Kendo style

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Miyuu
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2004
Lokalizacja: Ze środka nieskończności

Kendo style

Post autor: Miyuu »

Według mnie najlepsza sztuka walki pochodząca z Japonii. Nie znam jej za bardzo ale bardzo mi się podoba. Strój treningowy jest bardzo ładny (lol :P) a same ataki bardzo dynamiczne.
I'm gonna fight 'em off
A seven nation army couldn't hold me back
They're gonna rip it off
Taking their time right behind my back
+++
Tu była i krwią spisała Miyuu
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kendo style

Post autor: GrafRamolo »

no cusz kendo jest pieknym sportem ale to jusz kwestia osobistego gustu czy jest to sport naj naj .

A skoro tak ci sie podoba to zas zaczac cwiczyc :wink:
Miyuu
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2004
Lokalizacja: Ze środka nieskończności

Re: Kendo style

Post autor: Miyuu »

Taa, ale potrzwbuję miecza i stroju treningowego i jakiegoś dobrego dojo i jakoś go nie widzę... Ba, nawet karate nie ma :? :(
I'm gonna fight 'em off
A seven nation army couldn't hold me back
They're gonna rip it off
Taking their time right behind my back
+++
Tu była i krwią spisała Miyuu
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kendo style

Post autor: GrafRamolo »

struj na razie nie shinaj spokojnie z czasem, dojo.. to problem ale chciec to muc. powodzonka zycze bo gra jest warta swieczki.
Miyuu
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2004
Lokalizacja: Ze środka nieskończności

Re: Kendo style

Post autor: Miyuu »

Dojo w takiej miescinie jak Choszczno.... już to widzę :P.
I'm gonna fight 'em off
A seven nation army couldn't hold me back
They're gonna rip it off
Taking their time right behind my back
+++
Tu była i krwią spisała Miyuu
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kendo style

Post autor: GrafRamolo »

moxze gdzies kolo poszukaj napewno cos sie znajdzie.
Chiyo chan
Posty: 15
Rejestracja: 20 grudnia 2003

Re: Kendo style

Post autor: Chiyo chan »

Na początkowe treningi nie trzeba miec stroju, starczą ci spodnie, koszulka i czyste skarpetki :lol:
A co do sekcji- poszukaj. Na pewno coś tam działa w miejskim ośrodku sportu i rekreacji (chyba, że Choszczno to wieś jakaś- wtedy poszukaj w sąsiednim mieście)
Miyuu
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2004
Lokalizacja: Ze środka nieskończności

Re: Kendo style

Post autor: Miyuu »

Cóż .. m9oże coś się znajdzie bo to miasto powiatowe ^_^
I'm gonna fight 'em off
A seven nation army couldn't hold me back
They're gonna rip it off
Taking their time right behind my back
+++
Tu była i krwią spisała Miyuu
Awatar użytkownika
Hatamoto
Posty: 300
Rejestracja: 26 stycznia 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Kendo style

Post autor: Hatamoto »

Miyuu pisze:Nie znam jej za bardzo ale bardzo mi się podoba. Strój treningowy jest bardzo ładny (lol :P) a same ataki bardzo dynamiczne.
Cóż Miyuu, fajnie, że jesteś szczery i nie wkręcasz, że znasz się na kendo najlepiej na tym forum :) Ale muszę przyznać, iż do tego typu wypowiedzi jak twoja podchodzę z dozą ostrożności. Pozostawiam kwestię otwartą i nie oceniam faktu, że czegoś się nie zna a już się to chwali. Pamiętaj jednak, że kendo to coś więcej niż fajne portki i mieczyk w ręce. Wiem , bo sam cwiczę. Jak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kendo to zapytaj na forum lub spróbój dostać książkę "Kendo" pana Ozawy.
"Gdy forma zewnętrzna stwarza mozliwość, tresc przyjdzie, aby ja wypelnic"
Miyuu
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2004
Lokalizacja: Ze środka nieskończności

Re: Kendo style

Post autor: Miyuu »

Wiem o tym doskonale (jestem dziewczyną ;P) .
I'm gonna fight 'em off
A seven nation army couldn't hold me back
They're gonna rip it off
Taking their time right behind my back
+++
Tu była i krwią spisała Miyuu
Chiyo chan
Posty: 15
Rejestracja: 20 grudnia 2003

