Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

Dzięki Marcusie. jakby coś to po prostu sam nawiążę kontakt z nimi. A tymczasem z apdejtami mapy poczekam póki co, no, może coś tam na własną rękę wyszukam i wstawię. Niezła zabawa swoją droga, wciąga :)
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: LarsOn »

Wiem, że wychodzę na malkontenta, ale proszę Cię Tomashi, zanim napiszesz cokolwiek czego nie jesteś pewien to zastanów się dwa razy ...
Jedyne czym sie wyróżniają z kolei jest fakt, że uczą dosyć rzadkiego w polsce Muso Shinden Ryu.
W Polsce 90 % iaidoków ćwiczy Muso Shinden Ryu ... Kraków gdzie ćwiczy się Muso Jikiden to bardziej wyjątek niż reguła.

Lub z innego tematu:
Jest to szczególnie ważne w Katori które ma najszerszą pozycje wśród wszystkich sztuk walki.
Tego nawet nie ma co komentować.

Nie piszę tego ze względu na moje widzimisię ale dlatego że ludzie to czytają, a potem powstają jakieś dziwne mity/teorie/pogłoski.

Co do mapy, to czemu nie, jak ktoś ma czas i chęci to zawsze przyda się jakieś dodatkowe narzędzie :) Natomiast ilość klubów gdzie ćwiczy się szermierkę jest naprawdę duża więc nie będzie to proste zadanie.
There is no need for academic theorizing about Budo training. One obtains a theory from a natural understanding based on experiences gained in training.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

Ok, z MSR sie wygłupiłem, choć miałem subiektywne wrażenie, z racji podsłuchiwania w klubie, że to MJER w Polsce przeważa. Bywa, człowiek sie uczy. Co do Katori, ćwiczyłem chwilę, i zdania nie zmienię, nie widziałem szerszych pozycji do tej pory. I jakież to pogłoski mogą powstawać drogi larsonie :)

Natomiast ilość klubów tez nie jest znowu jakaś nie do ogarnięcia. Chyba że zacznie sie też liczyć aikido, za co w życiu sie nie wezmę. Jedynym problemem może być fakt, że jedna sekcja sie miota po szkołach i halach na terenie całego województwa (vide shinkendo) i wtedy jest troche czasu z namierzaniem i tagowaniem.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: GrafRamolo »

Panowie!

Rozpisujecie się a nadal nie ustaliliśmy czemu to ma w ogóle służyć i jak wyglądając.

Osobiście zwracam się ku najprostszemu rozwiązaniu czyli ogólnikowej mapce gdzie co jest z dość dużą dozą tolerancji regionalnej.

Klubów jest dużo technologi i sposobów obecnie prezentacji jeszcze więcej i myślę, że jak zaczniemy się zagłębiać w temat to okaże się ponad nasz siły.

Mam 2 propozycje: pierwsza stworzyć po prostu zwykłą prostą mapkę z obszarami gdzie można coś ćwiczyć i z nazwami co.

Druga opcja stworzyć jakąś interaktywną mapę - silnik gdzie każdy zainteresowany będzie mógł się dołączyć i dopisać. Acz taka opcja juz istnieje w postaci targeo lub google maps wiec to nas sprowadza do punktu 1.
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: LarsOn »

To że się czegoś nie widziało nie oznacza że to nie istnieje, rozumiem że mówiąc o sztukach walki miałeś na myśli tylko szkoły szermierki więc pierwszy przykład z brzegu:
http://www.youtube.com/watch?v=TtdqR9NL9z4
Yagyu Shinkage Ryu
http://www.youtube.com/watch?v=9hN6J29N6sA
Kashima Shinto Ryu
Dla porównania:
http://www.youtube.com/watch?v=fqpP_aqApxA
Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu Hatekayama Ha

Pogłoski to najmniej właściwe słowo, bardziej chodziło mi o mity. Wcale często ludzie przychodzą na treningi i powołują się na rzeczy które wyczytali albo zobaczyli w Internecie ...

Wszystkich zainteresowanych przepraszam za wcinanie się w temat :)
There is no need for academic theorizing about Budo training. One obtains a theory from a natural understanding based on experiences gained in training.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

To może niech użytkownicy coś piszą oprócz przewinięcia sie jak duch przez forum, bo na razie, Grafie, wychodzi na to czego chcemy my ;)

czyli sprawa zatacza koło jakby nie patrzeć. Można rozwinać idee, ale jednakże ograniczając ją do pojedynczych określonych styli kenjutsu. jak sie okazuje troche tych klubów jest i jakby wymieniać wszystkie sztuki walki mieczem włącznie z kendo i iaido w okolicach np. krakowa czy warszawy, to by zabrakło kolorów, miejsca i kółek na ich zaznaczanie. Ale ogranczenie do Katori, kashimy, shinkendo i względnie samego kenjutsu i produktów podobnych jest to możliwe.

