Nasza Broń

Dzial o wszelakiej broni japonskiej, kyu(łuk), naginata, nagamaki, kakae zutsu (bron palna) nunchaku, kama, tonfa, jite i co wam do glowy przyjdzie!

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Arek San
Posty: 531
Rejestracja: 8 listopada 2004
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza Broń

Post autor: Arek San »

bez hishigami przeploty wygladaja tak "pusto", nie wiem jak to opisac, takie "flaczki" nawiniete na tsuka. papierki wypełniaja go od srodka, nadaja kształt. ja wiem ze nie chce sie zaplatac na papierki bo to kłopot, latają, wypadaja, jednym słowem : wkurzają jak sie zaplata. wiem cos o tym. ale jak sie opanuje tą sztukę to efekty sa powalające. zresztanie ja wymysliłem te papierki tylko japonce , którzy przez setki lat je stosowali. widac pomysł trfiony:):):)

oczywiscie zapraszam:):)chcetnie zawine Twoją tsuke.:)
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasza Broń

Post autor: yakubu »

Wkurzaja to malo powiedziane. Samo wykombinowanie jak w praktyce taki trojkacik zlozyc bylo wyzwaniem ;P Ale efekt daja wspanialy.
Awatar użytkownika
Arek San
Posty: 531
Rejestracja: 8 listopada 2004
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza Broń

Post autor: Arek San »

oj tak:):):):) wymagaja wiele cierpliwości:):):)
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasza Broń

Post autor: yakiba »

kiedyś zmieniałem oplot z oryginalnego waki i tam trójkąciki były zrobione z karteczek 4na 10 cm każdy(bnardzo cienki papier) i nakżdej karteczce rządki krzaczków , każda karteczka zawierała jak się okazało modlitwę do innego bóstwa.To dopiero zboczenie
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasza Broń

Post autor: yakubu »

No ja nie mialem szczescia do znalezienia "modlitewnika". Co prawda hishigami, ktore ja wyciagalem spod oplotu tez byly popisane, ale raczej to byl jakis brudnopis zaplatacza uzyty z powodu oszczednosci nizli prosby do tych na gorze :P No chyba, ze najpierw napisal modlitwe, a potem to wszystko pocial w kawalki i zrobil hishigami :)
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasza Broń

Post autor: yakiba »

Jest to możliwe , spotkałem się też z czymś takim ale znajomy z japonistyki zinterpretował to tak ,że do hishigami użyto kartki z modlitwą , którą wiesza się na sznurkach przy światyni.
Awatar użytkownika
zz_top
Posty: 74
Rejestracja: 2 marca 2008
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasza Broń

Post autor: zz_top »

Podjąłem desperacką próbę zrobienia lepszych zdjęć tuningowanego chińczyka za pomocą mojej cyfrówki-głuptaka :-) Oto moje wypociny:

Obrazek
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasza Broń

Post autor: yakiba »

Jestem pod wrażeniem oplotu, jest równy, no i to bardzo trudny rodzaj oplotu, sam myślę o czymś takim dla swojego tanto ale oploty to moja słaba strona a taki to dalekie marzenie.ale nie jest on też doskonały gdyż jabara jest za gruby ,powinno być 8 nitek( przynajmniej ja takie znam) o reszcie trudno powiedzieć ale też trudno się do czegoś przyczepić.Na pewno lifting chińczyka wyszedł mu na dobre
Gratulacje.
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Nasza Broń

Post autor: norinaga »

Ja tez jestem pod wrazeniem oplotu, wogole cala tsuka jest ladnie zrobiona, ma ladny ksztalt i co dla mnie osobiscie jest bardzo wazne oplot i okucia sa w tej samej linii, saya tez niczego sobie, jedyne do czego sie przyczepie to to ze saya jest chyba troche za szeroka w porownaniu z tsuka, a moze to tylko zdjecie tak wyolbrzymia?, ogolne wrazenie bardzo pozytywne, gratuluje.
Awatar użytkownika
zz_top
Posty: 74
Rejestracja: 2 marca 2008
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasza Broń

Post autor: zz_top »

Rzeczywiście - saya jest szeroka i płaska. Kumpel z sekcji ma japońskie iaito z sayą o podobnym przekroju. Tak mnie urzekła poręczność takiej saya, że postanowiłem naśladować te proporcje.
Dziękuję za wszystkie życzliwe słowa. Oby moje iaido z tym mieczem w dłoni równie przyzwoicie wykonane :-)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Nasza Broń

Post autor: GrafRamolo »

Oplot faktycznie ładny, gratulacje tylko tsuka jakaś taka długaśna.
ODPOWIEDZ