Kendo Dolny Śląsk

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Sapka
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwietnia 2011
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Kendo Dolny Śląsk

Post autor: Sapka »

Witam,nie wiedziałem gdzie dać ten temat więc na razie niech będzie tutaj.

Czy wie ktoś czy oprócz Wrocławia jest gdzieś jeszcze jakaś sekcja????Plz o odpowiedź.No ja mieszkam w Ząbkowicach Śląskich 60 km od Wrocka na południe plzplz.
Ja
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Kendo Dolny Śląsk

Post autor: yakubu »

Chyba najblizsze kluby masz wlasnie we Wrocku i Opolu...
Sapka
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwietnia 2011
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Re: Kendo Dolny Śląsk

Post autor: Sapka »

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :( :( :( :( :( :cry: :( :( :( :( :( :evil:
Ja
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Kendo Dolny Śląsk

Post autor: norinaga »

Znam ten ból, ja do najbliższego miasta gdzie jest szkoła miecza mam 100 km. :( :cry:
Sapka
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwietnia 2011
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Re: Kendo Dolny Śląsk

Post autor: Sapka »

niestety...ale nie rozumiem czegoś,dlaczego jak na przykład u mnie na Judo jest 2 senseiów i są 3-4 sekcje w Dzierżoniowie,Kłodzku u mnie i w Kamieńcu Ząbk. z czego tylko jeden sensei je prowadzi więc drugi powinien tez otworzyć swoją.
Ja
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Kendo Dolny Śląsk

Post autor: Tomashi »

Ile masz lat i jeśli mniej niż 18, to czy będziesz sie wybierał do Wrocławia na studia?
Sapka
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwietnia 2011
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Re: Kendo Dolny Śląsk

Post autor: Sapka »

14,i bardzo możliwe że tak a co?
Ja
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Kendo Dolny Śląsk

Post autor: Tomashi »

To póki co rozwijaj sie fizycznie i zasuwaj na judo, bo to świetny sport walki jest i dobrze rozwija, ponadto doskonały do samoobrony, co sie w życiu bardzo przydaje. A jak pójdziesz na studia, to będziesz mieczem 200% normy wyrabiał z racji krzepy i wydolności. wiele osób na sekcjach kenjutsu przychodzi z uczelni bądź z ulicy, siły nie mają nic, i po paru machnięciach mieczem czerwienieją i sapią. Z dobra podbudową fizyczną będziesz mógł od razu działać porządnie.

Aha, no i rozejrzyj sie czy w okolicy nie masz klubów aikido. U nich czasami nauczają aikiken, też odmiany walki mieczem. Zazwyczaj na kiepskim/średnim poziomie, ale zawsze to miecz i jakieś techniki.
Sapka
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwietnia 2011
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Re: Kendo Dolny Śląsk

Post autor: Sapka »

Jasne,tylko że mam na razie przerwe w Judo :cry: mam zaburzone fale mózgowe i nerki chore :cry: ,no a Aikido już próbowałem znaleść ale też we Wrocku najbliższe...
Ja
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Kendo Dolny Śląsk

Post autor: Tomashi »

Nerki sie wyleczą, mózg tez powinien. Nie śpiesz sie, masz przed sobą co najmniej 5 lat ciągłego rozwoju fizycznego kiedy twoje ciało ulega największym przeobrażeniom. Nie śpiesz się i sie rozwijaj bez pośpiechu, co nagle to po wnętrznościach ;)
ODPOWIEDZ