Czasopisma

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Czasopisma

Post autor: GrafRamolo »

Jakie znacie czasopisma zarowno polskie jak i zagraniczne poswiecone tematyce Iaido, kendo, kenjutsu i miecza japonskiego?
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: Czasopisma

Post autor: marciniak »

budojo, tatami i budokan. Tatami ma już podobno nie być wydawane, zamiast niego budokan classic
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
Plaargath
Posty: 207
Rejestracja: 9 lutego 2005
Lokalizacja: Katowice

Re: Czasopisma

Post autor: Plaargath »

Żadnego :D
"Wszechświata nie stworzył żaden bóg ani żaden człowiek, lecz był on zawsze, jest i będzie zawsze żywym ogniem."
Awatar użytkownika
Takezo
Posty: 55
Rejestracja: 3 maja 2005
Lokalizacja: wroCek

Re: Czasopisma

Post autor: Takezo »

Ja znam te same co Marciniak czyli Budojo, tatami i budokan.
Awatar użytkownika
Plaargath
Posty: 207
Rejestracja: 9 lutego 2005
Lokalizacja: Katowice

Re: Czasopisma

Post autor: Plaargath »

Coś na temat.

Na http://www.artjapan.pl/index.php?goto=a ... /artykul18 znalazłem taki cytacik:
Na marginesie, Czesi mogą się pochwalić znakomitymi osiągnięciami wydawniczymi. Towarzystwo Czesko-Japońskie kilka razy do roku wydaje własny biuletyn o nazwie "Kokoro" ("Serce") a sekcja Miecza Japońskiego wydaje swój własny biuletyn "Nihonto kenkyukai". Ten ostatni ma format A4 i zwykła objętość przekracza 50 stron. Pismo to przedstawia aktualności z życia sekcji, propaguje kulturę w odniesieniu do miecza japońskiego, prezentuje poszczególne elementy oprawy miecza a także poświęca wiele miejsca roli mieczy w historii Japonii. Nie brakuje również tłumaczeń z angielskiego i japońskiego artykułów na temat miecza japońskiego
"Wszechświata nie stworzył żaden bóg ani żaden człowiek, lecz był on zawsze, jest i będzie zawsze żywym ogniem."
Awatar użytkownika
Plaargath
Posty: 207
Rejestracja: 9 lutego 2005
Lokalizacja: Katowice

Re: Czasopisma

Post autor: Plaargath »

Na stronie mojej szkoły znalazłem link do czasopisma "Samuraj", niestety martwy. Też pojawia się tu: http://www.kioskonline.pl/product_info. ... 18Niestety. Wygląda na to, że coś padło...
"Wszechświata nie stworzył żaden bóg ani żaden człowiek, lecz był on zawsze, jest i będzie zawsze żywym ogniem."
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Czasopisma

Post autor: GrafRamolo »

CZyli jednym slowem bida.
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Czasopisma

Post autor: Shig »

W USA w japońskich księgarniach zetknąłem się już kilkukrotnie z japońskojęzycznymi "Kendo Jidai" i "Kendo Nippon". Grubość mniej więcej 2x taka jak naszego rodzimego "Budojo", cena o ile dobrze pamiętam $15.
Zawartość to głównie relacje ze zjazdów, zawodów lokalnych i ogólnokrajowych (bardzo rzadko zagranicznych), wywiady z zawodnikami i osobami nauczającymi, fotoreportaże z różnych dojo, artykuły na temat mieczy japońskich oraz (w porównaniu do rodzimego "Budojo") tony zdjęć (głównie czarnobiałych) relacjonujących najciekawsze walki z zawodów "klatka po klatce", ilustrujących reportaże oraz takie na których są widoczne poszczególne fazy różnych form i technik kendo i iaido. Mnie osobiście rozwalił artykuł na temat kółka kendo gospodyń domowych, opisujący dojo, gdzie panie po 40-tce ćwicza i tym samym rozładowywują stres związany z pracą gospodyni.
Oprócz artykułów jest też oczywiście maaaaasa reklam (bez kitu, ale pierwsze i ostatnie 20 stron to są chyba same reklamy) typu "Tylko u nas najlepsze iaito, katany, shinai, bokken, bogu... itd. Ceny od 1000¥ do 575000¥
...
ODPOWIEDZ