Shiaido-Iaijutsu - pytanie do praktyków ?

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
HIROTARU_SAN
Posty: 49
Rejestracja: 7 sierpnia 2007
Lokalizacja: WROCŁAW/ GLOBAL VILLAGE

Shiaido-Iaijutsu - pytanie do praktyków ?

Post autor: HIROTARU_SAN »

Zwracam się z uprzejmy pytaniem do wszystkich adeptów tej sztuki o dwa słowa subiektywnego komentarza

--- Z mojej strony - wiem że :

- jest nauczana w Polsce
- jest blisko IAIDO
- bazuje (przynajnmniej w teorii) na drodze duchowego rozwoju wakon-yozai

Nie mam żadnych praktycznych doświadczeń z tym systemem będę więc rad za ewentualne uwagi i komentarze.

DOMO !
Shiaishi
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2007

shiaido

Post autor: Shiaishi »

Witam i odpowiadam, w shiaido ćwiczymy dokładnie Aiki-Budo czyli przedwojenną formę Aikido bardziej zbliżoną do Daito-ryu Aiki-jutsu niż do obecnego wysublimowanego Aikido oraz na poziomie zaawansowanym Yawaragi Kumiuchi szkoły Muso Jikiden Eishin, według przekazu Sekiguchi Komei Soke. Jesli chodzi o iai to jest to Iaijutsu Muso Jikiden Eishin według Komei Soke. Więcej info na ten temat już wkrótce na stronie Komei-Jyuku Polska. dzięki za poważne pytanie.
Shiaishi
Awatar użytkownika
HIROTARU_SAN
Posty: 49
Rejestracja: 7 sierpnia 2007
Lokalizacja: WROCŁAW/ GLOBAL VILLAGE

Re: Shiaido-Iaijutsu - pytanie do praktyków ?

Post autor: HIROTARU_SAN »

Serdecznie dziekuję za poważna odpowiedź.
Bardzo proszę o linka do źródłowej strony (gdy powstanie)

domo !
Shiaishi
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2007

Re: Shiaido-Iaijutsu - pytanie do praktyków ?

Post autor: Shiaishi »

Materiały o które Pan prosił są już na oficjalnej stronie Komei-Jyuku Polska, (www.komeijyuku.com) w artykule Shiaido-Iaijutsu charakterystyka szkoły. Japońska strona Komei-Jyuku jest niestety tylko po japońsku a poza tym są tam tylko bardzo lapidarne informacje. z tego co wiem, amerykanie z Komei -Jyuku nauczają kobudo ju-jutsu ale nie szkoły Moso Jikiden gdyż Sekiguchi sensei rozpoczą wprowadzanie yawaragi-kumiuchi od naszej szkoły a konkretnie od honbu dojo Czerwionka-Leszczyny ponieważ mamy najdłuższy staż wsród zagranicznych fili szkoły. Zyczę owocnej lektury.
Shiaishi
Awatar użytkownika
HIROTARU_SAN
Posty: 49
Rejestracja: 7 sierpnia 2007
Lokalizacja: WROCŁAW/ GLOBAL VILLAGE

Re: Shiaido-Iaijutsu - pytanie do praktyków ?

Post autor: HIROTARU_SAN »

Serdecznie dziekuję i pozdrawiam

domo arigato !
ODPOWIEDZ