Made by yakiba

Pokazujmy nasze prace i te udane i te mniej.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Made by yakiba

Post autor: GrafRamolo »

Zadam pytanie jeszcze raz, z jakiego materiału są langusty i oprawa z nimi? Pytam bo ładny kolor osiągnąłeś.
Awatar użytkownika
Shirotatsu
Posty: 535
Rejestracja: 28 stycznia 2005
Lokalizacja: Kraków

Re: Made by yakiba

Post autor: Shirotatsu »

No co tu duzo pisać - kolejna praca na najwyższym poziomie. Dałbyś tylko bardziej szczegółowe zdjęcia głowni co by się przyjrzeć efektom.

I taka moja sugestia odnośnie zdjęć - chyba lepiej by wygladały na czarnym tle. Na czarnym lepiej by to wszystko kontrastowało - szary kolor strasznie spłaszcza obrazek.
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: Made by yakiba

Post autor: bisonn@wp.pl »

Wow !!! mistrzostwo taki miecz to prawdziwy skarb.
Może podasz jescze wymiary głowni ,no takiej tsuby jeszcze nie widziałem
a nad takim saya długo się trzeba męczyć?
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Grafie oprawa z langustą jest z shakudo , wydawało mi się ,że to napisałem ale jednak nie .
A wymiary miecza to szer przy habaki 3,2 cm
przy kissaki 2.3 cm
dl głowni to 72 cm a z nakago 90 cm
grubość przy habaki 8 mm a przy kissaki 6mm
Saya jest pokryta mielonymi skorupkami orzecha i trochę z tym zabawy, Ale efekt mi się podoba więc to już chyba trzecia katana z takim wykończeniem sayi.A autorem oplotu jest Arek, ja tak nie potrafię tego zrobić
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Made by yakiba

Post autor: GrafRamolo »

Fajnie! czym patynowałeś? Rokusho? I jedno pytanie, jakiej miedzi używałeś do stopu?
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Z tym patynowaniem to mam problem bo najpierw starałem się zrobić rokusho według przepisu ale nie działało.Wtedy zacząłem dosypywać różnych dodatków aż w końcu zaczęło barwić ale nie zapisywałem ile czego było.Na razie mam pełen słoik płynu ale jak sie skończy to będę musiał zaczynać od początku.A miedź to tzw miedź czarna - przed rafinacją.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Made by yakiba

Post autor: GrafRamolo »

Rokusho działa dość nieźle tylko trzeba naprawdę dobrze oczyścić miedź, przynajmniej mi działa.
A zdradził byś sekret skąd taką miedź wziąć?
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Miedź z huty, problem w tym ,że można nabyć całą gąskę to 0k 50 kg.Ale czasem są gąski niedolane i mają mniejszą wagę.Ja sam nie kupowałem kupił mi kolega , który robił jakieś zlecenie dla huty i to tak przy okazji.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Made by yakiba

Post autor: GrafRamolo »

Dzięki , no cóż będę nadal polował na stary parapet czy coś takiego.
joneleth
Posty: 138
Rejestracja: 14 listopada 2007
Lokalizacja: Gielniów/Kielce

Re: Made by yakiba

Post autor: joneleth »

Pozwoliłem sobie na napisanie tego posta w Twoim temacie Yakibo (czego man nadzieje nie będziesz miał mi za złe), gdyż Bisonn zwrócił moją uwagę na nową stronkę. Bardzo fajnie skomponowana, tchnie klimatem japońskim i w ogóle, ale rzeczą która mnie najbardziej urzekła była głownia katany z tamahagane :shock: - majstersztyk. Jak ją zobaczyłem to poczułem się jakby mi ktoś "po ryju" dał i odniosłem niepohamowane wrażenie że jedyne co mi teraz pozostaje to chyba rzucić to wszystko w cholerę i wziąć się za składanie długopisów :D.

Swoją drogą ładnie to tak ukrywać taki okaz przed kolegami z forum tak długi czas (wykonana 2009r.?) :wink: .

A tak na poważnie, to naprawdę cała strona robi wrażenie. Gratuluje konceptu i wstyd się przyznać, ale powoli zaczyna ogarniać mnie paskudne uczycie zazdrości (o kunszt i umiejętności oczywiście) :wink:

Nie będę przesadnie słodził, ale musiałem podzielić się wrażeniami.

Pozdrawiam !

Adrian Wrona!
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Made by yakiba

Post autor: Jian »

świetna stronka, naprawde :wink:

Fajnie Yakibo robisz fotki o mieczach nie wspomnę,tsuby i okucia super.

