Pierwszy piec

Dział poświęcony własnoręcznemu wykonywaniu broni Japońskiej. Pytania, porady.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Saitou
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwietnia 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pierwszy piec

Post autor: Saitou »

Witam
Jestem nowy na forum i potrzebuję pilnej porady
Zamierzam zbudować swój pierwszy piec lecz nie jestem zbyt zorientowany jeśli chodzi o budowę oraz potrzebne materiały do kucia. Czy możecie polecić mi jakiś plan prostego pieca tak aby amator był w stanie go zbudować bez problemów? I mam mały problem z lokalizacją. Mam do dyspozycji taras nad garażem o powierzchni 30 m2 tylko nie wiem czy to jest bezpieczne gdyż wyrabianie stali na takim tarasie za pośrednictwem kowadła może być ryzykowne. Bardzo proszę o pomoc
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Pierwszy piec

Post autor: norinaga »

Oj leniuszek z ciebie, w tym dziale masz temat o palenisku, o piecu gazowym i pewnie jeszcze parę innych przydatnych, poszukaj trochę.
Awatar użytkownika
Saitou
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwietnia 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pierwszy piec

Post autor: Saitou »

Głównie chodzi mi o to czy budowa pieca na tarasie jest bezpieczna bo plan budowy pieca jako tako mam i rzeczywiście wystarczyło tylko poszukać lecz nie wiem jak to będzie z praktyką
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: Pierwszy piec

Post autor: bisonn@wp.pl »

A skąd my możemy wiedzieć przecież nikt z nas nie kuje na tarasie jest tylko jeden sposób żeby się przekonać
I o jaki piec ci chodzi konkretnie ,czy może o palenisko?
Shouryu

Re: Pierwszy piec

Post autor: Shouryu »

Kucie na tarasie to pomyłka. O ile wibracje spowodowane kuciem nie uszkodzą konstrukcji tarasu, to na pewno będą się dokuczliwie dawały we znaki współlokatorom.

Energia kucia jest skierowana dokładnie w dół. Dlatego kowadła obsadza się na pieńkach ( drewno przejmuje cześć energii uderzenia ), a dodatkowo pieńki wkopuje sie w ziemię, ewentualnie stabilizuje w inny sposób.

Lepiej poszukaj jakiegoś miejsca "przy gruncie".
Awatar użytkownika
Saitou
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwietnia 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pierwszy piec

Post autor: Saitou »

Też tak myślałem i dzięki za info chciałem po prostu poznać wasze opinie a co do pieca to dostałem informacje od pewnego kowala jak to będzie wyglądać. Tak więc będzie to konstrukcja ceglana podstawa zrobiona będzie z cegieł w podstawie popielnik a na nim pręty żeliwne natomiast w popielniku rura do nadmuchu a następnie na szczycie pieca wybudowane koryto do utrzymania koksu. I sam nie wiem czy taki piec czy palenisko będzie dla początkującego lepsze co o tym sądzicie?
ODPOWIEDZ