Iaito od CHENESS/Hanwei

Dzial o wszelakiej broni japonskiej, kyu(łuk), naginata, nagamaki, kakae zutsu (bron palna) nunchaku, kama, tonfa, jite i co wam do glowy przyjdzie!

Moderator: Zarząd

Grey
Posty: 1
Rejestracja: 18 lipca 2010

Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Grey »

Witam. W końcu powoli zamierzenie poznania drogi iaito spełniają sie.Tak powolutku zaczynam sie rozglądać sie na katana. Wpadło mi kilka w oko. Prosił bym was o jakies opinie na temat owych mieczy. Co prawda po lekturze owego forum wiem , ze nie sa to jakies produkty z wyższej polki. No ale od czegoś trzeba zacząć.
http://www.chenessinc.com/delux27iaito.htm
http://www.goods.pl/product/description ... 0IGG).html
http://www.goods.pl/product/description ... 1IGG).html
http://www.goods.pl/product/description ... 5009).html
Ogółem tak chciałem wcelować sie w +/- w jeden tysiąc(strasznie powoli to zbieranie wychodzi ale taka dola studenta)
Podsumowując ogółem jest sens wybierać z owych pozycji? Nie ukrywam, ze wizualnie przypadło mi do gustu pierwsza pozycja.
Dziękuje za uwagę i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: GrafRamolo »

Ja jak zwykle polecę Tozando.
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: norinaga »

wyslalem ci PM
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: bisonn@wp.pl »

tak patrzę na te miecze z linków i widać że nie mają duszy może to zależy od człowieka który je robi ja na przykład chciałbym mieć taki
http://www.barrettcustomknives.com/available_blades
ale to tylko takie moje przemyślenie
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Tomashi »

A ja z kolei powiem- jak na początek w sam raz.

Nie rozlecą się w ręce od razu, czuć że to kawał porządnej stali jest, i z racji tego ze to stal a nie aluminium, ciężko je rozwalić. :)

Ja sie pomacha ze 2 lata czymś takim, nabierze wprawy w obsłudze i nazbiera funduszy, to można będzie sobie fundować iaita z japoni i cuda na kiju dla własnej fantazji. :P

polecam pana na allegro drogamiecza . Sprzedaje iaita chenessowe za bodajże 765 złociszy lub coś w tych okolicach.

Warto również popytać kowali forumowych czy nie mają jakichś swoich produkcji tego rodzaju. Norinaga, Shouryu, powinni spełniać twoje normy cenowe.
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: norinaga »

Warto również popytać kowali forumowych czy nie mają jakichś swoich produkcji tego rodzaju. Norinaga, Shouryu, powinni spełniać twoje normy cenowe.
Ja nie kuje glowni.
Shouryu

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Shouryu »

A ja kuję głownie, ale nie robię opraw. :o

Allegrowicz Drogamiecza nie jest wcale taki tani. Ale jeśli ktos chce cheenes, to faktycznie, jest to najszybsza droga. :)

Ps. Mam chenessa do opchnięcia. Jak byś Grey był ciekaw, daj znać.

Ps.2 Nie rozumiem, po co w dzisiejszych czasach ćwiczyć iaito? Przecież amerykanie już się z Japoni zabrali. I nie zakazują ćwiczeń ostrymi mieczami. :twisted:
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Jian »

Ja odradzam Tozando sobiście.
Natomiast za 1000zł nie kupisz fajnego iaito,ale to zrozumiesz po paru latach ćwiczenia czymś takim jak Chenes lun hanwei,nie bede sie wypowiadał.

Jak będziesz potrzebowął dobre iaito to polecam Nosyudo - najlepsze miecze w Japonii według mnie.

Jeżeli bedziesz zaineteresowany kiedyś tam to pomogę Ci dobrać mieczyk.
Oczywiście to tylko moja osobista sugestia :)
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Shouryu

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Shouryu »

Jian, alu lepsze od stali ?Z tym, że oprawy w "chińczykach" są biedne nie ma co dyskutować. Ale "papierowa" głownia nie ma porównania do stalowej. Chyba, że iaido już całkowicie przeszło na poziom transcendentny w swoich calach?

