Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Znajdziesz tu samuraju wszystko co chciałbyś wiedzieć zarówno o swojej broni jak i o sztuce władania nią.

Moderator: Zarząd

Shouryu

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Shouryu »

Płaci ktoś Tomashiemu za tą robotę ? Nie. To sie go nie czepiajcie. Tylko sami zróbcie lepiej.

Robi jak robi. Idelalnie nie jest. Ale w ogóle jest. I za to należy mu sie duże pivo.


Forumowym malkontentom trzeba powiedzieć STOP. : P : P : P
Mudan
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2005
Lokalizacja: Wawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Mudan »

Shouryu pisze:Płaci ktoś Tomashiemu za tą robotę ? Nie. To sie go nie czepiajcie. Tylko sami zróbcie lepiej.

Robi jak robi. Idelalnie nie jest. Ale w ogóle jest. I za to należy mu sie duże pivo.


Forumowym malkontentom trzeba powiedzieć STOP. : P : P : P
Piwo nie ma sprawy - może być przy okazji stażu w październiku w Wawie, a jak już coś robić to dobrze i tyle.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

Spokojnie panowie. Nie ma co robić kłótni o nie rozlane piwo :)

Nazwy stylów się doda, ale najpierw pozwolę sobie jednak dokończyć dzieło z zamieszczaniem klubów. Zostało jeszcze Komei Jyuku i pare podsekcji shinkendo. Tak więc panowie, włączcie czujność i dajcie znać, jakbyście zobaczyli że znanego wam klubu brakuje.

Co do prawka, to jednak nie poszło, zabrakło mi czujności przy znakach. :wink:

a jak sie w Warszawie kiedyś zjawie, to sie wspomni o małym długu wdzięczności ;)
Mudan
Posty: 27
Rejestracja: 10 października 2005
Lokalizacja: Wawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Mudan »

Tomashi pisze:
a jak sie w Warszawie kiedyś zjawie, to sie wspomni o małym długu wdzięczności ;)
zapraszam :D
Awatar użytkownika
[KoP]
Posty: 326
Rejestracja: 13 grudnia 2003
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: [KoP] »

Chciałem dorzucić MJER Komei Juku ale widzę, że Tomashi sobie świetnie poradził, gratuluję i dziekuję :).
Awatar użytkownika
cmyx
Posty: 62
Rejestracja: 15 września 2009

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: cmyx »

A w dzisiejszym "Mam talent" zjawiła się "Szkoła Samurajów" w składzie T. Piotrkowicz i synowie. Jednak ich występ nie zyskał uznania i poświęcono im ledwie kilka sekund, w takim jakby skrócie nudnych występów.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

KoP- przyjemność po mojej stronie :)

cmyx- może sie jeszcze przewiną w materiałach promocyjnych zamieszczanych na stronach battodo. a mógłbyś powiedzieć, co konkretnego robili? coś poza tameshigiri i ewentualnymi kumi-kata?
Notabene, potwierdza sie że Szkola Samurajów robi sobie najlepsza reklame. Może Tenshinkan mógłby w nastepnej edycji wypuścić zawodnika, który wzorem Isao Machiego, ciąłby różne rzeczy lecące w jego stronę, np. wystrzeliwywane piłki do tenisa na początek. ale to może już material na nowy temat... który niechybnie założę :D

I mam przyjemność zakomunikowac, że MAPA jest już praktycznie ukończona. pare szczegółow, bo jeszcze np. nie dopisałem nazwy muso shinden ryu do szkół iaido zrzeszonych w PSI ale to sie nadrobi. teraz jedynie problemem jest zamieszczanie samej mapy nie w postaci linku, ale w formie graficznej i interaktywnej. jak sie uporam 9lub nie0 z tym problemem to postaram sie czem prędzej zamieścić. pomoc informatyka lub osoby doświadczonej z projektowaniem stron WWW mile widziana :)
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: GrafRamolo »

Jak dla mnie fajowo to wyszło. Gratulacje.
Awatar użytkownika
cmyx
Posty: 62
Rejestracja: 15 września 2009

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: cmyx »

Tomashi, załapałem się na tameshigiri w ich wykonaniu, występ zapewne był dłuższy ale został skrócony na potrzeby mixa prezentującego ludzi, których najłagodniej chyba mówiąc, nie szukają w tym programie.

