Tsuba sukashi -Kiku

Pokazujmy nasze prace i te udane i te mniej.

Moderator: Zarząd

Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Tsuba sukashi -Kiku

Post autor: Kurokami »

kolejna tsuba na ukończeniu. motyw znany- przedstawiać nie trzeba : )
materiał stal, średnica 78mm, grubość 4mm. trochę się wygięła przy "kuciu" ale udało się naprostować. starałem się zachować symetrię itd ale przy ręcznym wyprowadzaniu jest ciężko.
lubię motywy centralnie symetryczne i mocno powycinane a to nie ułatwia pracy... chyba utnę sobie na razie dłuższą przerwę...
Obrazek
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Tsuba sukashi -Kiku

Post autor: norinaga »

Niezła, ale trochę bym dopracował "obwódkę" hitsu ana.
Masz niezłe tempo, w czasie kiedy ja jeszcze nie skończyłem jednej, Ty już machnąłeś 5 i to naprawdę ładnych, gratuluje.
Możesz zdradzić jak patynujesz?
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: Tsuba sukashi -Kiku

Post autor: Kurokami »

co do patyny to moim mistrzem jest Arek więc najlepiej zapytać bezpośrednio. chociaż każdy z pewnością dodaje swoje 3 grosze : )
a co do tempa - no cóż, prawda jest taka że wszystkie zacząłem jednocześnie wiele tygodni temu. nawiercałem wszystkie naraz (oprócz kyo), próbowałem różnych prowadnic do wiertarki, frezów - myślę że coś tam to przyśpieszyło ale ogólnie trwało to naprawdę długo. dopiero efekty końcowe pokazuję jeden po drugim bo patynowałem wszystkie niemalże jednocześnie. ale fakt że się zawziąłem i byłem naprawdę zdeterminowany - do całości przedsięwzięcia przygotowywałem się od ponad roku.
ODPOWIEDZ