Re: Kendo style

Post autor: Chiyo chan »

A jak już tak BARDZO chcesz trenować, to możesz poszukać też Aikido. I przygotowac się na porządne zakwasy za pierwszym razem ;)
Anyway, życzę ci powodzenia.
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Kendo style

Post autor: Shig »

Chiyo chan pisze:Na początkowe treningi nie trzeba miec stroju, starczą ci spodnie, koszulka i czyste skarpetki :lol:
Skarpetki po to żeby je zdjąć? :roll:
IMO w skarpetkach to się na treningu zabić można, bo się nogi ślizgają.
Tabi już lepsze, tylko trzeba porządnie podeszwę namoczyć przed treningiem.
...
Awatar użytkownika
dareck
Posty: 24
Rejestracja: 3 maja 2004
Lokalizacja: Warszawa/STW

Re: Kendo style

Post autor: dareck »

Kendo... Sam nie mogę się doczekać, kiedy tylko będę miał możliwość wzięcia udziału w treningu. Niestety, póki co pozostaje mi czekać i nabierać kondycji ćwicząc jedynie bokenem ;).
Ale już za rok... Strach pomyśleć ;P.

Dla mnie kendo to wspaniały sport. Choć nie tylko sport. A może tylko trochę "sport"? Na samą myśl o treningu przechodzi mnie miły dreszczyk :). W każdym bądź razie wiem jedno - nie zrezygnuję, dopóki sam nie spróbuję.
... just wandering ...
Awatar użytkownika
osukaru
Posty: 6
Rejestracja: 11 grudnia 2003

Re: Kendo style

Post autor: osukaru »

Chiyo chan pisze:A jak już tak BARDZO chcesz trenować, to możesz poszukać też Aikido. I przygotowac się na porządne zakwasy za pierwszym razem ;)
Anyway, życzę ci powodzenia.
:? :? :?
Aikido ma tyle wspulnego z kendo co boks z gimnastyką artystyczną.
Co do sekcji w polsce to zachęcam do przejrzenia strone PZK: www.kendo.pl może akurat jest jakaś w pobliżu
"Podobny do kwiatu wiśni, gotów umrzeć przy pierwszym podmuchu porannej burzy."
オスカル
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Kendo style

Post autor: Shig »

dareck pisze:Kendo... Sam nie mogę się doczekać, kiedy tylko będę miał możliwość wzięcia udziału w treningu. Niestety, póki co pozostaje mi czekać i nabierać kondycji ćwicząc jedynie bokenem ;).
Ale już za rok... Strach pomyśleć ;P.
Robisz błąd.
Kondycji szybko nabierzesz na treningach, a przez rok ćwicząc samemu bokkenem wyrobisz sobie złe nawyki, których ci się będzie potem cholernie trudno wyzbyć.
Zapisz się na kendo zaraz. Jeżeli masz się zamiar zapisać za rok, to lepiej odłóż bokken gdzieś w kąt i wyrabiaj kondycję w inny sposób.
...
Chiyo chan
Posty: 15
Rejestracja: 20 grudnia 2003

Re: Kendo style

Post autor: Chiyo chan »

osukaru pisze:
Chiyo chan pisze:A jak już tak BARDZO chcesz trenować, to możesz poszukać też Aikido. I przygotowac się na porządne zakwasy za pierwszym razem ;)
Anyway, życzę ci powodzenia.
:? :? :?
Aikido ma tyle wspulnego z kendo co boks z gimnastyką artystyczną.
Co do sekcji w polsce to zachęcam do przejrzenia strone PZK: www.kendo.pl może akurat jest jakaś w pobliżu
Nie do końca chodziło mi o to, że Aikido jest podobne czy coś, tylko o to, co może fajnego robić, jak nie znajdzie kendo ;)

Shig=> ja tam JESZCZE żyję.
EDIT:
chociaż faktycznie, troche podjeżdżałam w tych skarpetkach:P
Awatar użytkownika
dareck
Posty: 24
Rejestracja: 3 maja 2004
Lokalizacja: Warszawa/STW

Re: Kendo style

Post autor: dareck »

