Made by yakiba

Pokazujmy nasze prace i te udane i te mniej.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Shirotatsu
Posty: 535
Rejestracja: 28 stycznia 2005
Lokalizacja: Kraków

Re: Made by yakiba

Post autor: Shirotatsu »

Lechu na tsubie i kashira wyszły jak najbardziej gęsi, jedynie na fuchi jakieś to to kaczkowate. Pewnie ten ciągły harmider polityczny twoja wenę przy fuchi prowadził :lol:

Całośc wyglada bardzo japońsko - gratuluję.
Bardzo ładna patyna na fuchi - wyglada to imponująco - oczywiście gdyby nie ten kaczor :lol: :wink:
Teddy
Posty: 326
Rejestracja: 1 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Made by yakiba

Post autor: Teddy »

Yakiba

Popieram zdanie Shiro, szczególnie spodobała mi się na tsubie gęś zniżająca lot nad wodę gdzie jeszcze nogi ma podwinięte, dla mnie super oddany jest ruch w tym elemencie. Jesteś usprawiedliwiony, że nie odzywałeś się w temacie bonsai, nie zmarnowałeś czasu :)
Może napiszesz parę słów o samej głowni, podoba mi się również.

Teddy
pozdrawiam
Teddy

Bonsai to sztuka odtwarzająca piękno natury
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: Made by yakiba

Post autor: TomekSan »

Yakiba - gratuluję kunsztu :)

Jak patrzę na takie super-super oprawy i głownie to już jestem gdzieś daleko (no dobra w przyszłej kuźni koło domu) i myślę, jak to by było ciekawie kuć, a później oprawiać ostrza :wink:. No, a potem kubeł zimnej wody, bo jeszcze nic godnego zaprezentowania mi nie wyszło (chodź próbowałem)

Pozdrawiam!

P. S. Co się tak czepiacie tych "kaczek" ? :twisted: Takie ozdoby mają w końcu cieszyć oko, a nie być obiektem sporów przyrodników :lol:
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Dzięki Shiro a przy okazji przyznam ,że szlif głowni zupełnie mnie zdołował, Głownia z N8E wyszła bardzo twarda i sporo czasu mi zajęło jej wyprowadzenie zwłaszcza ,że przed nią kończyłem szlif innej głowni z o-kissaki,tóra była równie twarda..Miecz zrobiłem dla siebie do tameshigiri , co by nie było ,że szewc bez butów dlatego nie zależało mi na super szlifie i sądziłem ,że szybko się uwinę ale myliłem się.Niestety miecz jest dla mnie za ciężki- stara kontuzja łokcia. Ale jeszcze trochę nim poćwiczę.
joneleth
Posty: 138
Rejestracja: 14 listopada 2007
Lokalizacja: Gielniów/Kielce

Re: Made by yakiba

Post autor: joneleth »

Dołączam się do gratulacji. Wszystkie elementy świetnie się ze sobą komponują, jednak jeśli chodzi o samą głownie, to szczerze mówiąc kilka drobiazgów mi się nie podoba. Wiem żem nie godzien jest krytykować, ale hamon to wyszedł Ci jakiś dziwny, taki "mdły" trochę. W ogóle cały szlif sprawia wrażenie niedokończonego. Ale to tylko takie moje odczucie. Druga sprawa to fumbari. Wydaje się być "niejednostajne". Chodzi mi o to że mniej więcej do połowy długości (może 2/3) głownia zwęża się nieznacznie, natomiast na pozostałej długości jest ono dość gwałtowne, szczególnie przy samym kissaki. Linia Yokote też jakby trochę nieostra, choć w tym wypadku to może akurat wina zdjęcia czy perspektywy.
W całościowym ujęciu bardzo dobra praca, ale chcąc być szczery to poprzednie Twoje ostrze bardziej przypadło mi do gustu. Niemniej moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. :) Raz jeszcze Gratuluje. Może kiedyś i moje prace będą na zbliżonym poziomie.:D

Pozdrawiam
A.W.
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Głownia mono N8E
880 g
nagasa 72cm
moto kasane 8mm saki kasane 7mm
moto haba 3,3 cm
sori 1,1
habaki 2 częściowe
saya pokryta mieloną skorupą orzecha
Co do motywu to nie moja zasługa po prostu wykorzystałem japońskie drzeworyty jako wzory.Tedy niestety jest i inny powód mojej nieobecności w bonsai, po prostu zrobiłem zdjęcia mojej sosny i okazało się,że zmarnowałem 10 lat jej życia więc teraz czytam ,uczę się i siedzę cicho.Wolę robić to co widzisz .Tomek mieszkamy w tej samej miejscowości , ja też z Woli a swoją drogą to chyba największa wieś w Polsce.
Joneleth Masz rację,że szlif nie jest skończony a w porównaniu z poprzednią głownią szczególnie to widać ale tam testowałem nowe kamienie dlatego lekko przegiąłem z hadori ,którego zwykle nie robię na głowniach mono, co do fumbari to raczej złudzenie choć rzeczywiście ok20 cm przed końcem głownia mocniej sie zwęża ale tak się dzieje w wielu głowniach.A co do krytyki to się nie krępuj na przyszłość bo przecież o to chodzi sam wiem doskonale ile jeszcze mi brakuje ale staram się , tu na przykład po raz pierwszy zrobiłem 2 częściowe habaki.
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: Made by yakiba

