Wakacyjna praca w Japonii ??

Wszystko co jest związane z nowoczesną Japonią a co was nurtuje.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Wakacyjna praca w Japonii ??

Post autor: Sakura »

Zastanawiam się ostatnio nad jakimś wyjazdem za granicę w celach zarobkowych w okresie wakacyjnym.

Oczywiście od razu nasuwa się pomysł by pojechać albo do stanów (nie za bardzo mi ta perspektywa pasuje) albo gdzieś na wyspy brytyjskie...

Ale z drugiej strony pomyślałem czy tak złym pomysłem byłoby udanie się do Japonii

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej materii ?? Ktoś wyjechał i pracował tam ? Czy jest wogóle jakaś firma organizująca takie wyjazdy ? A jeśli nie to czy realnym i sprytnym pomysłem jest wyjazd w ciemno bez żadnego zaplecza... i tam na miejscu się rozglądać (tyle że tutaj aż tak dobrze japońskiego nie znam :/ )

W każdym razie wspaniale byłoby wyjechać i jeszcze przy okazji jakiś czas poświęcić na zwiedzanie i jeszcze treningi gdzieś w japońskim dojo.

W każdym razie jakiekolwiek info będzie mile widziane....
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
Awatar użytkownika
Bieluch
Posty: 35
Rejestracja: 15 listopada 2005
Lokalizacja: ChrzanóW

"Bezsennośc w tokio"

Post autor: Bieluch »

ja ci polecam książke "Bezsennośc w tokio" Marcina Buczowskiego
która opisuje życie gajdzina od począdku do końca jego wyjazdu tam jest dużo przygód gajdzina opisanych więc jak przeczytasz to będziesz miał juz troszke wiedzy :arrow: na ten temat
May Be fOrCe bY whEre yoU
Awatar użytkownika
Bieluch
Posty: 35
Rejestracja: 15 listopada 2005
Lokalizacja: ChrzanóW

"Bezsennośc w tokio"........

Post autor: Bieluch »

................... bohater pojechał do Japoni na 1 rok a został 10 lat



coś w tym musi byc :P :P :P
May Be fOrCe bY whEre yoU
Awatar użytkownika
Żukson
Posty: 277
Rejestracja: 4 września 2005
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Wakacyjna praca w Japonii ??

Post autor: Żukson »

No poczytaj sobie sakura tom książke .
Informacje w niej zawarte co prawda są bodajże sprzed 10 lat ale i tak fajna.
Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Re: Wakacyjna praca w Japonii ??

Post autor: Sakura »

Dzięki, nie czytałem, ale to dlatego że na moim kierunku ciężko znaleźć czas na jakieś fajne książki :]
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
Awatar użytkownika
Plaargath
Posty: 207
Rejestracja: 9 lutego 2005
Lokalizacja: Katowice

Re: Wakacyjna praca w Japonii ??

Post autor: Plaargath »

A wracając do tematu - Sakura, dowiedziałeś się czegoś? Bo mi podobny pomysł wpadł do głowy...
"Wszechświata nie stworzył żaden bóg ani żaden człowiek, lecz był on zawsze, jest i będzie zawsze żywym ogniem."
Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Re: Wakacyjna praca w Japonii ??

Post autor: Sakura »

Praktycznie nikt mi nie potrafił powiedzieć nic na temat wiz itp. Ludzie tam jeżdżą głównie na stypendia. Ewentualnie bardzo dużą popularnością cieszy się praca hostessy (mnóstwo ogłoszeń ale tylko dla kobiet ;) )

W zasadzie to też niewiele jest ofert innej pracy, a jęsli już to najlepiej kogoś tam znać, i do kogoś tam jechać bo inaczej jest bardzo ciężko. Zatem pomysł został zawieszony :/
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
Awatar użytkownika
Plaargath
Posty: 207
Rejestracja: 9 lutego 2005
Lokalizacja: Katowice

Re: Wakacyjna praca w Japonii ??

Post autor: Plaargath »

Tego się obawiałem. Na pracę hostessy nie mam szans, więc pomysł wisi smętnie jak nogi na drzewie w Ravenholmie (Half Life 2).
"Wszechświata nie stworzył żaden bóg ani żaden człowiek, lecz był on zawsze, jest i będzie zawsze żywym ogniem."
ODPOWIEDZ