fajne zabawki

Dzial o wszelakiej broni japonskiej, kyu(łuk), naginata, nagamaki, kakae zutsu (bron palna) nunchaku, kama, tonfa, jite i co wam do glowy przyjdzie!

Moderator: Zarząd

Sinner
Forum Admin
Posty: 15
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Warszawa

fajne zabawki

Post autor: Sinner »

http://www.goods.pl/index.php?levID=2&catID=6

Czy któryś z szanownyh ekspertów mógłby mi powiedzieć, na ile te zabaweczki przypominają oryginały i czy są warte tych pieniędzy?
To samo pytanie tyczy się shurikenów, dostępnych na tej stronce.

Jescze ten jest fajny, ale to już podpada pod offa :P
Jesteśmy ograniczeni, popadliśmy w stagnację, a lotność myśli jest dla nas zapomnianą legendą.
- Ihei, Rei-Forum.
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: fajne zabawki

Post autor: Shig »

Eee.. a nieekspert może się wypowiedzieć? :roll:

Nie podoba mi się linia hamon na ostrzach mieczy (strasznie trójkątna jak zęby u piły) i rękojeści wyglądające jakby były zamontowane krzywo.
...
Awatar użytkownika
Hatamoto
Posty: 300
Rejestracja: 26 stycznia 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: fajne zabawki

Post autor: Hatamoto »

Eeee tam Shig, mam wrazenie, ze troche przesadzasz z ta krytyką. Twoja opinia jest całkowicie nieuzasadniona. Te miecze sa naprawde super. Ja kupilbym sobie bez wahania taki czaderski, kozacki, bajerancki mieczyk za 300 zeta. Wyobrazacie sobie jak fajnie miec taki mieczyk w domu. Laski leca na taką bron. Powiesilbym go sobie na scianie i bajerowal panny: "Moze wpadniesz do mnie, pokaze ci moją prawdziwa katane". To dopiero byloby cos. Tak pozatym to uwazam, ze nie znacie sie na mieczach. :roll:

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Ostatnio zmieniony 26 marca 2004 przez Hatamoto, łącznie zmieniany 1 raz.
"Gdy forma zewnętrzna stwarza mozliwość, tresc przyjdzie, aby ja wypelnic"
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: fajne zabawki

Post autor: Shig »

Fakt, laski na takie rzeczy lecą, ale ja bym tam wolał tę kasę wydać na strój i sprzęt treningowy którego mi brakuje, niż kupować któryś z tych mieczy.
...
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fajne zabawki

Post autor: GrafRamolo »

No cusz sa to typowe cepeliowe odzubki do postawienia na stojaku. U osub niezorientowanych wywolaja moze jakis zachwyt ale tesz pewnie szybko te osoby przejda do porzadku dziennego bo zadna super jakosc wykonania to nie jest. A u osoby znajacej sie wywolaja co najwyrzej niesmak.
Hamon zaden, trawiony kwasem oprawa tesz jak reszta.

300zl to zadne pieniadze ale czy warto akurat na to je wydawac? Moze twuj rower potrzebuje akurat nowe chamulce? Dobra byla by to lokata dla tych 300zl wtedy. Albo kask lub moze warto kupic hakamke na treningi?

A shurikeny no cusz skoro katana taka to czego wymagac od shurikenu cuduf niema.


A co do taniego sprzetu hmmm chyba po prostu takiego niema bo jakosc niesie za soba i cene ale czy jest sens wogle kupowac shity?
Awatar użytkownika
_Keitaro_
Moderator
Posty: 19
Rejestracja: 18 listopada 2003
Lokalizacja: ze snu

Re: fajne zabawki

Post autor: _Keitaro_ »

GrafRamolo pisze:300zl to zadne pieniadze ale czy warto akurat na to je wydawac? Moze twuj rower potrzebuje akurat nowe chamulce? Dobra byla by to lokata dla tych 300zl wtedy.
Nyu bardzo dobra.. ale imho to by już hamule klasy Deore starczyły nawet do trialu :P 8)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fajne zabawki

Post autor: GrafRamolo »

Keitaro, tarcze teraz jusz tarcze tylko :wink: taki oftop :P
Awatar użytkownika
czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 18 stycznia 2004
Lokalizacja: Stalowa Wola/Kraków

Re: fajne zabawki

Post autor: czytacz »

A samemu rekawy zakasac i wykuc...
Panienki na same katany tak nie leca, jak na przystojnych kowali :wink:

A tak juz na powaznie - skoro nie stac mnie na oryginal wielkiego mistrza z odpowiednia sygnaturka... to moze wspolczesna replika ?