Nie wiem już po prawdzie. jako ze jestem w 1/4 własnego projektu, ciężko mi teraz wyobrazi sobie powrót do malowanej paintem mapy regionalnej. niech ktoś sie dla odmiany inny wypowie, mam kluby do zaznaczania ;]
Shouryu

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Shouryu »

Tomashi, kenjutsu to kenjutsu - ma swoej szkoły, ale nie ma sie co rozdrabniać. Tak samo z iaido.
Nie zniechęcaj sie tylko dalej oznaczaj kluby. :wink:

Uważam, zer metoda którą obrał Tomashi jest najwłaściwsza. Skoro są możliwości techniczne, trzeba z nich skorzystać.

Na dobrą sprawę, najlepiej było by by założyć temat z linkiem do mapy. Napisać o co chodzi. I temat zablokować. Kto by chciał , zaznaczał by swój oraz inne znane mu kluby.

Ps. Katori ma bardzo szerokie pozycje. Na początku szkolenia. Oraz w zbroi. 8) Świętej pamieci Hatakeyama sensei, jak widać na linku Larsona, mógł sobie pozwolić na krótkie pozycje ( IX dan m swoje prawa ).
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

spokojna głowa, projektu nie zarzucam, rozrósł sie on już ładnie i jutro będzie rósł dalej :)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: GrafRamolo »

Też jestem za tym by to były po prostu style nie szkoły i za blokadą gotowej mapy.
Ok Tomasihi zrób to co robisz do końca. Na pewno będzie dobre.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

MAPA

Gotowa w jakichś 80-85 procentach.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: yakubu »

Myslalem o prostej mapce, na ktorej ktos szukajacy sekcji moglby zobaczyc co ma w poblizu miejsca zamieszkania, a namiary bylyby ponizej np w tabelach podzielonych na rodzaje SW. Ale w sumie mapa zaprezentowana przez Tomashi ma sens (problemem pozostaja "ruchome" kluby).
I taka mala prosba - moglbys jeszcze dodac do sekcji kendo SKS Start w Lodzi druga stronke http://kendostart.fm.interia.pl (wstyd, bo dawno nie aktualizowana, ale ta jest bardziej nasza "prywatna" ;) ).
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

powiedz tylko słowo i zrobione ;)

Zostało Shinkendo, nindża i 3 najemny. :)

co do ruchomych klubów, to niestety jest to jedyna wada tego rozwiązania. Po prostu trzeba o zmianach meldować bądź je monitorować od czasu do czasu. Jakby sie mapke wypromowało na inne fora to by ludzie z różnych klubów sami donosili o ewentualnych zmianach.
Mudan
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2005
Lokalizacja: Wawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Mudan »

Pomysł ciekawy, uważam ze warto by dodać przy szkołach iaido infomrację jakie koryu jest ćwiczone, może to być dosyć pomocna wskazówka przy wyborze klubu.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

Przy założeniu że kompletnemu laikowi mówi cokolwiek Musi Jikiden eishin Ryu, i czym też się może ono różnić od Muso Shinden Ryu czy Sui o Ryu ;] Ale jest to idea do rozwinięcia w przyszłości.
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: LarsOn »

Tak samo można by pominąć informację jaka szkoła kenjutsu jest ćwiczona w danym klubie, bo to też nic nie powie kompletnemu laikowi :roll:

Cała jedna szkoła która została na mapie pominięta to Muso Jikiden Eishin Ryu Komei Jyuku.
There is no need for academic theorizing about Budo training. One obtains a theory from a natural understanding based on experiences gained in training.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

1. you have got the point.
2. Larson, do jasnej anielki, to po prostu powiedz gdzie ona jest a nie rób mi tu gorzkich żalów jeśli możesz :roll:
albo nie kłopocz się, już mam.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: yakubu »

Zauwazylem, ze nie ma jeszcze nowo powstalego klubu kendo w Hrubieszowie
http://kendo-hrubieszow.weebly.com/index.html
Nie maja jeszcze licencji PZK ale w sumie tez wypada ich zaznaczyc (i beda nam wisiec piwo ;P ).
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

ok, dzięki. Już sie za nich biore.
Mudan
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2005
Lokalizacja: Wawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Mudan »

