Krabik

Pokazujmy nasze prace i te udane i te mniej.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
Nebril
Posty: 108
Rejestracja: 4 kwietnia 2007
Lokalizacja: Poznań

Re: Krabik

Post autor: Nebril »

Ciekawe co Freud powiedziałby o naszych interpretacjach ;)
Watashi no hobākurafuto wa unagi ga ippai desu.
Bushi
Posty: 282
Rejestracja: 1 listopada 2006
Lokalizacja: Koluszki/Łódź

Re: Krabik

Post autor: Bushi »

Przypuszczam że cokolwiek by nie powiedział to dokonałby nadinterpretacji naszych interpretacji:)
A Ty Grafie rób więcej ciekawych przedstawień na swoich pracach to troszke jeszcze pointerpretujemy;)
Awatar użytkownika
Arek San
Posty: 531
Rejestracja: 8 listopada 2004
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krabik

Post autor: Arek San »

brakuje mi hitsu ana....
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: Krabik

Post autor: Kurokami »

no właśnie Grafie, przeważnie nie dajesz żadnego hitsu-ana (przynajmniej takie odniosłem wrażenie na podstawie oglądanych prac).
czy jest to kwestia Twoich osobistych upodobań czy jakieś odniesienie do danego stylu?
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Krabik

Post autor: GrafRamolo »

Z otworami na tsubach to jest tak:

Tsuby dzielą się zasadniczo na dwa typy tsuby stare robione z przeznaczeniem użytkowym i na tsuby nowsze bardziej ozdobne czasem wręcz nigdy nie zakładane na miecz. Takie tsuby zwane są "Hama-mono" lub "Hama-yuki" To oznacza "przeznaczone dla Yokohamy. Gdy samuraje przestali być odbiorcami tsub artyści zaczęli robić je bardziej ozdobne, w celu zachwycenia europejczyków i w nich upatrywali nabywców. A najwięcej obcokrajowców było w Yokohamie gdyż tam był port między narodowy.

Oczywiście oba typy tsub są piękne i pełnoprawne, jednak tsuby ozdobne kierowały się głównie zamysłem artystycznym dlatego otwory w nich pełniły funkcję aranżacji przestrzeni lub uzupełnienia kompozycji. Czasem byłu otwarte czasem wypełnione.

W tsubach starszych, użytkowych wszystko było podyktowane zamysłem użycia i osadzenia tsuby na mieczu. Dlatego tsuba była robiona pod konkretny miecz i jeśli nie miał on przewidzianych kozuki lub kogai także tsuba nie posiadała tych otworów. Jeśli tsuba była by pasowana z innego miecza a otwory miała wtedy należało je zatkać gdyż jak powiedział mi jeden Japończyk "brzydko jest mieć puste nie używane dziury przy mieczu."

Moja tsuba nie była robiona z myślą o żadnym konkretnym ostrzu dlatego nie zrobiłem żadnego otworu. A robienie otworu i zatykanie go w tym wypadku było dla mnie poważną ingerencją w kompozycje i nie czułem takiej potrzeby.
Bushi
Posty: 282
Rejestracja: 1 listopada 2006
Lokalizacja: Koluszki/Łódź

Re: Krabik

Post autor: Bushi »

Mam zapytanie:) Czy tego kraba to tak sam wymysliłes czy zainspirowałes się jakąś oprawą?
Bo znalazłem coś co pasowałoby tematyką, a mianowicie menuki:)
http://cgi.ebay.pl/3104-JP-Samurai-Swor ... dZViewItem
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Krabik

Post autor: GrafRamolo »

Tsuby z krabem nie widziałem, ale spodobały mi się te zwierzaczki a że kilkukrotnie widziałem właśnie menuki postanowiłem zrobić cały komplet. Niestety zapału wystarczyło mi tylko na tsubę
Awatar użytkownika
Ihei
Posty: 262
Rejestracja: 19 czerwca 2006
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krabik

Post autor: Ihei »

yakubu pisze:u mnie pierwsze wrazenie bylo takie, ze cala tsuba to piaszczysta plaza, a to co Ty widzisz jako wynurzone kamienie, dla mnie bylo falami, ktore na brzeg wyrzucily krabikowi troche smakowitosci :)
To on nie trzyma w kleszczach pałeczek i nie wcina? ;)
Dlaczego śnieg pada? Nikt tego nie wie, chociaż wszyscy marzną... Ale czy śnieg wie, że nam zimno?
Bushi
Posty: 282
Rejestracja: 1 listopada 2006
Lokalizacja: Koluszki/Łódź

Re: Krabik

Post autor: Bushi »

http://reidojo.com/forum/viewtopic.php? ... &start=225

W tym watku jest zarówno tsuba z krabem jak i zresztą cały komplecik:)

A tu kolejna tsubka:)
http://reidojo.com/forum/viewtopic.php? ... c&start=25
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Krabik

Post autor: GrafRamolo »

O faktycznie! Hmm no cóż nigdy nie twierdziłem że mam dobrą pamięć.
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: Krabik

Post autor: TomekSan »

Sakura pisze:
czy przypadkiem ten biedak nie stracil jednych kleszczy w walce z innym krabem (jedna para kleszczy jest krotsza)?
Wybaczcie że się wtrącę ale o ile mi wiadomo kraby ogólnie mają jedne kleszcze większe od drugich więc tutaj nie ma żadnej tajemnicy.

A tsuba wspaniała.
Oj, z tymi szczypczykami to jest naprawdę różnie. Nie wiem jak w kraju kwitnącej wiśni, ale tam gdzie nurkuję jest jeden wielki freestyle. Według mnie Tsuba jest bardzo dobrze wykonana. Graf - na jakim krabie się wzorowałeś ?
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
niczyj
Posty: 27
Rejestracja: 28 września 2008

krabik

Post autor: niczyj »

graf sie wzorowal na krabie co lezie tam z prawej strony.a co do od kleszczyka niejaka Wenus nie ma lapow wcale a jaka jast slynna!!
Awatar użytkownika
RKGalery
Posty: 616
Rejestracja: 6 września 2006
Lokalizacja: Łódź

Re: Krabik

Post autor: RKGalery »

Kiedyś miała ale spotkała Chucka Norrisa
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Krabik

Post autor: GrafRamolo »

Porobiłem sobie zdjęcia w zoo i sklepie zoologicznym. Nie wiem co to za kraby były, takie nie za duże pomarańczowe.
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: Krabik

Post autor: TomekSan »

Z tymi to akurat miałem okazję się spotkać :D z pojedynczego szczypca byłyby ciekawe menuki :lol:
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
ODPOWIEDZ