Młot mechaniczny (zdjęcia)

Dział poświęcony własnoręcznemu wykonywaniu broni Japońskiej. Pytania, porady.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
aambeeld
Posty: 170
Rejestracja: 26 listopada 2006
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Młot mechaniczny (zdjęcia)

Post autor: aambeeld »

powiem szczerze, ze problem masz nie lada

kolega kowal kupił tę samą maszynę i wtryndolił na świeżo zalaną stopę do warsztatu... dom miał 4m od tegoż i... musiał przenieść młot do "dedykowanego" budynku dalej. Ale Facet kuł na tym raczej duże przekroje: bramy, detale ozdobne etc. nie liche odkówki mieczy... :)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Młot mechaniczny (zdjęcia)

Post autor: GrafRamolo »

W obim są takie kółeczka do przestawiania mebli napisane że wyjątkowo trwałe i pod ciężkie szafy ;)
Teddy
Posty: 326
Rejestracja: 1 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młot mechaniczny (zdjęcia)

Post autor: Teddy »

Bisonn

Po co Ci jakaś suwnica i podnoszenie takiego ciężaru, takie rzeczy sie turla na wałkach. Najgorsza sprawa to przechylić toto aby je podłozyć. Oczywiście ponieważ jest tam gleba, to myslę ze najpierw wzdłuz trzeba ułożyć w miarę równą powierzchnię z grubych dech, skombinować kawałki grubościennych rur lub grubych prętów, przechylić maszynerię, podłozyć rury czy pręty, no i pchać w kilku chłopa. Tak przesuwaliśmy sami bez specjalizowanej firmy transportowej bankomaty z potężnymi sejfami o wadze z 1000- 1500 kg.

Teddy
pozdrawiam
Teddy

Bonsai to sztuka odtwarzająca piękno natury
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Młot mechaniczny (zdjęcia)

Post autor: GrafRamolo »

potwierdzam tak turlałem rzeźby po 500kg. Tylko nie po asfalcie w ciepły dzień.

Myślę że nie trzeba wcale dużych rur pręty zbrojeniowe 10-20mm wystarczą. Tylko te bez jodełki. Ja na takich turlałem małe łatwiej podłożyć tylko podłoże musi być równe.
Awatar użytkownika
bisonn@wp.pl
Posty: 404
Rejestracja: 1 grudnia 2007
Lokalizacja: polska

Re: Młot mechaniczny (zdjęcia)

Post autor: bisonn@wp.pl »

może sprubuję też myślalem o turlaniu bo jak bym miał już fundament wylany to bym najął dzwiga no ale to dopiero jak ziemia odmarznie
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Młot mechaniczny (zdjęcia)

Post autor: Jian »

Gratuliuje zakupu! sam kuję na takim sprzecie u mojego zaprzyjaźnionego kowala,bardzo ładnie się pracuje,acz kolwiek zdażają się usterki.
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Barni
Posty: 3
Rejestracja: 4 października 2010
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Re: Młot mechaniczny (zdjęcia)

Post autor: Barni »

"Kolejny przedmiot wprawia w lot, gwałtowny mojej ręki ruch na trajektori lotu ściana, a wciąż jest tyle do rozjebania"
ODPOWIEDZ