Shinobi- heart under the blade

Hmm, no chyba wszystko jasne, chodzi o fabularne oczywiscie.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
RKGalery
Posty: 616
Rejestracja: 6 września 2006
Lokalizacja: Łódź

Shinobi- heart under the blade

Post autor: RKGalery »

Nie wiem czy ktoś z Was oglądał czy nie. Film jest żenująco słaby. Dwa klany shinobi dostają rozkaz wybicia się- oczywiście mamy Romeo i Julię, całość kończy się tragicznie- Japończycy chyba nie lubią happy endów. Realia historyczne ? Nic z tego. Akcja ? Żenada prawdę mówiąc, lepsze bójki widziałem w podstawówce. Jedyny powód dla którego warto toto obejrzeć to jedno czy dwa ujęcia które po prostu ładnie wyglądają.

A- i żadnego cycka nie pokazali. Porażka.
Awatar użytkownika
Mizusashi
Posty: 171
Rejestracja: 28 marca 2005
Lokalizacja: Sopot

Re: Shinobi- heart under the blade

Post autor: Mizusashi »

ja chciałem na to iść ale w trójmieście podobno był tylko jeden seans no i ja go oczywiście przegapiłem. zwiastun wyglądał zachęcająco, no ale skoro tak negatywnie się o nim wypowiadasz to coś w tym musi być.
A- i żadnego cycka nie pokazali. Porażka.
...

(to był żart? czy co?)
"Baruh hashem ha'Meshiah, Jeshua. Baruh hashem Adonai."
Awatar użytkownika
Zoisaite
Moderator
Posty: 128
Rejestracja: 23 listopada 2003
Lokalizacja: wwa

Re: Shinobi- heart under the blade

Post autor: Zoisaite »

Co tu mowic ? Moim zdaniem - obecne kino japonskie jest zenujaco beznadziejne - jedynie Takeshi Kitano ratuje je swoja osoba - ale Shinobi jest kolejnym dowodem na to ze ciezko jest japoncom zrobic dobry film.

To zadziwiajace, ze tak rozwiniety technologicznie kraj, robi takie badziewne efekty w filmach - tak maksymalnie sztuczne.
Dlatego tez przeszedlem juz jakis czas temu na kino koreanskie.
A japonskiemu zycze wszystkiego najlepszego i jakiegos renesansu
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Shinobi- heart under the blade

Post autor: GrafRamolo »

Eee jak nie ma cycków to nie ma co sobie w ogóle głowy zawracać, jestem podobnego zdania.
Awatar użytkownika
Mizusashi
Posty: 171
Rejestracja: 28 marca 2005
Lokalizacja: Sopot

Re: Shinobi- heart under the blade

Post autor: Mizusashi »

No ładnie...

Zoisaite pisze: To zadziwiajace, ze tak rozwiniety technologicznie kraj, robi takie badziewne efekty w filmach - tak maksymalnie sztuczne.
Jak najbardziej zaskakujące, zgadzam się.
"Baruh hashem ha'Meshiah, Jeshua. Baruh hashem Adonai."
h0rant
Posty: 157
Rejestracja: 2 czerwca 2006
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń

Re: Shinobi- heart under the blade

Post autor: h0rant »

Z tego co pamietam film jest wydany w DVD boxie w jakiejs tam kolekcji. W wiekszości hipermarketów skad nie został jeszcze wycofany powinniscie znaleźć za 9.99. Sądzę, że ostatecznie za takie pieniadze mozna we własnym zakresie wyrobic sobie opinię.
Awatar użytkownika
Zoisaite
Moderator
Posty: 128
Rejestracja: 23 listopada 2003
Lokalizacja: wwa

Re: Shinobi- heart under the blade

Post autor: Zoisaite »

Cena jak najbardziej adekwatna do jakosci. Film porazka - ale z drugiej strony na bezrybiu i rak ryba - a wiele filmow o "ninja" w takiej bajkowej jesli nie basniowej oprawie - to nie ma. Mam mlodszego brata - napewno by mu sie spodobalo. A co dla mnie ? Heh, dla mnie jest piosenka Ayumi Hamasaki w czasie napisow ;)
Awatar użytkownika
MadSun
Posty: 902
Rejestracja: 13 czerwca 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Shinobi- heart under the blade

Post autor: MadSun »

Zakupilem VCD z owym filmem niewiel sie spodziewalem i tylez dostalem ;).