Tomashi pisze:Przy założeniu że kompletnemu laikowi mówi cokolwiek Musi Jikiden eishin Ryu, i czym też się może ono różnić od Muso Shinden Ryu czy Sui o Ryu ;] Ale jest to idea do rozwinięcia w przyszłości.
laikowi nic także nie mówi iaido, jodo, kendo, Katori..., Kashima.. itd,, oprócz aikido oczywiscie. Jeżeli przy niektórych klubach pojawiają się nazwy ćwiczonych tam szkół to powinny także znaleźć się przy pozostałych.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

Da sie załatwić
Shouryu

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Shouryu »

Mudan pisze:laikowi nic także nie mówi iaido, jodo, kendo, Katori..., Kashima.. itd,, oprócz aikido oczywiscie.
Przesaadzasz. Jeśi ktoś szuka sekcji, to kompletnym laikiem nie jest. Mapa ma pomagaś w poszukiwaniach. Ale nie ma się co rozdrabniać. Rozumiem że nietórzy maja silne poczucie "patriotyzmu klubowo-stylowego". Tyle ze jeżelki ktoś będzie miał do wyboru jedna sekcje np. iaido i nic innego w promienu 100km. to na prawde nie zrobi mu różnicy jakiego ryu jest to iaido.

Rozważanie to było czysto teoretyczne, bo Tomashi już sie rozpędził i pozaznaczał style. :P
Mudan
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2005
Lokalizacja: Wawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Mudan »

Shouryu pisze:
Mudan pisze:laikowi nic także nie mówi iaido, jodo, kendo, Katori..., Kashima.. itd,, oprócz aikido oczywiscie.
Przesaadzasz. Jeśi ktoś szuka sekcji, to kompletnym laikiem nie jest. Mapa ma pomagaś w poszukiwaniach. Ale nie ma się co rozdrabniać. Rozumiem że nietórzy maja silne poczucie "patriotyzmu klubowo-stylowego". Tyle ze jeżelki ktoś będzie miał do wyboru jedna sekcje np. iaido i nic innego w promienu 100km. to na prawde nie zrobi mu różnicy jakiego ryu jest to iaido.

Rozważanie to było czysto teoretyczne, bo Tomashi już sie rozpędził i pozaznaczał style. :P
no właśnie jeżeli uznajemy że szukający nie jest laikiem tym bardziej informacja powinna być kompletna, a generalnie chodzi mi o pewną konsekwętność: jeżeli w nagłówku jest podana informacja co jest ćwiczone w danym klubiem to powinna się odnosić do wszystkich tak samo, bez proomowania poszczególnych szkół, natomiast jeżeli podajemy nazwe klubu/dojo to powinna być stosowana także do wszystkich.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

Przesadzasz gazdo. To że pisze Battodo Toyama Ryu wynika tylko z tego, że to możliwe i wygodne, i wygodnie sie robi ctr+c, ctr+v. Ponadto pozwole sobie wątpić, aby osoba ktora dopiero poszukuje jakiejkolwiek sztuki wlaki mieczem, będzie kaprysić bo najbliżej jest właśnie MJER, zamiast SOR albo Toho, przy założeniu, że właściwie wie na czym polega różnica ;] Nie każdy mieszka w Warszawie i może wybierac wśrod nieskończonej wariacji stylów i adresów. bo to nie dla osób z największych miast powstaje ta mapa, ale własnie dla tych którzy moga nie mieć pewności, czy coś sie w pobliżu ich miejscowości/wsi znajduje.

A nazw klubów podawac nie będę, bo chodzi o to, co dana szkoła naucza, a nie jak fikuśną nazwe sobie wymyśliła. chyba jedynym wyjatkiem jest tenshinkan, ale to po to by mnie warszawscy iaidocy nie pocięli w ciemnej uliczce (dla co mniej bystrych- ironia) ;]

dobra moi mili, robie sobie przerwę w aktualizacjach, jutro zdaje na prawo jazdy więc trzymajcie kciuki ;]
Shouryu

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Shouryu »

Powodzenia !!
:D
Mudan
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2005
Lokalizacja: Wawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Mudan »

Tomashi pisze: A nazw klubów podawac nie będę, bo chodzi o to, co dana szkoła naucza, a nie jak fikuśną nazwe sobie wymyśliła. chyba jedynym wyjatkiem jest tenshinkan....
nie upieram się przy nazwie klubów, poprostu podałem dwa przykład standaryzacji, tak żeby wszystkich traktówać jednakowo. Jeżeli w nagłówku widnieje info co się trenuje w danym klubie to niech będzie pełna informacja, jeżeli jest np: Kashima Shin Ryu, Aikido to niech przy Iaido, Jodo będzie MSR lub MJER lub SOR lub Katori Shinto Ryu czy cokolwiek innego.
ODPOWIEDZ