fukuro shinai

Dzial o wszelakiej broni japonskiej, kyu(łuk), naginata, nagamaki, kakae zutsu (bron palna) nunchaku, kama, tonfa, jite i co wam do glowy przyjdzie!

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

fukuro shinai

Post autor: GrafRamolo »

Czy to miecz? Czy to boken? Nie! to fukuro shinai! ;)
Oto moje nowe japońskie fukuro. Nie jest to co prawda miecz ale stwierdziłem że się pochwalę gdyż bardzo się cieszę z niego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Plaargath
Posty: 207
Rejestracja: 9 lutego 2005
Lokalizacja: Katowice

Re: fukuro shinai

Post autor: Plaargath »

Ha! To faktycznie wygląda lepiej niż pół-opakowany shinai. Gratuluję zakupu. Grafie, jeśli można, ile ten piękny prynt kosztuje?
"Wszechświata nie stworzył żaden bóg ani żaden człowiek, lecz był on zawsze, jest i będzie zawsze żywym ogniem."
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fukuro shinai

Post autor: GrafRamolo »

Taki konkretny około 850zł ale są i tańsze wersje. Szkoda że jest to stosunkowo mało rozpowszechniony sprzęt gdyż daje dość realną możliwość konfrontacji. Oczywiście nie ma to za wiele w spólnego z prawdziwym pojedynkiem, ale jednak w ramach sportowych można się zmierzyć.
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: fukuro shinai

Post autor: Mr Smail »

hej i juz jestem tutaj :)

no wiec tak - piekne fukuro sobie sprawiles :))))
mam takie same za 300zl :))
wrzuce fote za dzien lub dwa :)


wracajac jeszcze do tematu fukuro i jego wytyrzymalosci...

Tak jak w poprzednim topiku chlopaki z poznania i katowic wspominali, maja fukuro ode mnie
ja uzywam tego sprzetu od 3,5 roku codziennie i nie ma zadnych problemow...
w sekcjach mam ok 20 sztuk i przez te lata zlamal sie tylko jeden...

tutaj wlasnie uwaga co do jednej sprawy....

niestey osoby cwiczace fukuroshinaj zapominaja ze cwicza kenjutsu, czyli sztuke miecza japponskiego a nie maczugajutsu - tlumaczyc na polski nie trzeba :)

fukurushinai zastepuje miecz, wiec poslugujac sie nim nalezy cwiczyc tak jakby cewiczylo sie mieczem a nie jakas pala :)

nie nalezy walic ile fabryka dala jednym w drugi - gazruzki by tego tez nie wytrzymaly :)

p[amietajcie ze w mieczu japonsklim bloki jesli wystepuja to takie slizgowe a nie przejmujace cala sile uderzenia - wlasnie mieczem sie przeciez nie uderza :-)))))

a priorytet - nie tnij miecza przeciwnika tylko jego samego....

jesli bedziecie uzywac fukuru prawidlowo, to nic mu sie nie stanie tak dlugo az skora sie nie przetrze a to zajmuje troche lat....

no to tyle o fukuro :)



aha co do ksztaltu tych "z allegro" sa rtzeczywiscie troszke inne niz fukuro do kashima ale jak dobrze poszukacie w necie to znajdziecie na stronach japonskich takie same :))))

kashima nie jest jednyna szkola miecza japopnskiego :)
ponadto te fukuro zostaly stworzone wlasnie z mysla o troszke bardziej kontaktowym sparingu....


jakbyscie cos jeszcze chcieli zapytac to smialo :)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fukuro shinai

Post autor: GrafRamolo »

Jeśli udało ci się zrobić takie same wymiarowo a zarazem równie wytrzymałe a tańsze fukuro to gratuluję i wystaw je w dziale bazar myślę, że będą chętni a ja wtedy będę mógł do ciebie kierować osoby z mojego klubu chcące zakupić taki sprzęt.

niestey osoby cwiczace fukuroshinaj zapominaja ze cwicza kenjutsu, czyli sztuke miecza japponskiego a nie maczugajutsu - tlumaczyc na polski nie trzeba
To prawda dlatego warto czasem poćwiczyć to samo ostrożnie z iaito odrazu się zmienia ludziom podejście choć iaito niby tępe.
fukurushinai zastepuje miecz, wiec poslugujac sie nim nalezy cwiczyc tak jakby cewiczylo sie mieczem a nie jakas pala
Zgadzam się i trzeba to często ludziom przypominać i uświadamiać bo zapominają


pamietajcie ze w mieczu japonsklim bloki jesli wystepuja to takie slizgowe a nie przejmujace cala sile uderzenia - wlasnie mieczem sie przeciez nie uderza
Owszem większość są to sklejenia ale...
a priorytet - nie tnij miecza przeciwnika tylko jego samego....
Ale często zdarza się iż na drodze do przeciwnika faktycznego stoi jego miecz i czasem warto go usunąć z drogi i jeśli taka zachodzi potrzeba oraz okoliczności sprzyjają można uderzyć w miecz. (3kata 2 seria, 1 i2 z 3 seri, oraz kurai tachi i wiele innych form w kashima) są one ni mniej ni więcej jak uderzeniem miecza o miecz.
Awatar użytkownika
Robert Kudelski
Posty: 31
Rejestracja: 2 lutego 2009
Lokalizacja: Wawa

Re: fukuro shinai

Post autor: Robert Kudelski »

Bartek a gdzie kupiles swoje fukuro? Byly wspolne zakupy w dojo czy zamowiles przez internet?
pozdr
robert_kudelski
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: fukuro shinai

Post autor: GrafRamolo »

Ktoś od nas z dojo był w Japonii i poprosiłem go o zakupienie.
Awatar użytkownika
Robert Kudelski
Posty: 31
Rejestracja: 2 lutego 2009
Lokalizacja: Wawa

Re: fukuro shinai

Post autor: Robert Kudelski »

Macie może namiar na dobry sklep sprzedający fukuro? Raczej myślę o czymś lepszym niż te sprzedawane w naszych sklepach internetowych, ale może się mylę i te za około 200 zł dostępne u nas są OK?
pozdr
robert_kudelski
ODPOWIEDZ