Ale ani jedno, ani drugie nie pasuje do malutkiego mieszkanka w bloku :( Jak sie chce takie dekory, to trzeba sobie najpierw domek kupic... Zeby bylo gdzie wyeksponowac i osobny oltarzyk wystawic..
Sinner
Forum Admin
Posty: 15
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: fajne zabawki

Post autor: Sinner »

Ewentualnie można używać do samoobrony (ewentualnie przeciwko Samoobronie, ale to temat na inną dyskusję) - jak ci do domu złodziej wejdzie, a ty na niego wyskoczysz z kataną, to gwarantuję, że raczej nie będzie się przyglądał, tylko najpierw osłupieje, a potem rzuci się do ucieczki...

Graf - a co powiesz o mieczach treningowych z tamtej stronki? Głównie mam na mysli ten Boken...
Jesteśmy ograniczeni, popadliśmy w stagnację, a lotność myśli jest dla nas zapomnianą legendą.
- Ihei, Rei-Forum.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fajne zabawki

Post autor: GrafRamolo »

Niewiem sinerku ja kupuje bokeny w sklepie w centrum nigdy nie cwiczylem tamtymi a nieda sie ocenic bez urzywania.

Czytacz nie rozumiem twojej argumntacji co mamiejsce zamieszkania do miecza, ktury sie posiada badz by sie chialo posiadac?
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: fajne zabawki

Post autor: Shig »

Sinner pisze:Ewentualnie można używać do samoobrony (ewentualnie przeciwko Samoobronie, ale to temat na inną dyskusję) - jak ci do domu złodziej wejdzie, a ty na niego wyskoczysz z kataną, to gwarantuję, że raczej nie będzie się przyglądał, tylko najpierw osłupieje, a potem rzuci się do ucieczki...
Bokken też się nada na straszaka.
Zwłaszcza jak jest w kolorze czarnym i jest ciemno.
Sprawdzałem :roll:
...
Sinner
Forum Admin
Posty: 15
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: fajne zabawki

Post autor: Sinner »

GrafRamolo pisze:Niewiem sinerku ja kupuje bokeny w sklepie w centrum nigdy nie cwiczylem tamtymi a nieda sie ocenic bez urzywania.
Gdzie w centrum i ile kosztują?
Jesteśmy ograniczeni, popadliśmy w stagnację, a lotność myśli jest dla nas zapomnianą legendą.
- Ihei, Rei-Forum.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fajne zabawki

Post autor: GrafRamolo »

Albo na marszalkowskiej a,bo za smykiem, ceny od 30zl do 140.
Awatar użytkownika
Hyakusen
Posty: 189
Rejestracja: 3 lutego 2004

Re: fajne zabawki

Post autor: Hyakusen »

300zl to zadne pieniadze ?????


chyba coś mi umknęło.....
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fajne zabawki

Post autor: GrafRamolo »

po pierwsze jesli odniesc to do ceny prawdziwych mieczy to zadne, a po drugie podlicz sobie wszystkie batony kole hamburgery pizze i inne duperele kture przez rok przejadasz i zrozumiesz czemu muwie zadne. Jeden baton dziennie mniej....
Awatar użytkownika
Hyakusen
Posty: 189
Rejestracja: 3 lutego 2004

Re: fajne zabawki

Post autor: Hyakusen »

nie jadam buttonów i nie widują mnie w macdonaldzie :)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fajne zabawki

Post autor: GrafRamolo »

to zacznij pojedz i pobywaj przez miesiac, potem rzuc to a kase ktura bys tam wydal odkladaj. Muwie ci nim sie spostrzerzsz bedziesz bogaty! To jak z rzucaniem palenia :wink:
Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Re: fajne zabawki

Post autor: Sakura »

