Przedsięwzięcie alegrowicza Droga Miecza.

Dzial o wszelakiej broni japonskiej, kyu(łuk), naginata, nagamaki, kakae zutsu (bron palna) nunchaku, kama, tonfa, jite i co wam do glowy przyjdzie!

Moderator: Zarząd

Shouryu

Przedsięwzięcie alegrowicza Droga Miecza.

Post autor: Shouryu »

Otrzymałem takiego oto maila:

"Szanowni Państwo,

ten mail to nie przypadek. Korespondowaliśmy wcześniej za pośrednictwem serwisu allegro. Wszyscy mamy wspólne zainteresowanie - pasję mieczem japońskim. Pod moją opieką powstaje obecnie strona dla miłośników mieczy. Chcę na niej umieścić jak najwięcej informacji, które będą pomocne nam wszystkim. Będzie poradnik serwisowy, giełda części itp. Jeśli chcecie Państwo coś dodać od siebie, sugestie co powinno znaleźć się na stronie, to będę wdzięczny za wszelkie pomysły.
Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać maili związanych z tematyką mieczy, proszę odpowiedzieć na tą wiadomość "NIE", usuniemy adres mailowy z bazy.

Z poważaniem
Artur
DrogaMiecza"

Zastanawiam się co z tym zrobić? Może dało by się zaprząc tą akcje do wyższych celów?
Awatar użytkownika
cmyx
Posty: 62
Rejestracja: 15 września 2009

Re: Przedsięwzięcie alegrowicza Droga Miecza.

Post autor: cmyx »

Raczej opowiadam się za rozbudowywaniem tego co już istnieje, mam na myśli reidojo, niż tworzeniem czegoś nowego, bo na to potrzeba czasu którego najczęściej brakuje i wtedy strona leży.

Strona nihonto.org.pl początek miała ładny a teraz już od dawna nie jest aktualizowana. Uważam, że lepiej skupić ludzi w jednym miejscu, albo chociaż zbierać informacje z różnych blogów/stron itp. w jednym miejscu, żeby nie trzeba było latać po kilku stronach bo tym samym na coś musi zabraknąć czasu i z czegoś trzeba zrezygnować.
Shouryu

Re: Przedsięwzięcie alegrowicza Droga Miecza.

Post autor: Shouryu »

Na razie rei dojowe próby uświadamiania narodu skończyły sie bardzo słabym wynikiem.

Droga miecza ma ugruntowana pozycję na allegro. Można by z niej skorzystać, w celach dydaktyczno-oświatowych.
Oczywiście, całą akcja ma na celu polepszenie jego sprzedaży. Ale skoro i tak bedzie przeprowadzana, to mogli byśmy trochę w niej pozytywnie namieszać.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedsięwzięcie alegrowicza Droga Miecza.

Post autor: Tomashi »

Popieram Shouryu- jesli facet ma środki i chęci, a widać że ma, to czemu nie, w koncu my dokładamy się wyłącznie wiedza i informacjami, a tych nigdy nie zaszkodzi w internecie umieszczać.

Cmyx- mi też mówili że robienie mapy polskich klubów walki mieczem jest trudne i czasochłonne ;)
Awatar użytkownika
cmyx
Posty: 62
Rejestracja: 15 września 2009

Re: Przedsięwzięcie alegrowicza Droga Miecza.

Post autor: cmyx »

Skoro to ma być strona dla miłośników miecza ( a tak jest napisane w cytowanym mailu) to już ma konkretnego adresata. Nie sądzę by jej celem było uświadamianie. Nie bardzo wiem jak ma dotrzeć do narodu przez allegro? Będzie jakiś link na jego aukcjach czy coś w tym stylu?

Z tym uświadamianiem to uważam, że nic na siłę. Są książki, jest internet, jest co czytać, jest kogo pytać, jest gdzie pytać. To niewiele albo nic nie kosztuje. Trzeba tylko chcieć. Jak kogoś stać, żeby wyrzucić kasę na miecz wierząc na słowo sprzedawcy to jego sprawa. Dziś uchronisz takiego człowieka przed wyrzuceniem w błoto kilku tysięcy a jutro pójdzie i wyrzuci w błoto już kilkadziesiąt tysięcy na fałszywy obraz.

Allegro to bardzo fajny serwis, przed długi czas obserwowałem aukcje człowieka, który sam produkował swoje "antyki". Teraz prowadzi własny antykwariat i oferuję wycenę antyków :lol:

Kiedyś była taka akcja allegrowiczów z nickiem LicytujeszKopie czy jakoś tak, ten nick licytował we wszystkich aukcjach z lewym towarem i to miał być sygnał dla potencjalnych kupujących ale ta przygoda szybko się zakończyła.


Tomashi, tylko że Ty nie robiłeś czegoś co już istnieje ;)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Przedsięwzięcie alegrowicza Droga Miecza.

Post autor: GrafRamolo »

Panowie, nie każda inicjatywa jest warta podchwytywania.
Uważam że jak napisał cmyx, są już dobre ba nawet wyśmienite książki, przewyższające wiedzą wszystkich nas razem wziętych razy dziesięć, po co wywarzać otwarte drzwi? Lepiej po prostu polecać już istniejące publikacje, wskazywać drogę edukacji i tyle.
A jeśli już coś robić to naprawdę porządnie i z rozmachem ale na to osobiście nie poczuwam się ani wiedzą ani finansowo.

Poza tym mam ciche poczucie że taka strona to tylko pretekst do propagowania aukcji owego allegrowicza i podbudowywania autentyczności rzeczy które sprzedaje.

A frajerzy zawsze się znajdą i po co z tym walczyć? Jak ktoś poprosi o pomocną dłoń nie ma problemu mogę z nim rozmawiać do upadłego i pomagać ale jak ktoś nie prosi bo jest leniwi,głupi,naiwny to po co i my mamy poświęcać swój cenny czas i na siłę go wyprowadzać z malin?
ODPOWIEDZ