Szkolnictwo

Wszystko co jest związane z nowoczesną Japonią a co was nurtuje.

Moderator: Zarząd

Fin
Posty: 7
Rejestracja: 18 listopada 2003
Lokalizacja: Pałac Prezydencki

Szkolnictwo

Post autor: Fin »

Mój pierwszy post na "japońskich" forach :wink:
Jak to jest ze szkolnictwem japonskim? Bo obiegową opinią jest iż w japonsich szkołach dzieciaki zachrzaniają od rana do nocy,zawaleni materiałem,rywalizację w czasei egzaminów...Czy taka jest prawda? Pytam lepiej zaorientowanych we współczesnych japońskich realiach. Bo co jak co ale szkolnictwo jest w każdym kraju,a jednocześnnie jest wszędzie inne,więc w sumie łatwo je porównać...

Anatomy (n): something everyone has, but which looks better on a girl
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Szkolnictwo

Post autor: GrafRamolo »

Tak to prawda maja tam ze szkolnictwem niemaly raban. Sa nawet egzaminy do przeczkola ale poniewasz w tym wieku dzieci sa za male rzeby pisac i czytac egzaminy te wypelniaja za nie ich rodzice.

A jak jusz sie chodzi do normalnej szkoly to ma sie zajecia podstawowe czyli jak u nas iles tam godzin zajecia dodatkowe by nadazyc za programem i wiekszosc dzieci bierze jeszcze korepetycje.

Dlaczego niby filmy miyazakiego sa tak lubiane? Poruszaja one gluwnie tematy jak to bylo kiedys (nie tak dawno stosunkowo) kiedy jeszcze japonia byla zacofanym ciut krajem i nauki bylo mniej. Ten temat naprwno bardzo podoba sie japonczykom bo budzi ich wspomnienia...
BlackOmen
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2003
Lokalizacja: Olsztyn:>

Re: Szkolnictwo

Post autor: BlackOmen »

Tiaa przez to cale zawaleniem robota dzieciaki w Japoni swiruja i sie wyzynaja nawzajem, swego czasu pewno ktos z tu zgromadzonych ogladal na discovery taki dokument. Mnie az w fotel wtkalo.
Only in Kenya...
Fin
Posty: 7
Rejestracja: 18 listopada 2003
Lokalizacja: Pałac Prezydencki

Re: Szkolnictwo

Post autor: Fin »

Urocze :D
Choć trzeba przyznać,że sytuacja jest niezbyt zdrowa.
Dlaczego niby filmy miyazakiego sa tak lubiane? Poruszaja one gluwnie tematy jak to bylo kiedys (nie tak dawno stosunkowo) kiedy jeszcze japonia byla zacofanym ciut krajem i nauki bylo mniej. Ten temat naprwno bardzo podoba sie japonczykom bo budzi ich wspomnienia...
Nie miałem wogóle o tym pojęcia :shock: . Ciekawe, ciekawe.

Anatomy (n): something everyone has, but which looks better on a girl
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolnictwo

Post autor: Chifuretsu »

Ta szkolnicza i zawodowa paranoja doprowadziła przecież do powstania słynnego "syndromu ucieczki", kiedy to nastolatek (albo i dorosły) zamyka się w pokoju i odmawia kontaktów ze światem zewnętrznym, a rodzice donoszą mu tylko jedzenie pod drzwi (jak się ma w pokoju sieć i dostęp do sklepów wysyłkowych, to można tak przeżyć i 5 lat...).
Obrazek
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Szkolnictwo

Post autor: GrafRamolo »

i 50
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolnictwo

Post autor: Chifuretsu »

Im się widać podoba, skoro tak siedzą i siedzą i tylko nowe gry i mangi sobie zamawiają z netu :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Szkolnictwo

Post autor: Shig »

Chifuretsu pisze:Ta szkolnicza i zawodowa paranoja doprowadziła przecież do powstania słynnego "syndromu ucieczki", kiedy to nastolatek (albo i dorosły) zamyka się w pokoju i odmawia kontaktów ze światem zewnętrznym, a rodzice donoszą mu tylko jedzenie pod drzwi (jak się ma w pokoju sieć i dostęp do sklepów wysyłkowych, to można tak przeżyć i 5 lat...).
Coś mi się kiedyś o uszy obiło.
Chyba się to po japońsku hikikomori nazywa.
...
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolnictwo

Post autor: Chifuretsu »

Bardzo możliwe, wrodzone lenistwo nie daje mi tego w tej chwili sprawdzić, ale pamiętam, że był o tym parę miesięcy temu bardzo ciekawy dokument na Dwójce.

Oskar - rodzice płacą, oni się potrafią latami nie przyznawać, że dziecko zrobiło coś takiego, nawet przed sąsiadami, bo im wstyd, że zawiedli społecznie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolnictwo

Post autor: Chifuretsu »

Taak, obcinają sobie sami włosy i nie widują nikogo (żadnych dziewczyn!) od stycznia 1998 na przykład - bomba :wink: ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolnictwo

Post autor: Chifuretsu »

Trzeba by jeszcze znaleźć dwie takie baby, co ze sobą wytrzymają w jednym pokoju tyle czasu :P .
A, a propos Twojego zapuszczania, jak tam Twe obecne średnie zużycie żelu? :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Szkolnictwo

Post autor: GrafRamolo »

no nie poraszka! samuraj z zelem! rozumiem ze chcesz zapuscic by miec czub?
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Szkolnictwo

Post autor: Shig »

A już kurde miałem pisać, że z fot to mi Osu na żelmana wygląda.
Ale nawet dosyć mu taki fryz pasuje :)
...
Awatar użytkownika
Zoisaite
Moderator
Posty: 128
Rejestracja: 23 listopada 2003
Lokalizacja: wwa

Re: Szkolnictwo

Post autor: Zoisaite »

i wtedy zacznie sie koszmar :twisted: od jakis 2 miesiecy jestem na etapie ze "zel - shit - mi - da" i niestety nie sa wlosy za bardzo posluszne bez niego :>
Zycze wytrwalosci :)))
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Szkolnictwo

Post autor: GrafRamolo »

ja mialem dlugie wlosy i zostaly mi po nich tylko zakola.......
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Szkolnictwo

Post autor: GrafRamolo »

nieprawda, wyglondam mlodziej nisz mam lat a rzeby byc wiarygodnym zahowuje sie jak gluwniasz!
ODPOWIEDZ