Zatoichi Hanwei - znikający hamon

Dzial o wszelakiej broni japonskiej, kyu(łuk), naginata, nagamaki, kakae zutsu (bron palna) nunchaku, kama, tonfa, jite i co wam do glowy przyjdzie!

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
odiss
Posty: 2
Rejestracja: 18 listopada 2011

Zatoichi Hanwei - znikający hamon

Post autor: odiss »

Witajcie przyjaciele.

Jakieś dwa lata temu przypadkowo stałem się właścicielem tego oto miecza

http://www.goods.pl/product/description ... 67%29.html

Wyciągnąłem go ostatnio, i zobaczyłem że głownia jest pokryta brudem, ale takim którego nie dało się już wyczyścić za pomocą domowych środków. W związku z tym z ciężkim sercem zabrałem się za polerowanie papierem ściernym - gradacja 400, 800, 1000.. i tu zauważyłem że w miare jak gładsza staje się stal, znika hamon !
O czym to świadczy ? Wiem że miecz nie jest najwyższej jakości, ale czy w takim razie był to jakiś pseudohamon nakładany wytrawiaczem czy inną metodą ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
ps. nie ćwiczę, miecz sobie leży na stojaku, wyciągany jest (za pozwoleniem) przez co ciekawszych gości :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: Zatoichi Hanwei - znikający hamon

Post autor: bisonn@wp.pl »

Zdecydowanie hamon sztuczny,nie pisze że jest hart selektywny
ale ten "legendarny miecz jest dla niewidomego" więc on na pewno nie narzekał że hamonu nie widać :lol: 8)
Awatar użytkownika
odiss
Posty: 2
Rejestracja: 18 listopada 2011

Re: Zatoichi Hanwei - znikający hamon

Post autor: odiss »

bisonn@wp.pl pisze: ale ten "legendarny miecz jest dla niewidomego" więc on na pewno nie narzekał że hamonu nie widać :lol: 8)
Dobre :D :D :D
Swoją drogą da się jakos przywrócić/zrobić sztuczny hamon? Może wytrawiacz stomatologiczny ? mam do tego dostęp :)
ODPOWIEDZ