Pan Piotrkowicz mówił jeszcze, że przecięcie trzech mat to tak jak przecięcie człowieka. Ogólnie było radośnie, ale 3 razy NIE, chyba nie zostanie zaliczone do sukcesów, zwłaszcza, że na swojej stronie piszą:

"DAJEMY PROFESJONALNE POKAZY SZERMIERKI SAMURAJSKIEJ I FASCYNUJĄCYCH CIĘĆ MIECZEM, JAKICH NIKT NIE JEST W STANIE POWTÓRZYĆ W CAŁEJ EUROPIE."

Reklamowo posunięcie bardzo dobre, program o wielkiej oglądalności, czas antenowy bezcenny, mam jednak wrażenie, że wystarczyłoby pomachać tymi mieczami jak popadnie, byleby było szybko, do tego jakaś muzyka, kilka salt i witamy w drugim etapie ;)
Awatar użytkownika
Marcus65
Posty: 182
Rejestracja: 14 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Marcus65 »

No tak, na pewno to, co pokazała rodzina Piotrkowiczów, nie jest tym, czego w "Mam talent" szukają. Bo ile osób może zafascynować szermierka samurajska? Chyba jednak dość nielicznych. Poza tym laikowi trudno jest ocenić, czy ten, kto macha kataną, ma rzeczywiście talent...
Co do "reklamy", to sądzę, że jednak poprzez montaż występ Szkoły Samurajów został tego elementu pozbawiony. Zauważ, że nie padło nawet nazwisko Piotrkowicz, nie wspominając już o "zareklamowaniu" klubu. O tym, że byli to panowie Piotrkowicze wiedzą w zasadzie tylko zainteresowani. Może się ta informacja jakoś rozejść, ale raczej tzw. pocztą pantoflową.
Tak więc, reasumując, występ ten pokazano bardziej w formie ciekawostki, a na pewno nie "gwoździa programu". Co zresztą zostało z lekką nutą ironii skomentowane przez sensei Jerzego Pomianowskiego podczas pokazu tameshigiri na dniu otwartym w Budojo.

Pozdro
Marcus
Awatar użytkownika
cmyx
Posty: 62
Rejestracja: 15 września 2009

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: cmyx »

Marcus65 pisze:Zauważ, że nie padło nawet nazwisko Piotrkowicz, nie wspominając już o "zareklamowaniu" klubu.
Przed ich występem, pojawił się podpis "Szkoła Samurajów" i teraz widz sobie wrzuca taką nazwę w google i gdzie go zaprowadzi pierwszy wynik? ;) A ilu nowych uczniów z tej kilkumilionowej widowni zapuka do Szkoły Samurajów to już będzie wiedział tylko p. Piotrkowicz.
Awatar użytkownika
Marcus65
Posty: 182
Rejestracja: 14 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Marcus65 »

Być może masz rację, nie zauważyłem tego podpisu. Bardziej przyglądałem się temu, co pokazują. A jeśli pojawią się nowicjusze, to pewnie zauważę na treningach :)

Pozdro
Marcus
Awatar użytkownika
LarsOn
Posty: 152
Rejestracja: 9 stycznia 2007
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: LarsOn »

Może Tenshinkan mógłby w nastepnej edycji wypuścić zawodnika, który wzorem Isao Machiego, ciąłby różne rzeczy lecące w jego stronę, np. wystrzeliwywane piłki do tenisa na początek.
Jako "zawodnik" Tenshinkanu mogę Cię zapewnić że prędzej woda w Nilu zamarznie ;) Z reklamą lepiej nie przesadzać :roll:
There is no need for academic theorizing about Budo training. One obtains a theory from a natural understanding based on experiences gained in training.
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

Heh, w sumie sie nie dziwie, Budo to temat, który nei powinien mieć jakiegoś specjalnego parcia na szkło. chociaż warto i o tym podyskutować :)
Awatar użytkownika
Marcus65
Posty: 182
Rejestracja: 14 lutego 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Marcus65 »

Mam odpowiedź od człowieka z Turku, ćwiczącego battodo. Okazuje się, że nie ma tam żadnego dojo battodo. Zresztą może zacytuję go...