Zgadzam się ze zdaniem że nie są to miecze dobrej jakości. Bardzo wiele na ten temat można się dowiedzieć już z samego ich opisu. Zazwyczaj gdy mamy do czynienia z jakościowym produktem do jego opisu stosuje się bardziej specjalistyczne słownictwo niż "oplot z czerwonego sznurka" ("Tsukaito") to nam daje wyobrażenie o odbiorcach do jakich jest ten produkt kierowany. Nihonto są bardzo drogie ale poza tym są bardzo wartościowe i ciężko opisać dobre ostrze w trzech słowach "chromowany, wytrzymały itp." niestety ... to są już drogie zabawki ale dzięki temu zyskują na wartości... bo zastanówcie się co by było gdyby każdy taki miecz kosztowałby marne pieniądze. Jaka byłaby jego wartość i ocena pracy w nie włożonego.
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fajne zabawki

Post autor: GrafRamolo »

Tu nie chodzi o sama cene bo przytocze niesmiertelny przyklad jakto muj znajomy kupil na starociach za 100$ naprawde niesamowite wakizashi, ale po prostu to sa zabawki nadajace sie tylko do ozdoby i to tesz watpliwej.
Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Re: fajne zabawki

Post autor: Sakura »

Faktycznie czasem zdarzają się wyjątk, jednak zazwyczaj nie są to miecze o wysokiej jakości. Oczywiście nie chcę tu nikogo zniechęcać, takie miecze oczywiście z powodzeniem mogą spełniać funkcje dekoracyjne, lecz musimy zdawać sobie sprawę z faktycznej wartości posiadanego przez nas ostrza. Jest naprawdę mnóstwo różnic pomiędzy "prawdziwym" mieczem a takimi egzemplarzami. Jednak nie mówię tutaj od razu o mieczach kutych ręcznie bo te są poza zasięgiem zdecydowanej większości, jednak można znaleźć miecze robione innymi sposobami ale posiadające takie cechy jak "hamon" (linia hartowania), habaki, dobre tsukaito(oplot) i dające pewność że to wszystko się szybko nie rozleci .. bo prawdę powiedziawszy znam już u znajomych kilka takich przypadków.
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fajne zabawki

Post autor: GrafRamolo »

Ogulnie przed zakuoem miecza nalerzy dokladnie okreslic jego funkcje, czy ma byc to do iaido czy do tameshi czy ozdoba czy lokata kapitalu. Dopiero jak sie to zrobi mozna zaczac szukac odpowiedniego egzemplarza.
snake
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2004

Re: fajne zabawki

Post autor: snake »

Tak te pod tym linkiem są ozdobne(kwestia gustu) ale mają też bardziej poważne propozycje katan takich firm jak Hanwei
http://www.goods.pl/index.php?catID=23
i Cold Steel
http://www.goods.pl/index.php?catID=34
oraz iaito(też Hanwei)
http://www.goods.pl/index.php?catID=40

Co do shurikenów to napewno są lepsze niż te co można kupić np. na allegro, mają też kilka ciekawostek np. Naginata http://www.goods.pl/index.php?catID=sea ... h=naginata.

I jescze jedna ciekawostka - mogą sprowadzić rzeczy z http://www.lastlegend.com i http://www.tonzando.com - tych firm chyba nie trzeba rekomendować.

Poznałem właściciela sklepu i miałem okazję obejrzeć katany Hanwei(Practical i Practical Plus) - naprawdę robią wrażenie i są porządnie wykonane.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fajne zabawki

Post autor: GrafRamolo »

Jesli rozpatrujemy niedrogie miecze do ciec to fakt firmy Hanwei i Coold stell sa bardzo wpozadku, (osobiscie mam uraz do wszelakich wersji ozdobnych katan dlatego pominmy ten temat) ale dla poczatkujacych badz osub bojacych sie o swoje drogie cacka te miecza sa jak znalazl a gdy naprzyklad wymienic w takim oprawe i nadac mu cech bardziej indywidualnych to naprawde robi sie fajny sprzecik. Mialem kiedys w dloniach bodajze practical katana plus i musze przyznac ze sprzecik dosc mily. Brakowalo mu troche do idealu ale jak jusz wspomniale do ciec super napewno za te pieniadze zaden rodzimy kowal nie zrobi takiego.

Jednak co do importu z dajmy na to tozando to cusz niewiem jak sprawa wyglonda ale co za problem zamuwic samemu? taka operacja zajmuje nie wiecej nisz 10 min przez internet.
snake
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2004

Re: fajne zabawki

Post autor: snake »

No niby tak, ale nie każdy chce płacić kartą przez internet, lub np. nie posiada takowej. A koszt sprowadzenia wychodzi mniej więcej ten sam.
ODPOWIEDZ