B. Musisz jedynie dopasować te wycięcia odpowiednio, tak, aby boki obok wycięć w pomarańczowym elemencie dotykały podłoża. :wink: . Ale jaki to masz bokken, że chcesz stojak pod niego robić ? Bo stojak może wyjść drożej jak bokken :) .

EDIT: Wie ktoś może, jak klejono stojak lub inaczej łączono poszczególne elementy ?
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
ODPOWIEDZ