Chmara wróbli

Czyli ksiazki albumy i co dusza zapragnie o Japonii lub z Japonii.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
bennosuke
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2004
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Chmara wróbli

Post autor: bennosuke »

Czy niewiecie czy ta książka(Cloud of sparows ang.) jest juz do zdobycia? Może byc po angielsku albo polsku.
Jestem jaki jestem...
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Chmara wróbli

Post autor: Shig »

Po angielsku widziałem kiedyś w Empiku.
Po polsku z tego co wiem to nie została wydana, chociaż Amber miał się za nią brać.
...
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chmara wróbli

Post autor: Chifuretsu »

No, to teraz masz początek tłumaczenia Shiga 8) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Chmara wróbli

Post autor: Shig »

Witam, chciałbym wam zrobić smaka na kontynuację, a mianowicie "Jesienny Most". Ja jestem już po lekturze amerykańskiego wydania. Zabierać się za własne tłumaczenie nie będę (no chyba, że dla własnej przyjemności i jedynie na użytek własny), jako że polskie wydanie jest oficjalnie potwierdzone i tłumaczenie jest w toku.

Powiem tylko, że książka jest chyba nawet lepsza od części pierwszej.
Ja z niecierpliwością będę oczekiwał polskiego wydania, a póki co przeczytam pewnie wydanie anglojęzyczne jeszcze parę razy :)
...
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Chmara wróbli

Post autor: MadSun »

Żeby tak takie tytuły pojawiały sie w mojej bibliotece miejskiej...
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Chmara wróbli

Post autor: Shig »

MadSun, akurat "Chmara Wróbli" nie kosztuje dużo, a jest to książka którą moim zdaniem każdy człowiek chociaż nieco interesujący się Japonią i klimatami samurajskimi powinien mieć na półce u siebie w domu.
Fragment który przetłumaczyłem powinien w wystarczającym stopniu zachęcić do kupna.

Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy a w żadnej bibliotece tego nie możesz znaleźć (sprawdź, może akurat mają) to ostatecznie jak tylko wrócę do Krakowa z zagranicznej tułaczki (grudzień) możemy się jakoś zgadać i Ci pożyczę.
...
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Chmara wróbli

Post autor: MadSun »

Shig, dziękuję za propozycję, jeśli do grudnia nie zdobęde tej książki to z pewnością sie do Ciebie zgłoszę.
Awatar użytkownika
Rjou
Posty: 20
Rejestracja: 9 maja 2005
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chmara wróbli

Post autor: Rjou »

Czy wie ktoś na kiedy jest planwana premiera "Jesienny most" w Polsce ?
Upadam by Powstawać
Wstaję aby Walczyć
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Chmara wróbli

Post autor: MadSun »

Wlasnie jestem w trakcie czytania "Chmary...". Szczerze mowiac na poczatku bylem do niej troche sceptycznie nastawiony, popierwsze przez osobe tworcy, ktory nie wychowal sie w Japonii, a po drugie przez wplecenie watku barbarzyncow. Jak okazalo sie oba te powody zamienily sie w zalety. Autor dzieki korzeniom w obu kulturach napisal powiesc dosc realistyczna, zakorzeniona w kulturze dawnej Japonii, a zarazem latwa w odbiorze dla czytelnika z naszej kultury. Watek barbarzyncow natomiast jest watkiem westernowym, a westerny uwielbiam.
Uwielbiam japonski talent do poetyckich nazw. Tytulowa Chmara Wrobli jako nazwa twierdzy, daisho o nazwie "pazurki wrobla" - boskie :).
No i pokochalem Shigeru. Dla niewtajemniczonych, Shigeru to mistrz szermierki, ktory nie radzil sobie z darem widzenia przyszlosci. Zobaczyl fatalna przyszlosc swej rodziny wiec zabil ich wszystkich wycinajac przy tym zaloge twierdzy tesciow i ich samych i popadl w obled wiec zamknieto go w klasztorze gdzie mogl do woli drzec sie i smarowac wlasnymi fekaliami do czasu gdy obled nagle przeszedl mu pod wplywem pewnych wydarzen, ktorych nie bede przyblizal. Cudownie uzdrowiony wraca do sluzby w swym klanie.
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Chmara wróbli

Post autor: MadSun »

Z rewolwerowcem, ktory w ciagu pieciu minut opanowal Iaido to juz troche przegial aktor.

Czy ktos z was slyszal kiedys o pojedynkach iaido na shinaie?
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Chmara wróbli

Post autor: Shig »

MadSun pisze:Z rewolwerowcem, ktory w ciagu pieciu minut opanowal Iaido to juz troche przegial aktor.
I miecz i rewolwer dobywasz z biodra. Zauważ, że pojedynek jest na zasadzie kto szybciej dobędzie miecza, a w dobywaniu z biodra rewolwerowiec jednak trochę wprawy miał. Musiał jedynie przyzwyczaić się do kształtu dobywanego obiektu. Waga przemawiała na jego korzyść, bo przeciętny rewolwer waży więcej niż kij czy miecz.
Czy ktos z was slyszal kiedys o pojedynkach iaido na shinaie?
Tak naprawdę to nie były shinaie, tylko kije bambusowe ucięte naprędce.
Jest wtop parę, ale nie czepiajmy się.


PS. Druga część ("Jesienny most") rządzi. Bardzo udana kontynuacja. Chociaż właściwie nie wiem czy można to nazwać kontynuacją. Mam nadzieję, że polskie wydanie trafi do księgarń już niedługo.
...
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Chmara wróbli

Post autor: MadSun »

Mimo wszystko nadal wydaje mi sie, ze istnieje spora roznica miedzy dobywaniem rewolwera i miecza, chociazby dlatego, ze inaczej sie je trzyma.
Awatar użytkownika
Shig
Posty: 267
Rejestracja: 17 listopada 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Chmara wróbli

Post autor: Shig »

Gdyby ktoś nie wiedział jeszcze to od kilku miesięcy "Jesienny Most" można nabyć w Polsce. Niestety nie wiem dlaczego polski tytuł brzmi "Honor Samuraja".

Książka "Honor Samuraja" w empik.com
...
ODPOWIEDZ