Kuchnia japońska

Wszystko co jest związane z nowoczesną Japonią a co was nurtuje.

Moderator: Zarząd

Awatar użytkownika
An-Nah
Posty: 22
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Lokalizacja: Gdzies między światami... / Kraków

Kuchnia japońska

Post autor: An-Nah »

Macias pochwalił się właśnie, ze ma w domu sernik japoński... intryguje mnie ta nazwa, więc próbuję wyciągnać przepis... ale jeśli ktos inny takowy posiada, to byłabym wdzięczna...
Awatar użytkownika
Zoisaite
Moderator
Posty: 128
Rejestracja: 23 listopada 2003
Lokalizacja: wwa

Re: Kuchnia japońska

Post autor: Zoisaite »

jestem bardzo zacofany i przyznaje ze jescze nigdy w zyciu nie jadlem nic co ma jakikolwiek zwiazek z Japonia....cholender...jak polazlem z usmiechem do jakiejs knajpki Japonskiej to ceny wykrzywily mi maske o kilkaset stopni na rozne strony :<
Chetnioe poczytam jakies przepisy, wydrukuje a potem babcia,mama,kolezanka bedzie miala robote ;P
Awatar użytkownika
An-Nah
Posty: 22
Rejestracja: 12 grudnia 2003
Lokalizacja: Gdzies między światami... / Kraków

Re: Kuchnia japońska

Post autor: An-Nah »

Ja raz zfabrykowałam sushi, nieco uszukane było, ale dobre.
Awatar użytkownika
Zoisaite
Moderator
Posty: 128
Rejestracja: 23 listopada 2003
Lokalizacja: wwa

Re: Kuchnia japońska

Post autor: Zoisaite »

matka mi teraz szuka po supermarketach jakiegos sushi w pudelkach :D Bo jak narazie to ograniczam sie do zupek knorra :D
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kuchnia japońska

Post autor: GrafRamolo »

Zoi sprubuj zaczac od ryby Fugu zle przyrzadzonej :lol: A wiecie co wwale w dziale ogloszenie prefekturalne spis wszystkich restauracji japonskich w warszawie bo posiadam takowy.
Awatar użytkownika
Hatamoto
Posty: 300
Rejestracja: 26 stycznia 2004
Lokalizacja: Dublin

Re: Kuchnia japońska

Post autor: Hatamoto »

Ja mam kilka przepisów. Niektóre z nich sam wyprubowałem. A co do tego gotowego sushi to nie polecam. Japońska kuchnia ma to do siebie, że wszystko musi być super świerze. Np. jak robisz sushi to musisz je zjeść w ciągu kilkudziesięciu minut, bo potem to nori (algi morskie) robią sie już miękkie i gumowate a nie chrupiące. http://strazprzyboczna.magma-net.pl/kulinaria.htm 8)
"Gdy forma zewnętrzna stwarza mozliwość, tresc przyjdzie, aby ja wypelnic"
Cichy Wiatr
Posty: 55
Rejestracja: 8 września 2004
Lokalizacja: Strefa Cienia

Re: Kuchnia japońska

Post autor: Cichy Wiatr »

Polecam sushi w Krakowie rynek fasada południowa obok knajpy meksykańskiej. Zupka + na drugie łosoś, wszystko (zupka nie) pałeczkami. Na dowidzenia sake. Piwa z kraju kwitnacej wisni nie polecam - drogo a nic innego niż nasze.
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Kuchnia japońska

Post autor: GrafRamolo »

Ostatnio jadlem ciasteczka japonskie robione z ruznych dziwnych zeczy jak: glony, krewetki i inne japonskie specjaly. Smakowaly mmm nietypowo ale byly dobre oprucz jednych zielonych kulek. Te byly slodko slone fu!.

(sysunia mm delicje) :wink:
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kuchnia japońska

Post autor: [KoP] »

Pewnego razu z Gourrym załapaliśmy się na pokaz w Toyocie w Katowicach... hehe było miło i przyjemnie pokazywać się w klimatach japońskiej kawiarenki (niestety nie było tradycyjnego cięcią wszystkiego co się rusza). Ale co najlepsze, po występie poczęstowaliśmy zestawem 'standardowym' (standardowym japońskim), który zawierał kawałek sushi, miła ośmiorniczkę, ryż z czymśtam i to co wszyscy lubią najbardziej czyli wasabi (zielone paskudztwo). Muszę przyznać, że taka kuchnia może nie przypaść wszystkim do gustu, jedak mi bardzo samkowało i czekam na kolejna taką okazję (bo samemu to chyba kupić mógłbym sobie jedynie darmowe pałeczki :) )
Gourry
Posty: 196
Rejestracja: 2 stycznia 2004

Re: Kuchnia japońska

Post autor: Gourry »

A tak, to były piękne czasy, ta zielona herbatka, ten klimat... aż się łezka w oku kręci :)...
stand before the gates and watch metropolis
empires come and go we live forever
and eternity is in your hidden eyes
take my broken wings teach me to fly again
Hiro
Posty: 27
Rejestracja: 16 czerwca 2004
Lokalizacja: Praise God

Re: Kuchnia japońska

Post autor: Hiro »

irytuje mnie lekko, że w tak pięknym temacie nic się nie dzieje od tak dawna.

Dla ożywienia powiem tylko (przepraszam, że zapomniełem o tym napisać wczoraj), że w dzisiejszej Gazecie Wyborczej, w cyklu Kulinarny Atlas Świata jest Japonia

niby nie jest tego wiele i można więcej znaleźć w innych miejscach, ale są też przepisy, których jeszcze nie widziałem :)
smacznego
imperare sibi maximum est imperium - Seneka
Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2006

Re: Kuchnia japońska

Post autor: Agnieszka »

We Wrocławiu mamy fajne knajpki japońskie, tyle że ceny są niefajne :(:(:(
Hayaki koto kaze-no gotoku, shizukanaru koto hayashi-no gotoku, shinryaku suru koto hi-no gotoku, ugokazaru koto yama-no gotoku
Maenardil
Posty: 31
Rejestracja: 3 maja 2006

Re: Kuchnia japońska

Post autor: Maenardil »

Jak ktoś chce spróbować japońskiej potrawy to proszę:

Składniki:
Bakłażany
Imbir
Sos soyowy

Przygotowanie:
Bakłażany przekroić na pół, a potem ponacinać jak kiełbaski do smażenia, następnie na patelni usmażyć. Zetrzeć na tarce imbir. Po usmażeniu położyć imbirową masę na bakłażany, polać całość shouyu.

Bardzo smaczne ^_^.

Mae
ODPOWIEDZ