Najlepsze iaito to shinken. :D
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Jian »

Wiesz co powiem Ci tak jak zaczynałem trenować Iaido i nie wiedziałem o co w nim chodzi wtedy myślałem że bede ćwiczył tylko stalowym mieczem,moje podejście zaczeło się zmieniać jak zaczełem bardziej poznawać Iai.Jeżeli mówisz o dobrym mieczu stalowym to sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie,tylko tyle że takimi mieczami ćwicza ludzie od 6 dana : )
W sumie jak kto chce to tylko moja praktyczna rada,chciałem pomóc by nie popełniał chłop błedów i nie tracił ani czasu ani pieniedzy...
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Tomashi »

Jian, jakość mieczy którymi się ćwiczy mierzy się raczej zasobnością portfela niż stopniem w strukturze ;)

No chyba że są jakieś fajne nagrody za np. wygranie mistrzostw europy/świata
Ale znajac Zen Nippon Kendo Renmei to jest raczej puchar i uścisk dłoni prezesa. :)
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: LarsOn »

Jian, jakość mieczy którymi się ćwiczy mierzy się raczej zasobnością portfela niż stopniem w strukturze
Jianowi chodziło bardziej o to, że od 6 dana jest to właściwie obowiązkowe, egzamin na 6 dan trzeba zdawać z shinkenem ;)
Ale nie przeszkadza to ludziom ćwiczyć shinkenem od samego początku czy też poziomu np. 2 dana.

Co do jakości mieczy to wg mnie dobre aluminiowe iaito > kiepski stalowy miecz.
There is no need for academic theorizing about Budo training. One obtains a theory from a natural understanding based on experiences gained in training.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Tomashi »

Dopiero od drugiego dana? Powinno być od 1 kyu, z shinkenem sie człowiek więcej i szybciej nauczy, a będzie już miał na tyle doświadczenia, że nie zatnie się od razu w sposób nakazujacy wzywac karetke ;)

Względem jakości się zgodzę, ale ze wskazaniem na wyważenie miecza. Jakby ktoś wydał sporo kasy a potem przez dłuższy czas machał źle wyważonym mieczem to by przez chore nadgarstki sie z iaido pożegnał na jakiś czas.
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Jian »

Larson Ci odpowiedział o czym myślałem,
a ja nie bedę komentowłał tego co piszesz,ponieważ już się wypowiedziałem w tej kwesti.

Shinken od 1 kyu? hmmm... życzę powodzenia : ))
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Tomashi »

Miałem koleżanke w klubie która z 2 kyu (or something, bodajze 4 lata doświadczenia w iaido) już jakiś czas zasuwała z shinkenem podczas wykonywania kata. Palce miała wszystkie, dłonie bardzo ładne, i żadnych urąbanych uszu od chiburi ;)

Co do wypowiedzi Larsona to nie przeczytałem dość zrozumiale. Co do kwesti iaido/shinken- każdy ma swoje podejście, swoją filozofie, swoje palce do stracenia, i to chyba EOT :wink:
Shouryu

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Shouryu »

Miałem ostry miecz zanim zacząłem trenować szermierkę. I co? Żyję i jestem cały.
Zatem nie siejcie defetyzmu. I nie zasłaniajcie się wydumaną pseudo-filozofią.
A jak kogoś rączki bolą od miecza ważącego ok. 1,4 kg to współczuję. :roll:

Nie wiem, jakie można mieć sensowne powody, by wydać 3 tys. na kawałek aluminium zamiast na stal?
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Jian »

Bez urazy, chciał bym zobaczyc początkującego z shinkenem 1,3kg i to bardzo chętnie!!!
Ale bym sie posmiał :)
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: GrafRamolo »

Nie ma reguły, że każdy kto kupi ostry miecz a nie ma za sobą 10 lat treningów od razu się potnie, ale szansa, że ktoś bez doświadczenia może się łatwiej skaleczyć niż ktoś z doświadczeniem jest dość duża i jest to dość oczywiste dziwi mnie że trzeba to tłumaczyć. A że forum ma służyć edukacji to nie siejemy defetyzmu a edukujemy i uświadamiamy. Jest dość znamienna granica pomiędzy uświadamianiem a straszeniem. Fakt że się nie pociąłeś dobrze świadczy o Tobie i znaczy że jesteś rozsądnym użytkownikiem miecza, ale nie każdy jest taki.
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Jian »

Mi chodziło nie o własnoreczne pocięcie, chodziło mi raczej o prawidłowość i szybkość wykonywanych technik mieczem tego typu, ja mam dopiero 2 dan w Iaido (Musho Shinden) i nie znam się na tym tak dobrze.
:)
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Tomashi »

czy aby nie przemawia przez ciebie jednak nadmierna iaidocka skromność? ;)
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Iaito od CHENESS/Hanwei

Post autor: Jian »

skromność to podstawa :D
chodziło mi o to że tak na prawdę moja przygoda z Iaido się zaczyna dopiero więc za parę lat można będzie coś więcej powiedzieć na ten temat
:)
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
ODPOWIEDZ