Kto co woli

Czyli sztuki walki wręcz. To co każdy samuraj musi umieć i wiedzieć.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kto co woli

Post autor: GrafRamolo »

mozesz cos wiecej powiedziec o tymkaliszu co jak gdzie kiedy itp?
Awatar użytkownika
Yawara
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2004
Lokalizacja: południe

Re: Kto co woli

Post autor: Yawara »

cosik piszą na vortalu budo... http://budo.net.pl/viewtopic.php?p=278334#278334
ISAKAMAKURA - "teraz jest czas"
(działaj, nawet jak ryzykujesz życie)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kto co woli

Post autor: GrafRamolo »

dzieki
Awatar użytkownika
ishi
Posty: 17
Rejestracja: 6 czerwca 2004

Re: Kto co woli

Post autor: ishi »

Ja trenuje Kendo, a podoba mi się też Kyudo, Aikido i Naginata. Ale nie czasu na to, ani sekcji w pobliżu (z wyjątkiem Aikido).

ps. A Jujitsu chyba bym nie polubił, bo mi nie pasi jak mi się hakama gniecie ;)
Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Re: Kto co woli

Post autor: Sakura »

ps. A Jujitsu chyba bym nie polubił, bo mi nie pasi jak mi się hakama gniecie ;)
Wiesz.... cała sztuka w tym żeby Ci się nie gniotła ;)
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
Awatar użytkownika
Yawara
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2004
Lokalizacja: południe

Re: Kto co woli

Post autor: Yawara »

ishi pisze:Ja trenuje Kendo, a podoba mi się też Kyudo, Aikido i Naginata. Ale nie czasu na to, ani sekcji w pobliżu (z wyjątkiem Aikido)
Witam...
szkoda, ze nie byłeś na stażu w Kaliszu... a może ktoś był ???
Kendocy też byli obecni... a co do hakamy, to jaki ma związek gniecenie hakamy z treningiem jujutsu?????
czyżby np. w aikido mniej się gniotła ??? ciekawe....

:idea:
ISAKAMAKURA - "teraz jest czas"
(działaj, nawet jak ryzykujesz życie)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kto co woli

Post autor: GrafRamolo »

To lepiej cwiczyc bez.
Awatar użytkownika
ishi
Posty: 17
Rejestracja: 6 czerwca 2004

Re: Kto co woli

Post autor: ishi »

Yawara pisze:....a co do hakamy, to jaki ma związek gniecenie hakamy z treningiem jujutsu?????
czyżby np. w aikido mniej się gniotła ??? ciekawe....
:idea:
Z tego co wiem, to w jujitsu nie ma hakamy, i mniej więcej na tym się opierał żart :D [ale mogę się mylić, wtedy jest inny żart :) ]
Awatar użytkownika
Yawara
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2004
Lokalizacja: południe

Re: Kto co woli

Post autor: Yawara »

ishi pisze:Z tego co wiem, to w jujitsu nie ma hakamy, i mniej więcej na tym się opierał żart :D [ale mogę się mylić, wtedy jest inny żart :) ]
hmm...mam nadzieję, że to żart.... :roll:
hakama jest bowiem w jujutsu od....bardzo dawna....
oczywiście, nie mam tu na myśli naszego rodzimego jujutsu... tylko koryu...
Chociaż jak zobaczysz, np. w Hakko ryu jest to normalny strój!

pozdrawiam... :wink:
ISAKAMAKURA - "teraz jest czas"
(działaj, nawet jak ryzykujesz życie)
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: Kto co woli

Post autor: marciniak »

miałem jechac, ale mi szef faszysta nie dał, dodatkowo nie pospieszono z wypłata dla mnie.


