Krabik

Pokazujmy nasze prace i te udane i te mniej.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Krabik

Post autor: GrafRamolo »

Taką oto tsube zrobiłem ostatnimi czasy. Stal i miedź głównie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Krabik

Post autor: yakubu »

Cudna!!!
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 19
Rejestracja: 28 sierpnia 2007
Lokalizacja: Wyskoć

Re: Krabik

Post autor: Adam »

Naprawdę super!!
Widze, że to ta tsuba która jest w dziale "przyżąd do zdobienia tsub"
:)
Kurokami
Posty: 271
Rejestracja: 24 lutego 2007

Re: Krabik

Post autor: Kurokami »

jeśli można coś powiedzieć więcej Grafie, to cieszę się bardzo że zwiększasz precyzję wykonania i detal. to bardzo uszlachetnia Twoje nowe wyroby.
no i sygnaturka fajna (chyba też miedź?).

ogólnie bardzo mi się podoba.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Krabik

Post autor: yakubu »

Mam dwa pytanka:
- czy przypadkiem ten biedak nie stracil jednych kleszczy w walce z innym krabem (jedna para kleszczy jest krotsza)?
- ile sobie cenisz Grafie za te tsubke?
Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 631
Rejestracja: 9 kwietnia 2004
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Re: Krabik

Post autor: Sakura »

czy przypadkiem ten biedak nie stracil jednych kleszczy w walce z innym krabem (jedna para kleszczy jest krotsza)?
Wybaczcie że się wtrącę ale o ile mi wiadomo kraby ogólnie mają jedne kleszcze większe od drugich więc tutaj nie ma żadnej tajemnicy.

A tsuba wspaniała.
"Hana wa sakuragi, hito wa bushi"

Obrazek
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Krabik

Post autor: GrafRamolo »

Dziękuję za pozytywne opinię, cały czas się uczę i mam nadzieję że za każdym razem widać postępy. Tym razem udoskonaliłem moją patynę na stal.

Co do krabików to mają różne szczypce. Byłem w zoo przed rzeźbieniem i rysowałem sobie kraby parę godzin. Chyba one tracą odnóża i im odrastają bo miały różne ilości i różne wielkości (u tego samego kraba). Ponadto są przezabawne, mają takie fajne czułki w buzi i tymi czułkami myją oczy umieszczone na pręcikach (nie zrobiłem w tsubie bo by były zbyt wystające) A najlepiej jak puszczają nosem bańki ze śliny gdy siedzą nad lustrem wody.

Tak sygnaturka to też miedź będę się teraz tak podpisywał chyba to dobre logo , przedstawia taką śmieszną główkę sowy a jak się przekręci o 90 stopni w prawo to.... (podpowiem że mam na imię Bartosz) :)

Yakubu, tsuba jest na sprzedaż ale na razie muszę się nią nacieszyć dlatego nie wyceniam miej jednak wzgląd że to dużo pracy było. Wystawie ją na nowej stronie gdy skończę ja robić.
Bushi
Posty: 282
Rejestracja: 1 listopada 2006
Lokalizacja: Koluszki/Łódź

Re: Krabik

Post autor: Bushi »

Krabik jest cudny:) A sygnaturka też mi się podoba:) A próbowałeś ją wykonac bezposrednio w stali (bez wstawki)?
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Krabik

Post autor: Jian »

Mnie się też podoba
Lubię proste tsubki z tylko małą wstawką
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 19
Rejestracja: 28 sierpnia 2007
Lokalizacja: Wyskoć

Re: Krabik

Post autor: Adam »

Mam jeszcze 2 pytania:
Te jaśniejsze kamyczki przy krabie to złoto, a te ciemniejsze?
Czy wżery i "bruzdy" na stalowej powierzchni to tylko efekt kucia?

pozdro.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Krabik

Post autor: GrafRamolo »

Kamyczki jasne t złoto czyste a ciemniejsze to shakudo, powinny być czarne jak krabie oczka ale nie są, cóż ciężko jest czasem zapanować nad patynami szczególnie jak się je łączy.

Wżery i nierówności to efekt kucia.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Krabik

Post autor: yakubu »

Sakura pisze:o ile mi wiadomo kraby ogólnie mają jedne kleszcze większe od drugich więc tutaj nie ma żadnej tajemnicy.
Znawca krabow nie jestem, ale maja raczej rowne szczypce. Dopiero gdy krab straci konczyne np. w walce z innym krabem badz odgryzie mu ja jakis drapieznik, to wyrasta mu kolejna, ale mniejsza. I to mnie tymbardziej w tej tsubie urzeklo, ze nie jest to jakis pierwszy lepszy krab, ale krab z przeszloscia ;P
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2008 przez yakubu, łącznie zmieniany 1 raz.
Bushi
Posty: 282
Rejestracja: 1 listopada 2006
Lokalizacja: Koluszki/Łódź

Re: Krabik

Post autor: Bushi »

yakubu pisze:
Sakura pisze:o ile mi wiadomo kraby ogólnie mają jedne kleszcze większe od drugich więc tutaj nie ma żadnej tajemnicy.
Znawca krabow nie jestem, ale maja raczej rowne szczypce. Dopiero gdy krab straci konczyne np. w walce z innym krabem badz odgryzie mu ja jakis drapieznik, to wyrasta mu kolejna, ale mniejsza. I to mnie tymbardziej w tej tsubie urzeklo, ze nie jest to jakis pierszy lepszy krab, ale krab z przeszloscia ;P
To może poczytaj troszke nt krabów bo są też takie które "ustawowo" mają różnej wielkości szczypce:)
Acha i jeszcze jedno:) Nie wyrastają mu nowe, tylko odrasta ta część która została utracona... tak jak ogon jaszczurek (i to też nie wszystkim odrastają ogonki - bo nie wszystkie je zrzucają)
Świat zwirzaczków jest dość skomplikowany:)
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Krabik

