ciekawe filmiki z netu

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: yakubu »

Tomashi pisze:Bo to co przedstawiasz, to filozofia kenjutsu. A kendo to rywalizacja, ale sportowa.
Widzisz, mnie boli tak plytkie traktowanie kendo - jest to przede wszystkim sztuka walki wywodzaca sie z szermierki samurajskiej, a potem sport walki. Ja zawsze sie odzegnywalem od zawodow i wolalem to "prawdziwe" kendo, a nie to "sportowe". I moze mi nie uwierzycie, ale ja wiem o czym piszecie, wiedzialem to juz wczesniej i w pelni to rozumiem. Zadna nowosc. Tak jak pisalem - kazdy musi byc swiadom ograniczen wynikajacych z danej sztuki, znac jej wady i zalety i dopiero na podstawie tej wiedzy podjac decyzje co chce cwiczyc. A niestety zycie pokazuje, ze jak sie chce zlapac kilka lisow za ogon nie zlapie sie zadnego. Dlatego swiadomie decyduje sie na dany skrawek, wyrywek jakiejs wiekszej calosci, by moc go jako tako ogarnac. A i tak teraz na treningi praktycznie nie chodze przez robote. Jak ktos wybiera droge mistrza, senseia i temu poswieca swoje zycie to moze probowac tylu aspektow sztuki, ile chce, bo to jego glowne zajecie. Ale jesli robi sie na codzien cos innego, to trzeba isc na pewne ustepstwa.
Shouryu

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Shouryu »

GrafRamolo pisze:Piękna sprawa!
Znaczy, że chciał byś mieć latającą gilotynę, czy umieć ginąć jak gość z filmiku Tomashiego ? :P
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: GrafRamolo »

Zdecydowanie latająca gilotyna!!! Oszczędziła by mi wiele wysiłku w pracach stolarskich ;)
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Tomashi »

niewątpliwie. O ile w pracach stolarskich zajmujesz sie odcinaniem głów ludziom ;)

a tu z kolei z tematyki mieczowej:
http://www.youtube.com/watch?v=wtAJWoDB ... re=related

bardzo ciekawy test techniki i prawidłowości cięcia. Zresztą zobaczcie sami.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: GrafRamolo »

Tam był fragment jak paliki skracała.


A co przedstawia ten film?
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Tomashi »

Dwaj panowie na shinkenach (chyba) trzymaja papierowe kółka. Na tych kółkach przewleczony przez nie i zawieszony jest jakis patyczek, kołeczek czy coś tam. Zadanie trzeciego zawodnika z bokkenem- przeciąć patyczek jednoczesnie nie powodująć nacisku i w konsekwencji przeciecia papierowych kółek przez miecze na których są zawieszone.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: GrafRamolo »

To widać na filmie ale po co to? Jakie ma to zastosowanie i o czym to świadczy?
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Tomashi »

Mam wrażenie że chodzi o doskonalenie techniki cięcia. chyba chodzi głównie właśnie o to, że bokken w stosunku do patyczka wykonuje cięcie a nie rąbanie, które by spowodowało nacisk na papierki przytrzymujący kijek. tak ja to widze. Możesz również poczytać wyjaśnienia w komentarzach pod filmem, może maj jakies ciekawsze wyjaśnienie :)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: GrafRamolo »

Ale boken nie tnie bo nie jest ostry. Wydaje mi się że to jedna na z tych technik, która nie ma najmniejszego przeniesienia na praktykę ;)


http://www.youtube.com/watch?v=JU64ZyzB9vo
Mudan
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2005
Lokalizacja: Wawa

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Mudan »

Tomashi pisze:Dwaj panowie na shinkenach (chyba) trzymaja papierowe kółka. Na tych kółkach przewleczony przez nie i zawieszony jest jakis patyczek, kołeczek czy coś tam. Zadanie trzeciego zawodnika z bokkenem- przeciąć patyczek jednoczesnie nie powodująć nacisku i w konsekwencji przeciecia papierowych kółek przez miecze na których są zawieszone.
tyle że gość właśnie robię jak sikierą najpierw odpają mu łąkcie ręce są zgięte w łokciach następnie leci kisaki a na końcu boken odbija się od podłogi czyli zero panowania nad mieczem kolejny amerykański bulshit.
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: LarsOn »

