Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

kuchar
Posty: 20
Rejestracja: 25 września 2004

Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: kuchar »

Witajcie!
Po pierwsze gratuluje tworcom - bardzo fajne forum. Troche poczytałem.

Mam problem i potrzebuje rady:
Chciałbym cwiczyć miecz , mieszkam w Toruniu i niestety w okolicy nie ma zadnego dojo. W Bydgoszczy jest tylko Kendo z tego co mi wiadomo. W Toruniu tylko aikido (troche cwiczylem).

Wiec pozostaje mi i takie wyadje sie najsensowniejsze rozwiazanie jezdzenie na staze lub indywidualnie do jakiegos senseia.

I tu moje pytanie . Co radzicie zaczac cwiczyc ? Chyba najlepsza bylaby szkola w ktorej duzo jest technik, ktore robi sie pojedynczo. Gdyz ciezko bedzie mi znalezc partnera zeby cwiczyc codziennie. A do samodzielnego kata kawalek pzrestzreni bokken/iaito i duzo checi.
Mysle, ze praca pzowoli mi jezdzic na staze nie czesciej niz raz (weekend) na 2-3 miesiace.

pozdrawiam i z gory dzieki za wszelkie rady
karol k
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: [KoP] »

Ja ze swojej strony mogę polecić (jakżeby inaczej) Iai-do, niestety szkoła którą trenuję: Muso Jikiden Eishin Ryu charakteryzuje się dość niską popularnością w Polsce, więc co za tym idzie, Sensei w kraju mało, a seminarium odbywa się raz na rok (za to z samym Mistrzem szkoły). Inne odłamy Muso, zwłaszcza Shinden rozwinęły się całkiem nieźle, więc możesz spróbać u nich, ale to już nie to samo :twisted:
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: Chifuretsu »

Po pierwsze gratuluje tworcom - bardzo fajne forum. Troche poczytałem.
Dzięki :) . Trochę nam się rozlazło przez wakacje, ale postaramy się jak najszybciej doprowadzić je do pełni formy :).
A zajrzałeś na spis klubów? Co jest najbliżej Ciebie? Wtedy można by coś konkretnego poradzić...
Obrazek
kuchar
Posty: 20
Rejestracja: 25 września 2004

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: kuchar »

Oczywiscie, ze zajrzalem.
Najblizej mi do Wawy. Wszystko inne to 2 x dluzsza podróż. Ale jeśli to miałoby sens to mogę jeździć do Szczecina czy Wrocławia nie jest znowu aż tak trudno dojechać. Mogę jeździć raz na 2-3 m-c , więc jakoś przeżyje.
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: Chifuretsu »

Ok, czyli nasz region odpada i ja tu już nic nie doradzę 8) .
Poczekaj chwilę, może odezwie się ktoś stamtąd, pozwól tylko, że zmienię tytuł tego tematu troszkę.
Obrazek
kuchar
Posty: 20
Rejestracja: 25 września 2004

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: kuchar »

Chifuretsu a moze masz takie rozwiazanie, ze warto mi jechać aż na Śląsk :) ?
A może też metoda eliminacji - czego nie powienem ćwiczyć ?


ps. zmiana tematu ok :)
Cichy Wiatr
Posty: 55
Rejestracja: 8 września 2004
Lokalizacja: Strefa Cienia

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: Cichy Wiatr »

Pozwalam sobie odpowiedzieć, chociaz pytanie nie do mnie. Czy warto Ci przyjechac na Śląsk? Myślę, ze w naszej szkole Muso Jikiden Eishin Ryu z całą pewnością mógłbyś ćwiczyć. Pytanie tylko gdzie byś mieszkał i z czego sie utrzymywał, bo przyjeżdzać z Torunia do Gliwic dwa razy w tygodniu to sprawa dość ciężka czasowo i finansowo. Jak przejdziesz juz ten problem to nie widzę przeciwskazań by ćwiczyc razem z nami. Czego nie powinieneś ćwiczyć? Na to pytanie nie mam odpowiedzi.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: GrafRamolo »

Zapraszam do warszawy. Moge polecic kashima kenjutsu, mamy wlasne dojo wiec jest gdzie spac i cwiczyc. Weekendowe seminaria powinny w tym pomuc. Kenjutsu ma to do siebie ze mozna je cwiczyc zaruwno samemu jak i w parach, jedyna sztuka walki ktura wymaga partnera a jaka ja znam jest aikido poza nim wszystko nadaje sie do samodzielnego treningu. Jesli bardziej od kenjutsu dopowiada ci iaido to takze i ta sztuke mozna u nas doskonalic.

Niechce by zabrzmialo to jak reklama bo uwazam ze jest wiele wspanialych styli tylko daje jedna z mozliwosci.
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: [KoP] »

No z Torunia do Wawy to aż tak daleko nie ma, a wybór całkiem spory :)
Kurcze gdyby pozwalały mi na to finanse, to sam bym wpadł chociażby zobaczyć jak się tam bawicie. (A gdybym chciał Was odwiedzić to z czym się to wiąże? :twisted: )
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: Chifuretsu »

Cichy Wietrze, obawiam się, że kolega w pierwszym poście uprzedził, że chodzi mu o dojeżdżanie gdzieś na weekend raz na 2-3 miesiące tylko...
Obrazek
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: GrafRamolo »

Kop wiaze sie to z treningiem :wink: , jedzeniem we wlasnym zakresie i pewnie znajac zycie albo jakas mala oplata lub po prostu praca na zecz dojo w stylu rozniesienie ulotek wypielenie ogrudka itp.
A bawimy sie naprawde setnie.
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: [KoP] »

Graf pisze:Kop wiaze sie to z treningiem
Tego bym się niespodziewał :> . A tak na poważnie, to bardzo serio zastanawiam się czyby, po tym jak na studiach się wszystko ułoży (no i kolano musi wrócić mi do normalnych rozmiarów ;p) nie wycignąć Chifu i Gourry'ego i nie odwiedzić Waszego Dojo :)
Gourry
Posty: 196
Rejestracja: 2 stycznia 2004

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: Gourry »

Jestem jak najbardziej za, Graf tylko czy mam własną motyke wziąć, i czy jak będziemy jechać do was na stogu siana zaprzęgniętym w konia i krowe będzię gdzie zaparkować ;)?