Post autor: yakubu »

To co o wiem o krabach pochodzi z jakiegos programu przyrodniczego na Animal Planet, ktory ogladalem wiele lat temu wiec moge sie mylic. Powtarzam tylko to, co zapamietalem. Czlowiek uczy sie cale zycie :)
Bushi
Posty: 282
Rejestracja: 1 listopada 2006
Lokalizacja: Koluszki/Łódź

Re: Krabik

Post autor: Bushi »

yakubu pisze:To co o wiem o krabach pochodzi z jakiegos programu przyrodniczego na Animal Planet, ktory ogladalem wiele lat temu wiec moge sie mylic. Powtarzam tylko to, co zapamietalem. Czlowiek uczy sie cale zycie :)
Mylić się nie mylisz:) Jedynie na podstawie niepełnych informacji dokonujesz generalizacji:)
Awatar użytkownika
RKGalery
Posty: 616
Rejestracja: 6 września 2006
Lokalizacja: Łódź

Re: Krabik

Post autor: RKGalery »

Krab bardzo fajny, całoś technicznie super jak zwykle ale kompozycja trochę dziwna- ładnie zrobione "kamienie" czy liście- cokolwiek to jest na czym stoi- ale spora część pozostałej powierzchni jest "martwa", nie sugeruje niczego, ani "morza" ani "ziemi", nie ma w niej głębi- ot głucha płaska powierzchnia z motywem "na twardo" odciętym linią.

Tyle jeśli chodzi o "plastyczną" krytykę- mi też bardzo się podoba.
Bushi
Posty: 282
Rejestracja: 1 listopada 2006
Lokalizacja: Koluszki/Łódź

Re: Krabik

Post autor: Bushi »

Faktycznie, gdyby nie było ostrej linii oddzielającej "wysepke" tylko przejście byłoby "płynne" to mogłoby wyglądać lepiej...
Co do zostawiania "martwej" przestrzeni przez Grafa to podoba mi się to w jego pracach bo nie są one naszpikowane ozdobami do przesady, tylko robi to z dużym wyczuciem... Pozatym sa one jednoczesnie niebywale skromne, a jednocześnie bogate:) Każdy szczegół jest dopracowany, a gdyby ozdób było więcej to te szczegóły nie byłyby tak zauważalne...
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Krabik

Post autor: GrafRamolo »

Rk rozumiem twój punkt widzenia ale to bardzo europejskie podejście, takie trochę horror vaccui. Reszta po prostu gra fakturą i patyną. A przynajmniej takie było założenie.
Awatar użytkownika
RKGalery
Posty: 616
Rejestracja: 6 września 2006
Lokalizacja: Łódź

Re: Krabik

Post autor: RKGalery »

LOL Nie chodzi o horror vacui- wręcz przeciwnie. Wyraźnie podzieliłeś tsubę na dwie strefy, z bardzo ostrym przejściem podczas gdy mogłeś- choćby- łagodniejszym zasugerować że reszta powierzchni- zostawiona tak jak jest, bez zmian- jest morzem czy piaszczystą plażą. Właśnie takie sugerowanie jest typowe dla sztuki japońskiej
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Krabik

Post autor: GrafRamolo »

Rozumiem. Tak masz rację jest wyraźny podział na dwie strefy. Jednak się nie zgodzę aby było to nie spotykane podejście w tsubach, jeśli chcesz mogę podesłać ci przykłady takiego właśnie rozwiązania. Po części dlatego teak zrobiłem bo spodobała mi się tego typu kompozycja.
Awatar użytkownika
RKGalery
Posty: 616
Rejestracja: 6 września 2006
Lokalizacja: Łódź

Re: Krabik

Post autor: RKGalery »

Stary- rozumiem. Nie posądzałem Cię o działanie przypadkowe, po prostu wyrażam opinię co do swoich preferencji. Jesteś świadomym artystą- sam dobrze wiesz że każdą "korektę" można równie spokojnie przyjąć co odrzucić- to w żadnym razie nie jest "jak zrobiłeś tak to jest niekoszernie i nie będę z Tobą w jednej piaskownicy". :). Ot- rozmowa, nic więcej :D
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Krabik

Post autor: yakubu »

Niekoszernie? To kolega z Naszych? ;)
A na powaznie to w przypadku innej, wczesniejszej tsuby Grafa razilo mnie takie odciecie i pozostawienie duzej powierzchni pustej (gdzies to napisalem w ktoryms poscie), ale przy krabiku jakos mnie to nie razi.
Awatar użytkownika
Nebril
Posty: 108
Rejestracja: 4 kwietnia 2007
Lokalizacja: Poznań

Re: Krabik

Post autor: Nebril »

Jak dla mnie, to właśnie patyna wygląda jak woda, a przestrzeń na której jest krabik to wynurzone z niej kamienie. No, ale ja się nie znam :P
Watashi no hobākurafuto wa unagi ga ippai desu.
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Krabik

Post autor: yakubu »

Kazdy postrzega inaczej i nie mozna powiedziec, ze sie nie zna. Np. u mnie pierwsze wrazenie bylo takie, ze cala tsuba to piaszczysta plaza, a to co Ty widzisz jako wynurzone kamienie, dla mnie bylo falami, ktore na brzeg wyrzucily krabikowi troche smakowitosci :)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Krabik

Post autor: GrafRamolo »

A mi się podobają wszystkie wasze interpretacje i nie będę zdradzał swoich by nie sugerować bo każda jest dobra i trafna i o to właśnie chodzi by każdy mógł odnaleźć coś dla siebie.
ODPOWIEDZ