Co do jakosci japonskiego kina to nie jest az tak zle. Musimy uwzglednic, ze ze po pierwsze dobra jakosc kina jest tam troszke inaczej odczytywana, a po drugie kino ambitniejsze (a zarazem mniej komercyjne) nie dociera do nas bo nie jest rentowne.

Bylo swojego czasu fajne forum traktujace o kinie azjatyckim o nazwie NaniKore (napewno wielu z forumowiczow na nie nieraz trafilo) nie moge go teraz znalezc.
Awatar użytkownika
Zoisaite
Moderator
Posty: 128
Rejestracja: 23 listopada 2003
Lokalizacja: wwa

Re: Shinobi- heart under the blade

Post autor: Zoisaite »

Bylo swojego czasu fajne forum traktujace o kinie azjatyckim o nazwie NaniKore (napewno wielu z forumowiczow na nie nieraz trafilo) nie moge go teraz znalezc.
Od jakiegos czasu funkcjonowalo pod adresem "miszcz.pl" czy podobnie - ale kiedy przed chwila sprawdzalem - tez nie dziala a jestem pewien ze ejszcze jakies 2 miesiace temu odwiedzalem to miejsce.

Osobiscie mam uraz do "nanikore" - odnioslem w pewnym momencie wrazenie, ze ludzie nie maja tam swojego zdania, tylko bazujach na ocenach filmow nadanach np na imdb - wyrazaja "opinie" na temat tego filmu. Moze to drobiazg ale bylo kilka filmow ostro zjechanych przez spolecznosc nanikore - przy ktorych ja wyskakiwalem co chwila z "ah i oh" i bynajmniej nie chodzi tu o gusta - no niewazne :)

edit: - wlasnie dostalem info ze "nanikore" wraca za jakis miesiac pod nowym adresem - azjamania.pl
Co do jakosci japonskiego kina to nie jest az tak zle. Musimy uwzglednic, ze ze po pierwsze dobra jakosc kina jest tam troszke inaczej odczytywana,
Nie moge sie z tym zgodzic - mam wrazenie ze w zwiazku z wciaz obecna amerykanizofilia - japonczycy wiedza co sie sprzedaje, co lubia ich biali bracia i chcieliby podac im to wlasnie w takiej postaci jak koledzy zza oceanu.
Chociaz jak tak dluzej nad tym mysle , to az wierzyc sie nie chce, ze oni z czystym sumieniem wypuszczaja twory, jak np Sailor Moon : Live Action - gdzie udzial biora pluszowe kotki, tona plastiku i efekty z czasow akademii Pana Kleksa . Inne postrzeganie dobrej jakosci to jedno - ale dobry smak to drugie - dziwna sprawa...dobrze ze anime im wychodzi hehee ;] duze dzieci z japoncow to moze dlatego nie potrafia konkretnych filmow krecic ;] a specjalisci wola swoj talent przelewac w spiewajace deski klozetowe, zamiast myslec o robieniu efektow do filmow ;)
Awatar użytkownika
Zoisaite
Moderator
Posty: 128
Rejestracja: 23 listopada 2003
Lokalizacja: wwa

Re: Shinobi- heart under the blade

Post autor: Zoisaite »

wiem ze troche pozno - ale wlasciwie sam dopiero w tym momencie to znalazlem....

a wiec - stronka do dawnego nanikore - http://blink.nazwa.pl/azjamania/
ODPOWIEDZ