"Mieszkam w Turku, ale nie ma tu odrębnego dojo dla Battodo.
Żaden z istniejących klubów karate nie był dotychczas zainteresowany przygarnięciem sekcji Battodo. Panuje tu niezdrowa rywalizacja pomiędzy klubami, które powstały po rozłamie w Kyoushin karate.
W związku z tym istnieje tylko klub miłośników Battodo przy Stowarzyszeniu Przystań w Turku..."

Pozdro
Marcus
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

Hmm, nieładnie ze strony Battodo aby to od razu jako klub zaznaczać. tym niemniej doskonała robota Marcusie, od razu biore sie za usunięcie oznaczenia.
Awatar użytkownika
Sasaki
Posty: 13
Rejestracja: 28 sierpnia 2010
Lokalizacja: Komorów k. Warszawy

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Sasaki »

Jeśli mogę sie wypowiedzieć, to uważam, iż występ sensei Piotrkowicza z góry był skazany na porażkę. Trudno oczekiwać, że kompletnych, wybaczcie mocniejsze słowo, ignorantów (jeśli mówimy o kenjutsu) zainteresuje to ,co zaprezentowali. Nie ma krwi, potu, łez, niebezpieczeństwa, sensacji i sytuacji krytycznych z zagrożeniem życia w roli głównej. Nie ma skoków, akrobacji, machania na lewo i prawo kataną itd itp, długo by wymieniać. Jednak co mnie osobiście zastanawia, to czemu w ogóle brać udział w telewizyjnym show? Zwłaszcza, że reklama kiepska, bo kto by chciał mieć takich uczniów, którzy zobaczą występ w mam talent i od razu zapałają miłością do Budo? No comment.. :?

Ale tak nawiasem, to nie jest jakiś wyjątek - katana w "Mam talent".. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=NSxOE-1P2y0
yakubu
Posty: 532
Rejestracja: 28 lutego 2007
Lokalizacja: Łódź

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: yakubu »

No i tu juz byl show - napiecie, emocje... I to publika oraz jury lubia. A zwykle ciecie mokrej slomy kogo moze podniecic?

(odpowiedz jest prosta - gosci z reidojo ;P )
Shouryu

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Shouryu »

Mnie nie podnieca ciecie mokrej słomy. :wink:

A Piotrkowicza występ widać był niewypałem, skoro pokazali go tak a nie inaczej w TV.


Ps. Nie oglądam tego całego "Mam talent". Czy to leciało jak był gala KSW czy jak Diablo walczył?
Awatar użytkownika
GrafRamolo
Posty: 4000
Rejestracja: 17 listopada 2003

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: GrafRamolo »

Załóżcie może nowy temat na temat tv i sztuk walki bo tu trochę się miesza.
norinaga
Posty: 411
Rejestracja: 10 listopada 2008
Lokalizacja: radom-okolice

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: norinaga »

Uważam że temat z mapą powinien być "podwieszony" tak żeby zawsze był na górze strony, po to żeby nie zaginął gdzieś w odmętach forum.
Awatar użytkownika
Jian
Posty: 550
Rejestracja: 27 lutego 2006
Lokalizacja: Choszczno

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Jian »

Małe sprostowanko :

W CHOSZCZNIE jest Musho Shinden ryu a nie Mushi Jikiden jak chyba zrobił Tomashi :)
W walce na śmierć i życie wygra ten,który zdecydowany jest w niej zginąć...
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

lada dzień poprawię, niech no mnie tylko na uczelni zluzują :)
Awatar użytkownika
Mr Smail
Posty: 386
Rejestracja: 1 września 2007
Lokalizacja: Opole

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Mr Smail »

hej
fajna mapa, mozna sie jeszcze dopisac :)
Tomasz Kuszewicz
Buikukai Polska

www.aikido-buikukai.pl/
Awatar użytkownika
Tomashi
Posty: 323
Rejestracja: 14 stycznia 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie kluby - Mapa obszaru zagospodarowania Polski.

Post autor: Tomashi »

a to zapodaj tutaj lub na PM-a dane klubu, i sie wprowadzi :)

Po to jest mapa, żeby każdy miał dostęp i jak coś, służył informacją w celu jej zapełnienia :)
ODPOWIEDZ