Shig pisze:Robisz błąd.
Kondycji szybko nabierzesz na treningach, a przez rok ćwicząc samemu bokkenem wyrobisz sobie złe nawyki, których ci się będzie potem cholernie trudno wyzbyć.
Zapisz się na kendo zaraz. Jeżeli masz się zamiar zapisać za rok, to lepiej odłóż bokken gdzieś w kąt i wyrabiaj kondycję w inny sposób
Sam myślałem o tych nawykach... Jednakże, z braku innych możliwości zamierzam ćwiczyć właśnie władanie bokenem. Heh, gdybym tylko miał możliwość ćwiczenia kendo, zrobiłnym to, uwierz mi. A tak? Niestety, mój rejon Podkarpacia to straszna dziura - wiele moich wspaniałych planów spaliło na panewce. Niestety, brak możliwości...

Dlatego wiążę duże nadzieje ze zmianą miejsca zamieszkania związaną z rozpoczęciem studiów :).
... just wandering ...
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kendo style

Post autor: GrafRamolo »

Ja bym nie demonizwal z nawykami, to nie alkocholizm :wink: . Dlaczego chlopak ma sobie odmawiac przyjemnosci niech sobie toche pomacha oswoi sie z bokenem ale nie wczuwa sie po prostu za bardzo napewno samemu nie bedzie cwiczyl tak intensywnie jakby to robil w klubie.
Na moje wyczucie niech sobie cwiczy bez zobowiazan i jusz.
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Kendo style

Post autor: Shig »

dareck pisze:Sam myślałem o tych nawykach... Jednakże, z braku innych możliwości zamierzam ćwiczyć właśnie władanie bokenem. Heh, gdybym tylko miał możliwość ćwiczenia kendo, zrobiłnym to, uwierz mi. A tak? Niestety, mój rejon Podkarpacia to straszna dziura - wiele moich wspaniałych planów spaliło na panewce. Niestety, brak możliwości...

Dlatego wiążę duże nadzieje ze zmianą miejsca zamieszkania związaną z rozpoczęciem studiów :).
Wiesz...
U nas dzisiaj na treningu kendo był chłopak ze Stalowej Woli :)
Cieć to buc... Eee... Znaczy się "Chcieć to móc" :P

A tak w ogóle, to PZKendo organizuje w sierpniu obóz szkoleniowy kendo w Chotowej (to na Podkarpaciu chyba) dla juniorów, oraz osób ćwiczących poza sekcjami. Koszt tygodniowego obozu to 400PLN (w tym zakwaterowanie, noclegi, wyżywnienie i treningi). Treningi mają się odbywać dwa razy dziennie, więc jakieś podstawy kendo byś złapał. Po więcej informacji zgłoś się do Polskiego Związku Kendo listownie, telefonicznie lub na maila.
...
Awatar użytkownika
Hatamoto
Posty: 300
Rejestracja: 26 stycznia 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Kendo style

Post autor: Hatamoto »

GrafRamolo pisze:Ja bym nie demonizwal z nawykami, to nie alkocholizm :wink: . Dlaczego chlopak ma sobie odmawiac przyjemnosci niech sobie toche pomacha oswoi sie z bokenem ale nie wczuwa sie po prostu za bardzo
Ja sądzę, że istnieje realne niebezpieczeństwo nabrania "złych nawyków" Jeśli nauczy się niepoprawnych ruchów to potem bezie trudno się ich pozbyć. Ale w sumie to ważne, żeby zacząć kiedy się ma na to o chotę i nie czekać na pojawienie się jakiejś sekcji (początek też się od czegoś bierze - nowe sekcje).
Moja rada jest taka: zacznij ćwiczyć sam, ale nie traktuj niczego z tego jako ostatecznego. Staraj się rozważać kilka możliwych ustawień i ruchów, aby nie popaść w stereotyp.