Dajcie znac o jakimś Waszym obozie w wakacje, tak bym jechać i pociwczyć chociaż w łikend.
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: Kto co woli

Post autor: marciniak »

ishi pisze:Z tego co wiem, to w jujitsu nie ma hakamy, i mniej więcej na tym się opierał żart :D [ale mogę się mylić, wtedy jest inny żart :) ]
hakama to jest nawet w karate, to zależy od trenera, czy kaze jej uzywać i od szkoły.
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kto co woli

Post autor: GrafRamolo »

Marciniak zajrzyj tu: viewtopic.php?t=420
Awatar użytkownika
Yawara
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2004
Lokalizacja: południe

Re: Kto co woli

Post autor: Yawara »

marciniak pisze:hakama to jest nawet w karate, to zależy od trenera, czy kaze jej uzywać i od szkoły.
hmmm... czy Ty aby na pewno myślisz o tym KARATE ?
Pokaż mi szkołę tradycyjnego karate używającej hakamy... oczywiście mam na myśli koryu karate...

Wiem...pięknie wygląda yoko-tobi-geri w hakamie... ale czy to o to chodziło ?

pozdrawiam...
ISAKAMAKURA - "teraz jest czas"
(działaj, nawet jak ryzykujesz życie)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kto co woli

Post autor: GrafRamolo »

Yawara, hakama moze byc w karate, gdyz hakama to po prostu okrycie szlachetnych czesci ciala powszechnie stosowane w japonii. Sedziowie Karate nosza hakamy a to, ze nie uzywa sie ich do codziennego trenngu powoduje fakt, ze po prostu sa niewygodne przy tej sztue walki. Sprubuj zrobic mawashi jodan w hakamie :wink:.
Awatar użytkownika
Yawara
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2004
Lokalizacja: południe

Re: Kto co woli

Post autor: Yawara »

GrafRamolo pisze:Yawara, hakama moze byc w karate, gdyz hakama to po prostu okrycie ..... powszechnie stosowane w japonii. Sedziowie Karate nosza hakamy.... nie uzywa sie ich do codziennego trenngu .... sa niewygodne przy tej sztue walki.
No cóż... fakt, noszą.... ale umocuj mi to historycznie ? 8) wiem, wiem...czepiam się....
ale czyżby karate musiało się dowartościowywać strojem?? hmm.. :?:

Po drugie, noszenie hakama w karate ma taki sam sens dla mnie, jak noszenie na lewym rękawie naszywki sensei, na prawym instruktor, lampasy na nogawkach ... a najlepiej pośrodku piersi jeszcze krzyż... i Lord Veder gotowy! :wink:

Ćwicząc iaido, można przecież założyć kask do szermierki, prawda ?? Ma to coś wspólnego z mieczem, czyż nie ? :twisted:

serdeczności....
ISAKAMAKURA - "teraz jest czas"
(działaj, nawet jak ryzykujesz życie)
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: Kto co woli

Post autor: marciniak »

nie wiem dokładnie co miałes na mysli w ostatnim zdaniu. Co do hakamy z karate to miałem na mysli ubiór sedziów podczas zawodów, na pokazach itp.
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
Yawara
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2004
Lokalizacja: południe

Re: Kto co woli

Post autor: Yawara »

marciniak pisze:Co do hakamy z karate to miałem na mysli ubiór sedziów podczas zawodów, na pokazach itp.
ja też m.in. to właśnie miałem na myśli.... dlaczego i po co ?? :shock:

Co do ostatniego zdania.... to nie jest ono aż tak ważne.... :wink:
ISAKAMAKURA - "teraz jest czas"
(działaj, nawet jak ryzykujesz życie)
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: Kto co woli

Post autor: marciniak »

dlaczego je zakładają to nie wiem, przecież karate wywodzi się z okinawy, gdzie hakama nie była strojem naraodowym, samurajów zwalczano itp. Nieważne.
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
Tuszek
Posty: 161
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Re: Kto co woli

Post autor: Tuszek »

Yawara pisze:hakama jest bowiem w jujutsu od....bardzo dawna....
oczywiście, nie mam tu na myśli naszego rodzimego jujutsu... tylko koryu...
dokladnie :D
np jujutsu yoshin-ryu koryu =moj sensei nosi hakama, podczas pokazow, prezentacji technik itd (treningi laczane sa z karate wiec nie jest to stroj treningowy "codzienny" :wink: )
marciniak pisze:dlaczego je zakładają to nie wiem, przecież karate wywodzi się z okinawy, gdzie hakama nie była strojem naraodowym, samurajów zwalczano itp. Nieważne.
jakto strojem narodowym...nie rozumiem.. przeciez karate stworzyli bushi, ktorym zabroniono bawic sie mieczorkami, wiec dlaczego karateka, nawet wspolczesny, niemoglby sobie zalozyc odswietnie hakama?
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
marciniak
Posty: 244
Rejestracja: 29 lutego 2004
Lokalizacja: Manchester City & Katsumushi Dojo Bolton

