Japonia z LEGO

Wszystko co jest związane z nowoczesną Japonią a co was nurtuje.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
cmyx
Posty: 62
Rejestracja: 15 września 2009

Japonia z LEGO

Post autor: cmyx »

Itsukushima Shrine

Obrazek

Godzilla

Obrazek

Mechagodzilla

Obrazek

Hikone Castle

Obrazek


Yamato



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kinkaku-ji

Obrazek

Goju

Obrazek

Todaiji

Obrazek

Doraemon

Obrazek
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Japonia z LEGO

Post autor: GrafRamolo »

Bardzo to sympatyczne. Czy lego to jakaś Twoja pasja , pytam tylko z czystej ciekawości.
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Japonia z LEGO

Post autor: Jian »

Nawet w klockach można odnaleźć sztukę, no proszę...
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Awatar użytkownika
cmyx
Posty: 62
Rejestracja: 15 września 2009

Re: Japonia z LEGO

Post autor: cmyx »

GrafRamolo pisze:Bardzo to sympatyczne. Czy lego to jakaś Twoja pasja , pytam tylko z czystej ciekawości.
To są prace Japończyków, które znalazłem przeglądając strony poświęcone LEGO i postanowiłem je tu wrzucić jako pewną ciekawostkę. Nie jest to moja pasja, ale lubię czasem pooglądać cuda jakie pasjonaci tworzą z tych klocków, a bardzo często są one tak wykonane, że nie widać z czego są zrobione.

Dla wielu osób LEGO to wspomnienie z dzieciństwa i tylko z dziećmi je łączą. Owszem dzieci są z założenia głownymi odbiorcami tych klocków, jednak ja pokusiłbym się o stwierdzenie, że obecnie liczniejsze grono odbiorców stanowią dorośli.

Fani tych klocków rozsiani są po całym świecie, mimo że ich cena nie jest mała. Kolekcjonowanie LEGO to droga zabawa, przykładowo koszt samych figurek ustawionych na okręcie Yamato to jakieś 4-5 tys. zł. Jeden drobny element, mierzący niecały centymetr potrafi kosztować 50 zł. tylko dlatego, że rzadko występował.

Za ceną idzie jednak jakość i to jest chyba jeden z ich głównych atutów. Klocki lat 80 normalnie użytkowane, zachowane są w świetnym stanie ( nie straciły kolory, nie popękały, nadal do siebie pasują itd. ) Obecnie jednak firma LEGO, żeby obniżyć koszty, sięgnęła po chińskie rączki i niektóre produkty pogorszyły się jakościowo, na szczęście to tylko ułamek produkcji.
Awatar użytkownika
cmyx
Posty: 62
Rejestracja: 15 września 2009

Re: Japonia z LEGO

Post autor: cmyx »

Jian pisze:Nawet w klockach można odnaleźć sztukę, no proszę...
I bardzo często jak za sztukę zapłacić ;)
ODPOWIEDZ