Mam nadzieję że wykonasz kiedyś jakiś kąplecik dla mnie :wink:
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Dzięki za dobre słowo ale strona i kompozycja zdjęć to zasługa Kurokamiego .Strona jest w budowie i co nieco jeszcze przybędzie a potem to już na bieżąco.
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: Made by yakiba

Post autor: bisonn@wp.pl »

Bisonn ma oko :wink: naprawdę piękna ta katana no i w tej oprawie wygląda jak starodawne nihonto (niewiem czy dobrze to ujołem co miałem na mysli)
Awatar użytkownika
Shirotatsu
Posty: 535
Rejestracja: 28 stycznia 2005
Lokalizacja: Kraków

Re: Made by yakiba

Post autor: Shirotatsu »

No nareszcie Yakiba uruchomiłeś stronkę - brawoooo.
Bardzo ładna, a zdjęcia widzę - wzorowane na "nihonto.com" i bardzo dobrze bo to fajnie wyglada.
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Strona już raz powstała tylko okazało się ,że nie mam czego na niej umieścić bo zdjęcia się nie nadają.Nadal jest z tym kłopot bo przecież to co robimy nie jest produkcją taśmowa i trochę trwa zanim można zrobić zdjęcie .Dlatego starajcie się przyłożyć bardziej do robienia zdjęć swoich wyrobów , żeby uniknąć takiego problemu w przyszłości.
MK
Posty: 21
Rejestracja: 27 sierpnia 2009
Lokalizacja: Warszawa

Talent uniwersalny IMHO

Post autor: MK »

Witam,

Mialem przyjemność poznać Yakibę podczas wernisażu wystawy w Manggha 13 maja (okazauje się, że 13 może być pomyślną liczbą). I oczywiście obejrzałem jedną z jego głowni w oprawie.

Niewiarygodne, że ludzie tacy jak Yakiba czy Shiro są w stanie tak wiele osiągnąć bez praktykowania w Japonii. Głownia była naprawdę świetna. Równie zaskakujące było to to jaką biegłość techniczną Yakiba osiągnął w kodogu. Obejrzałem niezmiernie ciekawą tsubę, w której inkrustacja była na poziomie dzieła japońskiego artysty. Nasuwa się refleksja: nasi katana-kaji są uniwersalnymi talentami, bo nie tylko kują głownie, ale i wyrabiają kodogu.

Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jaki poziom nasze polskie talenty byłyby w stanie osiągnąć gdyby tylko mogli popraktykować w Japonii.

Przepraszam za to, że ta wypowiedź jest może trochę OT, ale po prostu byłem tak mile zaskoczony, że musiałem się wrażeniami podzielić na forum.

Kiedyś wproszę się i do Yakiby i do Shiro, o ile zechcą uczynić mi ten zaszczyt i wpuścić do swych kuźni.
Pozdrawiam serdecznie

--
Mariusz K
Awatar użytkownika
Kagetora
Posty: 184
Rejestracja: 19 czerwca 2008
Lokalizacja: W - wa

Re: Made by yakiba

Post autor: Kagetora »

Mariusz - a zdajesz sobie sprawę, który jesteś w kolejce? :wink:
Ale rzeczywiście - dobrzy są...
MK
Posty: 21
Rejestracja: 27 sierpnia 2009
Lokalizacja: Warszawa

Re: Made by yakiba

Post autor: MK »

Kagetora pisze:Mariusz - a zdajesz sobie sprawę, który jesteś w kolejce? :wink:
Ale rzeczywiście - dobrzy są...
Pewnie, że wiem, zabukuję sobie termin na 2015 rok ;-)
Pozdrawiam serdecznie

--
Mariusz K
Awatar użytkownika
Kagetora
Posty: 184
Rejestracja: 19 czerwca 2008
Lokalizacja: W - wa

Re: Made by yakiba

Post autor: Kagetora »

To wejdziemy prawie razem! :lol:
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

No razem to nie da rady bo sam się ledwie mieszczę ale do 2015 to może zdołam coś większego wykombinować . A tak serio to wystarczy ,że dacie znać dzień przed przyjazdem.
Teddy
Posty: 326
Rejestracja: 1 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Made by yakiba

Post autor: Teddy »

Yakiba

Jako wkupne dla odwiedzających Twoją kuźnię, ustal 8 godzin naparzania młotem jako pomocnik - waga min 10 kg . Jakbyś odpowiednio ustawił grafik odwiedzin to mógłbys wyłączyć młot mechaniczny. Jedyne co musisz mieć to drugie ubranie roboczo-ochronne, żeby koledzy sobie modnych ciuchów nie poniszczyli :D

Teddy

Ps.: Ja z racji wieku wepcham się do kuźni Yakiby znienacka i bez kolejki, tylko ze chyba nie dam rady wykonać wkupnego, bo mam zadawnioną kontuzję barku, ale na dowód przedstawię Yakibie zwolnienie lekarskie na formularzu L4 :(
pozdrawiam
Teddy

Bonsai to sztuka odtwarzająca piękno natury
Awatar użytkownika
yakiba
Posty: 764
Rejestracja: 4 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań

Re: Made by yakiba

Post autor: yakiba »

Hm L4 to znaczy ,że 4kilowy młotek może być?
ODPOWIEDZ