Budownictwo japońskie

Wszystko co jest związane z nowoczesną Japonią a co was nurtuje.

Moderator: Zarząd

Kruk
Posty: 14
Rejestracja: 9 października 2004

Budownictwo japońskie

Post autor: Kruk »

Czy ktoś z Was zna może dobre strony, na których przezentowanoby typowe, raczej tradycyjne budownictwo japońskie? Chodzi mi zarówno o architekturę jak i wnętrza. Prośba jest dość istotna, choć niezbyt pilna.
Kolejna sprawa - czy, gdybym chciał zbudować dom maksymalnie w japońskim stylu(dość duży, z fantazją, bez ograniczania się, acz dostosowany również do naszych warunków pogodowych), to czy znacie jakiegoś architekta/dekoratora wnętrz, który byłby w stanie coś takiego wykonać? Jeśli tak, prosiłbym o kontakt do niego. Jeśli tylko słyszeliście o kimś takim to również byłbym wdzięczny za jakieś informacje.
Ostatnia rzecz - czy znacie jakąś firmę/człowieka robiącą w profesjonalny sposób ogrody japońskie?
Byłbym wdzięczny za informacje.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Budownictwo japońskie

Post autor: GrafRamolo »

Hmm ogrody? Ja poniewaz lubie projektowac poczytalem troche ksiazek o ogrodach japonskich zasadach kompozycyjnych itp. Expertem nie jestem ale conieco wiem.
Odnosnie architekta to ciezka sprawa nie slyszalem nawet i takim kims w polsce acz nie wykluczone ze jest, moze jakbys sie przeszedl na wydzial architektury i zamiescil ogloszenie znalazl by sie jakis student pasjonat.
Ja mam kolege co umie robic i robi shoji.
Awatar użytkownika
Shirotatsu
Posty: 535
Rejestracja: 28 stycznia 2005
Lokalizacja: Kraków

Re: Budownictwo japońskie

Post autor: Shirotatsu »

Awatar użytkownika
issoria
Posty: 26
Rejestracja: 15 września 2005
Lokalizacja: Słubice/Poznań

Re: Budownictwo japońskie

Post autor: issoria »

Architekci? Zdaje mi się, że Krzysztof Ingarden (http://www.ingarden-ewy.com.pl/) ma co nieco z kulturą japońską wspólnego. Aczkolwiek nie jestem pewna, jak dużo... W każdym razie to ten od Centrum Manggha, polskiego pawilonu na EXPO 2005 w Japonii, czy Szkoły Języka Japońskiego w Krakowie.
PS. Shiro - super link... chyba też skorzystam, jak już będę własny ogródek projektować... :)
Hiro
Posty: 27
Rejestracja: 16 czerwca 2004
Lokalizacja: Praise God

Re: Budownictwo japońskie

Post autor: Hiro »

GrafRamolo pisze:Ja mam kolege co umie robic i robi shoji.
Akurat jestem na etapie wykańczania mieszkania (oraz siebie) i wymyśliłem sobie wykonanie shoji.

Proszę zatem o kontakt w tej sprawie.
Koncepcja jest, brakuje tylko (aż) wykonawcy.

607727437
imperare sibi maximum est imperium - Seneka
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Budownictwo japońskie

Post autor: GrafRamolo »

Informacja moja jest dość stara, kolega nadal ma wiedzę i umiejętności jednak czasu mu brak ale zapytałem czy był by chętny. Przekażę odpowiedz.
Hiro
Posty: 27
Rejestracja: 16 czerwca 2004
Lokalizacja: Praise God

Re: Budownictwo japońskie

Post autor: Hiro »

ciągle cierpliwie czekam na odpowiedź.
W ostateczności zrobię sam, choć wolałbym skorzystać z czyjejś pomocy.
imperare sibi maximum est imperium - Seneka
Awatar użytkownika
KIER
Posty: 144
Rejestracja: 16 lutego 2008
Lokalizacja: wawka to taka wieś

Re: Budownictwo japońskie

Post autor: KIER »

ODPOWIEDZ