Mudan pisze:amerykański bulshit
Tym razem chyba koreański ;)
There is no need for academic theorizing about Budo training. One obtains a theory from a natural understanding based on experiences gained in training.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Tomashi »

może to goście od haedong gumdo ;) to by wystawiało ciekawą ocene temu stylowi ;)

Grafie, świetny filmik. choć to co zrobił bohater, zaiste było troche reckless ;)

A co do właściwości tnacych bokkena, Mr. smail kiedyś twierdził że ciął papier bokkenem. Przydałby sie w tej sytuacji konfrontacja poglądów dwóch legend polskiej sceny samurajskiej :)
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: norinaga »

yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: yakubu »

No co sie smiejesz, ja tak machajac mieczami od razu bym sie zabil, a on zyw doczekal konca filmu :)
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: TomekSan »

Ja tam nic nie napiszę, bo i tak za rasizm jestem tępiony. :D :wink:
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: yakubu »

He, he, he, akurat dzis kumpel przyslal... Co powiesz na to?

Obrazek
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: TomekSan »

Yakubu, naprawdę nie prowokuj, jeszcze nas zamkną za szerzenie nietolerancji :wink: :D
Dobrze, że Żydzi nie zwykli z katanami latać. :twisted:

P. S. Ja na prawdę nie jestem rasistą, tylko bawią mnie rasistowskie żarty :wink:
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: yakubu »

TomekSan pisze:Dobrze, że Żydzi nie zwykli z katanami latać. :twisted:
Prosisz, masz :P

http://www.youtube.com/watch?v=mXOVVn6prrI
TomekSan
Posty: 223
Rejestracja: 4 stycznia 2009
Lokalizacja: Wola Dalsza (okolice Łańcuta)

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: TomekSan »

No nie! :D :D

Dobra, przenieśmy się do topicu: http://reidojo.com/forum/viewtopic.php?p=45619#45619 , bo Graf da nam bana za OT. Temat Żydów jest tam zaktualizowany. :wink:
"Drogą jest mi jedynie odnosić zwycięstwo, jakąkolwiek bronią" - Miyamoto Musashi.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Tomashi »

Panowie, a ile polskich panienek gimnazjalno-licealnych potrafiło by powiedzieć kim lub czym był Anubis? :D

Poza tym za każdym razem gdy widzicie amerykańskiego nindże o 2 mieczach przypomnijcie sobie rodaka i kendo- droge kija :lol:

A żyd z kataną, wymiata. czekam na wielką wojnę izraelskich i irańskich nindża, bo w obu krajach reprezentacje są silne :D
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Tomashi »

http://www.youtube.com/watch?v=VHa4AfeQgaQ

jak NIE prowadzić treningu z fukuroshinaiami :)
Shouryu

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Shouryu »

Czemu nie ? Świetny trening. :D

Ps. Wygląda to na jakąś zabawę w dojo. :)
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Jian »

świetne filmiki,dawno się tak nie uśmiałem!
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: norinaga »

Oglądałem sobie ten filmik kilka razy i zastanawia mnie jaki sens ma takie ćwiczenie skoro jest wykonywane zle (według mnie oczywiście)

http://www.youtube.com/watch?v=15Xf4Wb3 ... re=related

Dlaczego zle?
Ano, według mnie dlatego, że ten z lewej tnie obok tego drugiego (to akurat to pół bidy ) ale przez to ten z prawej nie musi wykonywać żadnego uniku i wyrabia sobie złe nawyki (właściwie to obaj wyglądają jakby już dawno sobie je wyrobili i cały czas je powtarzają ).
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe filmiki z netu

Post autor: Tomashi »

Shouryu- raz na jakiś czas walka powiedzmy jeden na dwoch może mieć ciekawy element edukacyjny w sumie, ale nie kiedy chłopak ledwo sobie z jednym daje rade. No i, będąc trafionym, nie che przyznać ze zginął tylko walczy dalej ;p

Jian- enjoy ;)

Norinaga- słusznie prawisz. Szczegolnie to kłuje w oczy jak sie właśnie wrociło z treningu, gdzie się naskakałem z unikami jak szalony królik ;)
A tutaj dwa japońskie dziadki uprawiają sobie yoge z mieczem. Nie mówiąc już o tym że sama zastawa tego po prawej to jakas taka... dziwna... no i w sumie dodłbym to, że człowiek nie zastawia się przed atakiem ale w odpowiedzi na atak. Ten po lewej, gdyby to były fukuro, mógłby prawemu ładne tsuki wsunąć gdyby startował z chudan :)
ODPOWIEDZ