Futon - materac

Pradawna Japonia, jej historia, kultura i sztuka.

Moderator: Zarząd

Shouryu

Futon - materac

Post autor: Shouryu »

Niebawem zmieniam wystrój wnętrza :lol: , a dawno już stwierdziłem ze łóżko nie jest mi potrzebne. Zatem pomyślałem, że ( jak ze by inaczej ) japońskie rozwiązanie kwestii "łóżkowej" będzie mi odpowiadało.

Już googlowałem w tej sprawie.
Ale mam pytanie, czy ktoś ma praktyczne doświadczenia i rady w tej materii?
Chodzi mi głównie o wykonanie i "konserwację". :)
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Futon - materac

Post autor: norinaga »

Kiedys sypialem na takim miekkim materacu ktory kladlem na podlodze, najlepiej spalo mi sie na plecach, ale to chyba kwestia indywidualna.
Co do "konserwacji" to dwa przescieradla z gumka rozwiazywaly problem, jedno z gory drugie z dolu, materac nie lezal bezposrednio na podlodze tylko na takiej cieniutkiej macie zeby sie przescieradlo nie brudzilo, w dzien zestaw chowalem do szafy.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Futon - materac

Post autor: GrafRamolo »

Współczesne Futony to nic innego jak po prostu materace. Nie wiem czy to jakieś rewelacyjne rozwiązanie ja osobiście po prostu wybrałem dobry materac..
Shouryu

Re: Futon - materac

Post autor: Shouryu »

Dzięki Norinaga. :)

Grafie sęk w tym, ze nie chcę normalnego matreaca. Hodzi mi o tradycyjny futon, a nie wypchany jakimis piankami albo czymś takim.

Prawde powiedziawszy, mam zamiar uszyć sobie materac właśnie w rodzaju futonu. Zależy mi na tym by był jak najbardziej mobilny. Normalnego materaca nie zwinę w rulon i nie upcham w szafie. :wink:
ODPOWIEDZ