Może sam wyjazd zaowocuje jakimiś zaskakującymi efektami jak np. sprowadzenie w okolice Gliwic nowej odmiany ziemniaka :)

A tak na serio to trzeba tyko zdać ten ostatni egzamin, a potem możemy nawet na staż do Szczecina jechać :)
stand before the gates and watch metropolis
empires come and go we live forever
and eternity is in your hidden eyes
take my broken wings teach me to fly again
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: GrafRamolo »

Zaparkowac bedzie gdzie mamy wlasny parking. Motyk ci u nas odstatek a i ziemnikauw tesz (serio naokolo doja rosnie kapusta choc to ursynuw jedna z liczniejszych dzielnic warszawy.

Wpadajcie (nie zaczyna sie wam rok juz?)
Gourry
Posty: 196
Rejestracja: 2 stycznia 2004

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: Gourry »

Najpierw egzamin 30.IX, który zaważy ogólnie o tym czy będzie kolejny rok, a jak się zacznie to raczej nie będzię większym prblemów z wyjazdem :) (nie wiem czy start jest 1.X, bo to sobota...)
stand before the gates and watch metropolis
empires come and go we live forever
and eternity is in your hidden eyes
take my broken wings teach me to fly again
Cichy Wiatr
Posty: 55
Rejestracja: 8 września 2004
Lokalizacja: Strefa Cienia

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: Cichy Wiatr »

Chifuretsu pisze:Cichy Wietrze, obawiam się, że kolega w pierwszym poście uprzedził, że chodzi mu o dojeżdżanie gdzieś na weekend raz na 2-3 miesiące tylko...
No tak oczywiście, sorry, ale chciałem tak bardzo Kuchara zaprośic i zwerbować do nas, że zapomniałem co czytałem. I oczywiście do W-wy bliżej, a z tego co pisze Graf obsługa też pełna. No i właśnie ja też bym chętnie z Kopem i Gourry'm zobaczył Grafowe Dojo. Problem tylko w tym, że nie dysponuję przestrzenią czasową - góra 2-3 dni i najlepiej weekend, może uda nam sie to zgrać.
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: [KoP] »

A ja chętnie zajmę się sprzątaniem ogródka :) .
Pytanie organizacyjne: na ile wcześniej musielibyśmy się zapowiedzieć, żeby dostać jakieś miejsce do spania i żeby nie zyskać statusu niechcianych gości?
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: GrafRamolo »

Ja nie jestem od spraw organizacyjnych ja tylko tam cwicze, tym zajmuje sie Sebastian proponuje zadzwonic do dojo i wypytac osobiscie a informacje uzyskane beda napewno konkretniejsze i pewnijsze.
Podejzewam ze tydzien przed nalezalo by sie zglosic ale tak jak muwie najlepiej zadzwonic.
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: [KoP] »

Rozumiem, ale chodziło mi raczej o Waszego Sensei, czy nie ma nic przeciwko shinobi z innych (do tego wyklętych) szkół miecza? :)Niechciałbym żeby doszło do sytuacji, w której będziemy postrzegani jako wpychający się na siłę (wiem że to trochę paranoiczne, ale po sprawach z panem Lukaszykiem, wolę co do niektórych rzeczy się upewnić :) ).
I druga sprawa, jak wyglądają u Was takie weekendowe seminaria (nie muszę ukrywać, że chodzi mi raczej o Iai-do) ?
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: GrafRamolo »

Jakos wydaje mi sie ze problemuw niebedzie a zajecia wyglondaja tak ze treningi sa normalnie te co w planie plus to co sie sansejowi zachce lub poprosi.
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: Chifuretsu »

Cóż, w najbliższy weekend mamy konwent, ale potem hulaj dusza.. :) . Cichy Wietrze, nam też ciężko byłoby wygospodarować więcej niż 3 dni, szkółka się zaczyna, jakby nie było :) .
Obrazek
kuchar
Posty: 20
Rejestracja: 25 września 2004

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: kuchar »

Dzieki . Wszystkim za rady!
Zapewne wycieczki do Wawy beda najsensowniejszym rozwiazaniem.

Probuje sie od kilku (nastu) dni przebic przez poczte Budojo :) , jak mi sie uda to sie do Wawy wybiore. Wiec niektorym mowie do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: GrafRamolo »

Olej poczte to jest loteria, lepiej odrazu zadzwon i porozmawiaj osobiscie to o wiele pewniejsze szybsze i latwiejsze.
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: [KoP] »

No a Ci których nie zobaczysz w Wawie czekają na relację i wrażenia :)
Okaże się czy te katakumby i lochy w piwnicach to prawda i może dowiemy się w końcu "gdzie jest talent zawodników NBA" 8)
kuchar
Posty: 20
Rejestracja: 25 września 2004

Re: Gdzie i jak trenować sztukę miecza? (Toruń i nie tylko)

Post autor: kuchar »

masz to jak w banku :)
w najblizszych tygodniach bedzie mi ciezko sie wybrac - taki okres, ale mysle, ze niedlugo sie zjawie w Wawie.
ODPOWIEDZ