zapytanie

Dzial o wszelakiej broni japonskiej, kyu(łuk), naginata, nagamaki, kakae zutsu (bron palna) nunchaku, kama, tonfa, jite i co wam do glowy przyjdzie!

Moderator: Zarząd

K.G.
Posty: 2
Rejestracja: 6 marca 2009

zapytanie

Post autor: K.G. »

witam spolecznosc forum

mam zamiar zaopatrzyc sie w takie oto kamienie

http://cgi.ebay.pl/Japanese-Waterstone- ... 240%3A1318

beda mi sluzyc glownie do ostrzenia nozy, innej broni nie przewiduje.
czy to dobry wybor?
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: zapytanie

Post autor: GrafRamolo »

Myślę że tak, tylko kamień 6000 jest miękki i potrzeba wprawy by go nie skrobać podczas ostrzenia. Choć to tylko zestaw do ostrzenia nie do nadawania kształtów.
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: zapytanie

Post autor: TomekSan »

Grafie, a mógłbyś polecić coś np. z Dicka do nadawania kształtów ? Bo sam zainteresowany jestem tematem, ponieważ nie mam na czym szlifować :wink:
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: zapytanie

Post autor: GrafRamolo »

www.namikawa.co.jo Tu masz wszystkie kamienie po kolei i chyba taniej niż w dicku.
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: zapytanie

Post autor: TomekSan »

"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
Awatar użytkownika
Shirotatsu
Posty: 535
Rejestracja: 28 stycznia 2005
Lokalizacja: Kraków

Re: zapytanie

Post autor: Shirotatsu »

Do nadawania kształtu możesz spokojnie uzywac piaskowców, których jest pod dostatkiem i u nas.
Najlepiej sobie to załatwic za darmo z odpadów po przycinaniu w firmie, która zajmuje się kamieniami elewacyjnymi.
Potem to juz niestety musisz mieć Binsui lub jego sztuczny odpowiednik. I własciwie na tym etapie kończy się nadawanie kształtów.
A reszte kamienie to tak jak napisał Graf w Namikawa - tam sa najtaniej
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: zapytanie

Post autor: yakiba »

Myślę,że do noży przydatniejsza będzie szlifierka taśmowa, jedyny przypadek gdy potrzebne są kamienie to hart selektywny .Poza tym przyda się kamień do podostrzenia noża gdy ten się stępi ale do tego lepszy będzie twardy arkanzas.Więcej informacji znajdziesz u specjalistów w temacie noży
http://www.knives.pl/forum/
K.G.
Posty: 2
Rejestracja: 6 marca 2009

Re: zapytanie

Post autor: K.G. »

rozumiem, dziekuje za odzew Panowie.
a znacie moze jakies inne sklepy gdzie moglbym to kupic(gdzies gdzie byloby taniej).czy raczej brac z ebay poki jest??
czy moze polecicie mi cos innego?
pozdrawiam, Kamil.
yakiba pisze:Myślę,że do noży przydatniejsza będzie szlifierka taśmowa, jedyny przypadek gdy potrzebne są kamienie to hart selektywny .Poza tym przyda się kamień do podostrzenia noża gdy ten się stępi ale do tego lepszy będzie twardy arkanzas.Więcej informacji znajdziesz u specjalistów w temacie noży
http://www.knives.pl/forum/
knives.pl jest mi znane.tam wlasnie spytalem o kamienie wodne i odeslano mnie do Was.
to ma byc zestaw do ostrzenia, nie do szlifowania.
ODPOWIEDZ