A tak z innej beczki jeśli chodzi o te style kendo: Może ktoś napisać o kendo w stylu nito? Podobno na ostatnich zawodach drużynowych w Morągu ktoś walczył tą techniką (podobno Mużyniec - nie pamiętam imienia).
"Gdy forma zewnętrzna stwarza mozliwość, tresc przyjdzie, aby ja wypelnic"
Awatar użytkownika
dareck
Posty: 24
Rejestracja: 3 maja 2004
Lokalizacja: Warszawa/STW

Re: Kendo style

Post autor: dareck »

Hatamoto pisze:Moja rada jest taka: zacznij ćwiczyć sam, ale nie traktuj niczego z tego jako ostatecznego. Staraj się rozważać kilka możliwych ustawień i ruchów, aby nie popaść w stereotyp
Jak rozumiem, sugerujesz trening kendo w ramach własnych? Cóż, nie wiem, czy to dobry pomysł... Dopiero wtedy mógłbym dojść do błędnych wniosków w stosunku do technik.
No i czy bokenem idzie ćwiczyć kendo? (może trochę sztuczny problem, ale tylko pytam ;))

A trening z bokenem jest dla mnie o tyle łatwiejszy, że ostatnimi czasy sporo osób się u nas w nie wyposażyło, a w tą sobotę zorganizowaliśmy nawet przyjazd trenera z Tarnobrzega. Tak więc jest z kim ćwiczyć.


Shig :arrow: hm, zawsze to jakaś możliwość, choć pewne plany na wakacje są już poczynione, a i nie wiem, czy znajdą się fundusze :(. Ale można przynajmniej o tym pomyśleć.
... just wandering ...
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Kendo style

Post autor: Shig »

Hatamoto pisze:Może ktoś napisać o kendo w stylu nito? Podobno na ostatnich zawodach drużynowych w Morągu ktoś walczył tą techniką (podobno Mużyniec - nie pamiętam imienia).
Maciek Murzyniec z sekcji kendo do której uczęszczam na treningi.
Co do samego stylu, to tylko domyślam się o co chodzi (nito to z jap. 'dwa miecze' ?). Parokrotnie widziałem Maćka walczącego podczas jigeiko zwykłym shinai i drugim krótkim, długości mniej więcej kodachi. Wygląda to dosyć efektownie. Zanshin ze skrzyżowanymi shinai, dużo pchnięć długim i dość częste krótkie cięcia na men i kote zadawane krótkim shinai.

Jakoś lepiej tego opisać nie potrafię, bo jeszcze laikiem jestem. Musiałbyś to zobaczyć. Jednak jeżeli chodzi o technikę w wykonaniu Maćka, to szybko się taka okazja nie nadarzy, bo Murzyn w czerwcu wyjeżdża do Japonii, chyba na pół roku.
...
Awatar użytkownika
Hatamoto
Posty: 300
Rejestracja: 26 stycznia 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Kendo style

Post autor: Hatamoto »

Shig, a byłeś w Morągu na turnieju drużynowym?
"Gdy forma zewnętrzna stwarza mozliwość, tresc przyjdzie, aby ja wypelnic"
Awatar użytkownika
Sculd
Posty: 14
Rejestracja: 10 lutego 2004
Lokalizacja: Z kraju Puszkoglowych okraglego stolu

Re: Kendo style

Post autor: Sculd »

Taa...Kendo też uwiebiam. Nie jestem jakimś tam maxymalnym kolesiem, troszkę pomachać się pouczyłem ( niekoniecznie nauczyłem) ale jedno mnie denerwuje w tej sztuce walki: za cholerę nie mam nawyku tylko obrony.....nauczyłem się atakować....dlatego albo ja pierwszy zaatakuję albo po mnie.buuu!!!

Pomyślę nad tymi wakacjami, całkiem kuszące...ktoś jesze z rei się zamierza?
Awatar użytkownika
Hatamoto
Posty: 300
Rejestracja: 26 stycznia 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Kendo style

Post autor: Hatamoto »

dareck pisze:Jak rozumiem, sugerujesz trening kendo w ramach własnych? Cóż, nie wiem, czy to dobry pomysł...
Nie sugeruję treningu kendo, tylko po prostu trening z bokkenem (własny)
dareck pisze:No i czy bokenem idzie ćwiczyć kendo? (może trochę sztuczny problem, ale tylko pytam ;))
kendo kata jak najbardziej, Walczy się przy użyciu shinai.
"Gdy forma zewnętrzna stwarza mozliwość, tresc przyjdzie, aby ja wypelnic"
ODPOWIEDZ