Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Dzial o wszelakiej broni japonskiej, kyu(łuk), naginata, nagamaki, kakae zutsu (bron palna) nunchaku, kama, tonfa, jite i co wam do glowy przyjdzie!

Moderator: Zarząd

Siuda180
Posty: 7
Rejestracja: 1 lipca 2011

Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: Siuda180 »

To tak upatrzyłem sobie 2 mieczyki w ludzkiej cenie i jednego Pana co wytwarza w Polsce miecze. Prosił bym o wszelkie komentarze tych wyrobów, ich jakości i co o nich sądzicie oraz czy znacie tego Pana i co sądzicie o jakości jego wyrobów. Także prosił bym o inne propozycje w cenie do 2tyś zł.

Oto co mi się spodobało
Tańszy ładny chińczyk :wink:
http://cgi.ebay.com/japanese-dragon-kat ... 3f0b045541

Droższy chińczyk :P
http://cgi.ebay.com/JAPANESE-SWORD-SAMU ... 27bc5174f0

Oraz strona internetowa tego Pana 8)
http://budostuff.home.pl/miecze/index.php?id=4
Awatar użytkownika
RKGalery
Posty: 616
Rejestracja: 6 września 2006
Lokalizacja: Łódź

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: RKGalery »

Za tą kase zdecydowanie nie warto.

http://cgi.ebay.com/40-6-Handmade-Clay- ... 51990233b2

To kupowałem kiedyś na ostrze "do zniszczenia". Tsuka i tsuba do wymiany (chociaz te prostsze dają się znieść) ale habaki, seppa i saya całkiem ok a ostrze na poziomie "akceptowalny użytkowy"- patrz Cheness czy Hanvei Practical.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: GrafRamolo »

Cóż, ja nigdy nie mam serca polecać chińczyków, więc nie polecam. Ostrzy tego Pana prawdę mówiąc nigdy nie widziałem i nie znam osób, które widziały więc trudno cokolwiek powiedzieć.
Moja porada jest taka jak zawsze, jeśli to twój pierwszy miecz to kup iaito, poćwicz i pozbieraj na coś wartego uwagi.
Jeśli już długo ćwiczysz i chcesz porządny miecz tym bardziej pozbieraj na coś porządnego.
Siuda180
Posty: 7
Rejestracja: 1 lipca 2011

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: Siuda180 »

No tak Grafu tez o tym pomyslalem ale ja niestety mam tak, ze jesli nei wydam sumki jaka mam to te pieniazki mi przepadna bo nie dostane dofinansowania poki mam kase ^^ dlatego szukam czegos w cenie 2tys pln bo to jest tyle ile okolo moge wydac ;)
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: Tomashi »

A jak zwykle twierdzę ze pierwszy shinken powinien być średniej klasy chinolem, takim 1000-1400, jeśli mamy zamiar nim ciąć na potęgę, bo można sobie wyrobić technkę cięcia, czego na iaito nie przećwiczy sie do końca, a jak sie po paru latach rozwali to można sobie sprawić mieczyk od dobrego kowala lub z bugei.com .

Nooo, ale kwestia jest taka jak zwykle, trenujesz coś? masz jakieś doświadczenie? Czy szukasz czegoś do okazyjnego ścinania krzaków w katano-podobnej formie?
Siuda180
Posty: 7
Rejestracja: 1 lipca 2011

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: Siuda180 »

Iaito i Kendo zaczynam a ten mieczyk chcę przyszłościowo tak jak napisałem póki mam na to środki i mogę je wydać :wink:
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: Tomashi »

Eee, po co ci miecz który będziesz w stanie używać dopiero w perspektywie 2-3 lat? Jednak lepiej kupić sobie iaito (w odróżnieniu do iaido ;) ) którym będziesz mógł bezpiecznie kata wykonywać od razu, a pieniądze może od razu w perspektywie nie znikną, chyba że od mafii wziąłeś, wtedy znikną razem z tobą ;]
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: GrafRamolo »

Jeśli nie umiesz odłożyć pieniędzy na miecz i znikną ci na bzdury znaczy że nie zależy ci za bardzo na tej sztuce i radzę od razu sobie odpuścić.
Shouryu

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: Shouryu »

GrafRamolo pisze:Jeśli nie umiesz odłożyć pieniędzy na miecz i znikną ci na bzdury znaczy że nie zależy ci za bardzo na tej sztuce i radzę od razu sobie odpuścić.
Coś w tym jest. :twisted:
Siuda180
Posty: 7
Rejestracja: 1 lipca 2011

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: Siuda180 »

Yhhh nie zbyt czaicie o co w tym wszystkim chodzi bo chodzi o to ze jesli nei wydam pieniazkow to do poki nie wydam nie dostane nastepnej poli dofinansowania z banku czy czegos takiego bo bede zbyt bogaty xD a jak wydam wtedy z potwierdzeniem wydania zglaszam sie po next czesc pieniazkow takie dziwne ale prawidziwe xd
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: GrafRamolo »

A to przepraszam, jednak nadal polecam cierpliwość.
Siuda180
Posty: 7
Rejestracja: 1 lipca 2011

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: Siuda180 »

Chyba poslucham grafa sproboje sfabrykowac jakos rachunki jakies xDDD moze sie uda jak nie to peszek :P
Dziekuje wszystkim za zainteresowanie :) i odpowiedzi ;P
keylan
Posty: 123
Rejestracja: 23 grudnia 2010

Re: Co Wybrać, co lepsze, co polecacie :P

Post autor: keylan »

Shouryu pisze: Ps. Nie czaimy, bo moda na samowary przemineła. 8)
ajtam ajtam, napiłbym się dobrego czaju z samowarka :D

Siiuda180, pisanie o fabrykowaniu rachunków w internecie to głupota (no chyba że to papierek dla rodziców/żony a nie faktura). Przetepstwo gospodarcze może nie zapewni ci kilku lat w odosobnieniu ale do końca życia będzie się ciągnęło.
ODPOWIEDZ