Re: Kto co woli

Post autor: marciniak »

hakama to element ubioru z Japonii a nie z Okinawy, trochę to wygląda tak jak byu facet cwiczacy kung fu nałozył hakame bo fajnie wyglada. zresztya niech sobie nakładają karatecy te hakamy, tyko dziwi mnie takie małpowanie, bo często to nawet nie potrafią prawidłowo ich zawiazać. dajmy już temu spokój, ja nakładam hakame tylko do treningu iaido, do niczego więcej...
Katsumushi Dojo Manchester
Awatar użytkownika
Hyakusen
Posty: 189
Rejestracja: 3 lutego 2004

Re: Kto co woli

Post autor: Hyakusen »

kariera :
thai-boxing - na samym początku. przestałem po 1,5 roku jak na treningi zaczęli przychodzić kibole i mówić "naucz nas napird....ać z łokci" a sensei ich do grupy przyjmował.

karate kyukushin - ciekawe, ale sensei okazał się fizolem, tzn, chodziło mu o fizykę ciała, zero ideologii i jakielkolwiek otoczki. zrezygnowałem równiez po 1,5 roku. szkoda.

aikido - tylko pół roku, dalej mam mieszane uczucia, z jednej strony rzecz ekscytująca, ale mój błędnik jest stworzony do utrzymywania równowagi, nie do fikołków. przestałem bo przestałem.

kendo - no to jest bajka. żałuję tylko że tak póxno zacząłem, ale ze względu na studia przez jakieś dwa lata po pojawieniu sie sekcji we wrocławiu nie miałem czasu, zresztą do dziś sekcja nie jest ...reklamowana, że tak powiem, więc jak ktoś nie szuka to nie znajdzie. w każdym razie bardzo jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Tuszek
Posty: 161
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Re: Kto co woli

Post autor: Tuszek »

przestałem po 1,5 roku jak na treningi zaczęli przychodzić kibole i mówić "naucz nas napird....ać z łokci" a sensei ich do grupy przyjmował.
:?
Wpad kiedys na trening kolo (z kyokushinki), rzekl do mojego sensei -ze chce zdawac u niego na stopnie... byl agresywny wiec sensei go wypieprzyl.. proste :D
ciekawe, ale sensei okazał się fizolem, tzn, chodziło mu o fizykę ciała, zero ideologii i jakielkolwiek otoczki.
to jest bul wspolczesnych, fałszywych w istocie, sensejuf chocby wlasnie karate :wink:
Awatar użytkownika
Hyakusen
Posty: 189
Rejestracja: 3 lutego 2004

Re: Kto co woli

Post autor: Hyakusen »

taak, dlatego jest ukpa ludzi którzy nie powinni trenować a kupa takich co powinni alenie trenują, ale szerzej opisałem to w temacie "szacunak dla sztuki miecza" w innym dziale.
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 31
Rejestracja: 3 września 2004
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kto co woli

Post autor: Ronin »

Teraz ja 8)
:arrow: Najpierw było jujitsu. Ale ten "sensei"... Nie będę się wypowiadać.
:arrow: Potem myślałem o karate. Jest u mnie w city klub Kyokushinkai, jednak robią wokół siebie wiele szumu (reklama na full)
:arrow: Wreszcie natknąłem się na szkołę okinawskiego Shorin-Ryu Karatedo.
Trenuję do dziś i jestem z tego bardzo zadowolony :D
Pokornie zwracam się do wszystkich, którzy szukają Drogi, by nie zmarnowali chwili obecnej.
/Miyamoto Musashi/
Awatar użytkownika
Chifuretsu
Posty: 542
Rejestracja: 30 września 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto co woli

Post autor: Chifuretsu »

Dlaczego aż tak bardzo?
Obrazek
ODPOWIEDZ