Post autor: bisonn@wp.pl »

Yakibo bardzo mi się podoba jak pobielasz hamon czy mugłbyś zdradzić jak to robisz ?
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Moja ostatnia praca i eksperyment fotograficzny.Próba obróbki zdjęć w czasie nauki obsługi programu, wiele jeszcze brakuje tym zdjęciom ale coś zaczynam rozumieć.
http://www.panoramio.com/photo/32967136
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Made by yakiba

Post autor: norinaga »

Rozumiem ze wszystko co jest na tych zdjeciach zostalo wykonane przez ciebie, jak tak to szczerze zazdroszcze umiejetnosci.
Jeszcze male pytanko, czy na tsubie jest nanako?
Awatar użytkownika
Arek San
Posty: 531
Rejestracja: 8 listopada 2004
Lokalizacja: Wrocław

Re: Made by yakiba

Post autor: Arek San »

Lechu, piekna oprawa:) moje gratulacje:) bardzo podoba mi sie kojiri na saya:) taka langusta to moje marzenie:):) jestem pod wrazeniem:):)
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: Made by yakiba

Post autor: bisonn@wp.pl »

WOW!!! dzieło sztuki .
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: Made by yakiba

Post autor: TomekSan »

Tylko tyle - :shock:
Nie ma się do czego przyczepić.
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Made by yakiba

Post autor: Jian »

Miałem okazję widzieć tą oprawę na własne oczy i muszę powiedzieć że mimo że na fotkach wygląda rewelacyjnie to w realu po prostu mnie zatkało :wink:

Coś pięknego!
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Dzięki, ta oprawa kosztowała mnie sporo pracy zwłaszcza, że większość rzeczy robiłem po raz pierwszy, mam na myśli zwłaszcza malowanie sayi i tsubę z nanako, którego zresztą nie umiałem sfotografować.Wiedziałem ,że langusta sprawi mi sporo problemu i rzeczywiście zupełnie nie tak się zabrałem za jej zrobienie . W sumie długo zastanawiałem się jak powinna wyglądać ta oprawa i zrobiłem ją zupełnie nie w stylu jaki lubię ale to jakby głownia wymusiła takie podejście do tematu.
Grey Knight
Posty: 38
Rejestracja: 24 sierpnia 2009
Lokalizacja: TNOPJ

Re: Made by yakiba

Post autor: Grey Knight »

Kopara opada :shock:
Yakiba możesz opisać jak zrobiłeś te langustę?? wygląda świetnie :)
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Made by yakiba

Post autor: Jian »

Yakiba - faktycznie głownia piękna to i wymagała pięknej oprawy.
Piękny kąplecik.
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Made by yakiba

Post autor: GrafRamolo »

Ładna oprawa. Jeśli miał bym marudzić to akurat kolor saya mi nie odpowiada ale to tylko mój gust bo robota jest przednia i uważam że nieco krewetka ma za długie wąsy. Poza tym super.
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Grey Knight
Zrobiłem osobno tulów , odwłok i ogon i zlutowałem te części potem nogi, zajęły mi najwięcej czasu bo każdą robiłem osobno a na końcu czułki. Trudno to dokładniej opisać
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Made by yakiba

Post autor: GrafRamolo »

A ja mam inne pytanie. Shakudo?
lilabu
Posty: 2
Rejestracja: 11 listopada 2007
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Made by yakiba

Post autor: lilabu »

Witam wszystkich!Dobrze mówiłem,że jesteś Mistrzem w robieniu opraw.To po prostu Dzieło Sztuki!Mam nadzieje,że upoluje katane która będzie godna twojej oprawy.Z poważaniem.
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Dzięki za dobre słowo. Właśnie skończyłem szlif głowni zrobionej z tamahagane biskupińskiej i czekam aż zaświeci słońce coby zrobić zdjęcia , Oprawa też jest gotowa .Tym razem w stylu Shingen.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Made by yakiba

Post autor: yakubu »

Niektorzy to sa plodni... Juz bedzie trzeci miesiac jak probuje oprawic swoje iaito, a tu prosze - praca za praca.
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Nie stresuj się , ta katana była gotowa już prawie rok temu ale nie mogłem sobie poradzić ze szlifem, zamówiłem nowe kamienie ale okazało się ,że to nie była wina kamieni tylko moja niecierpliwość nie pozwoliła mi dobrze wykonać pracy. Teraz jest znacznie lepiej, niestety nie można chodzić na skróty.
Awatar użytkownika
Shirotatsu
Posty: 535
Rejestracja: 28 stycznia 2005
Lokalizacja: Kraków

Re: Made by yakiba

Post autor: Shirotatsu »

Lechu gratuluje nowego mieczyka. Świetna oprawa - bardzo japońska. malowanie saya bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Shiro to co jest w oprawie dobrze znasz, więc wiesz ,że musiałem się postarać.A teraz następny miecz w, którym też masz swój udział. Tym razem oprawa to moja grupa krwi. Starałem się zrobić ją w stylu Shingen choć tak naprawdę tylko tsubę znalazłem a reszta to już moja inwencja. Mam nadzieję, że trzyma się konwencji. Natomiast inspiracją do szlifu była właśnie katana w oprawie z langustą.
http://www.panoramio.com/photo/33283600
ODPOWIEDZ