Katori - pomocy....

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

TBratek
Posty: 2
Rejestracja: 24 września 2005
Lokalizacja: Warszawa

Katori - pomocy....

Post autor: TBratek »

Witam wszystkich....

pierwszy post na tym forum.. :)
i od razu prosba o pomoc....

w zeszlym tygodniu odbylem pierwsze zajecia Katori.... :)
wreszcie zmusilem swoje pupsko do ruszenia sie z za biurka, i sie rozpoczelo.... :)

.... po powrocie ...mojej zonce moglem powiedziec tylko... ale zajefajnie.... :)))))
ogolnie same dobre wrazenia... na razie nogi mi sie placza, nic nie rozumiem, ale nic to mam nadzieje, ze za kilka lat to sie zmieni....

....i tak od kilku dni siedze przed monitorem i szukam wszelkich info na temat mojego "nowego" hobby :) - (no moze nie nowego, bo na zajecia wybieralem sie juz jakies 5 lat! :) )......

ufff. za duzo tego w sieci nie ma, ogolnie chodzi mi o wszelkie schematy podstawowych (jeszcze nie wiem czy to tak sie nazywa :( ~~"kamae" (jak nie to poprawiajcie) :)

przeszukalem setki stron... jedyne, ktore wydaj sie dla mnie uzyteczne to min. te:
http://www.katori.don.cz/techniky_kamae.php
http://dune.mine.nu/~newton/aikibudo/kobudo.html

aczkolwiek ogolnie chyba szukalem jeszcze czegos konkretniejszego... niestety laik zawsze ma wymagania :)
.... z tego co widze na sieci to chyba moze byc problem z takimi podstawami, ale...
Moze ktos z szanownych Forumowiczow.... potrafi "wyczarowac" jakies fajne linki z ktorych moglbym skorzystac....

Z gory dzieki za fatyge.....

pozdrawiam....
caly "zakwaszony" Tomek :)

PS. jak by mogl ktos polecic tez jakas uzyteczna lekture, w ktorej bylby poruszany problem, ktorym jestem zainteresowany to rowniez bylbym wdzieczny......
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Katori - pomocy....

Post autor: MadSun »

TBratek pisze: ufff. za duzo tego w sieci nie ma, ogolnie chodzi mi o wszelkie schematy podstawowych (jeszcze nie wiem czy to tak sie nazywa :( ~~"kamae" (jak nie to poprawiajcie) :)
Pewnie chodzi Ci o kata :)

Oto dwie stronki, które powinny Ci pomóc:

http://aikidojo.nl/ksr.html
http://www.aikibudo.pl/

Kto jest Twoim senseiem?

Prześlij mi na PM maila to prześlę Ci kilka ciekawych filmów i innych materiałów.
zdenek
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2004
Lokalizacja: Kraków

Re: Katori - pomocy....

Post autor: zdenek »

Nie szukaj na sieci, tylko ćwicz ;)
TBratek
Posty: 2
Rejestracja: 24 września 2005
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katori - pomocy....

Post autor: TBratek »

:)
witam....

no tak.... w necie do niczego nie dojde :)
a tak na powaznie.... cwiczyc to ja cwicze... potykam sie o swoje "zakwaszone" przez 7lat nie uzywane kulasy ;) ale jakos idzie....

a chodzilo mi tylko o to, ze nie lubie byc nie przygotowany...i chociaz jak najszybciej chcialem poznac nazwy.... wiem ze to przyjdzie z czasem....ale ja w goracej wodzie kapany :)


....aczkolwiek wczoraj uslyszalem "ucz sie powoli...i dokladnie"
uhmmmm... szczegolnie to pierwsze to moje przeciwienstwo.... :)ale nic to, nie wypada sie nie posluchac :)


pozdr.
i jeszcze raz dziekuje MadSun'owi za okazana pomoc.....
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Katori - pomocy....

Post autor: GrafRamolo »

To dobrze obejzec sobie jakies filmiki czasem. Gdy sie pooglonda mistrzow utrwala sie w glowie jakas taka wizja jak to wszystko powinno wyglondac i gdy samemu sie cwiczy ma sie przynajmniej jakis obraz do czego dazyc.

Ale nic nie zastapi treningu.
Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Re: Katori - pomocy....

Post autor: Sakura »

Na www.aikibudo.pl dorzucili dział download z kilkoma ciekawymi filmikami a propo Katori
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Katori - pomocy....

Post autor: MadSun »

Sakura pisze:Na www.aikibudo.pl dorzucili dział download z kilkoma ciekawymi filmikami a propo Katori
Stare filmiki bardziej mi się podobały. Łatwiej można było dopatrzyć się szczegułów.
Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Re: Katori - pomocy....

Post autor: Sakura »

Stare filmiki bardziej mi się podobały. Łatwiej można było dopatrzyć się szczegułów
Jest w tym co mówisz dużo racji. Bo tamte miały charakter instruktażowy, te są bardziej pokazowe. Wtedy to było tylko albo widzenie boczne albo frontalne, teraz różne. Ale ogólnie sądzę że w plenerze wszystko wyszło nieźle. Szkoda tylko że bez dzwięku ale to już z senseiem dogadaliśmy i lepiej że nie ma ;) bo różne głupie uwagi ponoć leciały w tle :]

Nie mniej jednak uważam że są niezłe...
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Katori - pomocy....

Post autor: GrafRamolo »

Calkiem przyjemne mozna by sie przyczepic do jakosci realizacji troche male postacie sa ale generalnie bardzo fajne.
ODPOWIEDZ